Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jó és rossz a baba és a...

Miért jó és rossz a baba és a szülők szempontjából is, ha két év lesz a két baba között?

Figyelt kérdés
Mindig olyan érzésem van, hogy még nem foglalkoztam eleget a naggyal, még őrá akartam öszpontosítani , meg amiatt is aggódok, hogy ő sem fogja érteni, mi történik és úgy fogja érezni, hogy háttérbe szorul. Emiatt rossz érzésem van és ettől nem tudok szabadulni. Ha 3 év lett volna, akkor jobban értené. Tudom, hogy később jó lesz, mert igazi barátok lesznek, és együtt nőnek fel, főleg, ha egyneműek lesznek, csak nem múlik ez a rossz érzés!
2012. máj. 16. 07:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A kommentjeidből úgy látom, hogy lelkileg nem vagy felkészülve a 2. babára. Ha most nem jött össze, szerintem még várjatok.

A nagyobb korkülönbségnek is megvannak az előnyei, attól még lehetnek jó testvérek.

Egyébként meg próbáld kicsit átformálni a gondolataidat, kicsit ámulva olvastam, hogy "még nem mutattad meg a világot" a lányodnak, stb... azt hiszem erre egy élet is kevés, tudom, hogy nem szó szerint érted, de akkor sem tudsz neki mindent megtanítani, ha egyke marad.


Orvosi szempontból teljesen mindegy, hogy 23 vagy 25 hónap van köztük, a szervezeted már teljesen regenerálódott kb 1 éve, de mentálisan még nem hiszem, hogy kész vagy egy újabb gyerekvállalásra.

2012. máj. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nem. Ezért is tettem fel a kérdést. Igazad van, de véletlenül történt, és még nem biztos.
2012. máj. 16. 14:15
 13/13 A kérdező kommentje:
Megjött. Most legalább tudom, hogy lelkiekben jó előre fel kell készülni és tervezni tudatosan, hogy mikor jöjjön.
2012. máj. 17. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!