Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet egyformán szeretni 2...

Lehet egyformán szeretni 2 gyermeket?

Figyelt kérdés

Kislányunk 23 hónapos, jövő héten születik meg a kisöccse. Mindkét gyermeket terveztük, nagyon boldogok vagyunk hogy 1 lány - 1 fiu gyermekünk lesz. De most mégis furcsa (?) gondolataim vannak... Nem tudom, hogyan lehet/kell egyensúlyt teremteni a 2 gyermek között, mármint nálunk szülőknél, érzelmileg. A kislányunk cserfes, örökmozgó, nagyon apás, nem tudom a kisfiu milyen lesz. Nem is hasonlítgatni szeretném őket egymáshoz, csak most van bennem egy kis félelem.

Vagy szerintetek ez csak a közelgő szülés miatt van? ( Mindkét gyermek császárral született/születik. )

Egyébként 34 évesek vagyunk a Párommal, tehát nem tinik, van saját lakás, anyagilag és minden téren rendezetten élünk.

Köszönöm a véleményeket, tanácsokat.


2012. máj. 10. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem lehet, és nem is kell. Úgy értem "pontosan egyformán" szeretni. Mindegyik teljesen más egyéniség lesz, és más dolgokért fogsz bennük rajongani.

A gyerekek különböznek, és rajongásig leszel mindegyikért, csak "máshogy".

Ne emészd magad ezek miatt, mert meglátod, nagyon természetesen kialakul majd.

És szép szülést!

2012. máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tudnám írni, hogy egyformán, de mégis másképpen. Egyik fiú, másik lány:)
2012. máj. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

itt olvashatsz sok gondolatot ezzel kapcsolatban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2012. máj. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, próbálom magamban helyre tenni a dolgokat.
2012. máj. 10. 21:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Édesanyám mesélte, hogy mikor megtudta, hogy másodszor is teherbe esett, napokon át zokogott, mert attól rettegett, hogy ha a kicsi megszületik, engem már nem fog tudni szeretni, és el fog hanyagolni. Persze nem így lett. :) Mikor ezt nemrég elmesélte nekünk, mind a ketten dőltünk a nevetéstől, mi is nagyon szeretjük őt, és ő is minket.


Szóval nincs miért aggódnod. Az anyai ösztön nagyon jól működik, ne félj, a szeretet nem megoszlani fog a két gyerek között, hanem megduplázódni. Lehet, hogy másként, de mindkettőt imádni fogod!

2012. máj. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Megnyugtattál, köszönöm :)

Én egyke vagyok, talán ez is közrejátszik az összevissza gondolataimban. De már sokkal jobb, hogy többen írtatok.

2012. máj. 11. 14:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 van. 3,5 éves - elsőszülött, beszél állandóan, nagyon nagy dumája van, állandóan ügyintéz, jön, megy, vöröshajú, különleges kislány. 14 hónapos - gyönyörű, nagy kék szemű, barnahajú, mosolygós, egy sarokban eljátszik, különleges kislány. 3 hónapos - meglepetés babám, nem sírós, nyugodt, átalussza az éjszakát, különleges kisfiú. És mindegyiket imádom.
2012. máj. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Gratulálok a 3 gyermekhez, szeretet sugárzik a soraidból :)

Nekem is már csak napok vannak hátra a kisfiú születéséig :)

2012. máj. 13. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!