Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után nálunk alszik...

Szülés után nálunk alszik anyósom vagy anyám?!

Figyelt kérdés

Babázásra még csak tervekben készülő asszonyka vagyok. Sok kérdést olvasok itt a terhességről, szülésről, gyereknevelésről, és többször botlottam abba, hogy azt írjátok, szülés után hozzátok költözik anyukátok vagy anyósotok pár napra, de akár egy hétre is.

Ez így a normális? Sejtem, hogy borzasztó fárasztó lesz a babával az elején, de azért túlzásnak érzem, hogy anyám vagy anyósom (mellesleg mindkettejükkel jó a kapcsolatom) nálunk lakjon és éjszakázzon. Vagy hálás leszek én még a 24 órás segítségért az első hetekben? Kinek hogy volt ez?



2012. máj. 16. 22:05
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Miután hazajöttünk a kórházból a párom volt otthon egy hétig, de rákövetkező hétre rengeteg munkája volt és jó pár napot távol volt. Édesanyám nálunk lakott egy hetet. Nekem nagy segítség volt, ő is élvezte, mi sem maradtunk kettesben az egy hetes fiammal.

"Anyósomat" sem bántam volna ha jön, de ő nagyon messze lakik, pontosan emiatt sokszor előfordult hogy akár két hétre beköltöznek hozzánk a párom szülei. Sosem volt konfliktus én nagyon szeretem ha sokan vagyunk egy fedél alatt, pedig nem nagy a ház.

2012. máj. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi kommenteket! :)

Én is biztosan igényelni fogom a segítséget, hát hogyne, fogalmam sem lesz, mit hogyan kell csinálni. És persze, az meg végképp jól fog jönni, ha besegítenek a takarításba, főzésbe, vasalásba, ha ezeket az időigényes feladatokat leveszik a vállamról, hogy a kicsivel lehessek minél többet.

Ez totál jól is lesz így! Én csak az odaköltözésen rökönyödöm meg kissé. Talán túlságosan önérzetes vagyok, de most azt gondolom, nem szeretném, ha helyettem anyám vagy anyósom kelne fel a picihez. Meg eleve az a típus vagyok, aki nehezen viseli, ha dirigálnak neki, ha megmondják, mit hogyan kell. Eleinte biztosan el fogom fogadni a segítséget, sőt, nagyon hálás leszek értem, elvégre nekem mindig tök új lesz, ha onnantól kezdve, hogy megtanulom az alapokat meg belejövök kicsit, biztosan inkább idegesíteni fog, ha majd helyettem akarják jobban csinálni.

Hmm, erre előre fel kell készülni :), hogy vajon hogy fognak menni a dolgok, és majd hogyan kezeljük.

2012. máj. 16. 22:32
 13/41 A kérdező kommentje:
"elvégre nekem MINDEN tök új lesz, DE onnantól kezdve, hogy megtanulom az alapokat meg belejövök kicsit, biztosan inkább idegesíteni fog"
2012. máj. 16. 22:34
 14/41 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, miért lett lepontozva ez a jó fej apuka, aki tényleg szülőként részt akart venni az első napokban. Talán egy cseppet illetékesebb a dologban, mint egy anyós pl.
2012. máj. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
Sokmindent megtanítanak a kórházban, főleg ha bababarát helyen leszel, veled lehet a baba, mire hazamehettek, össze tudtok szokni. Nálunk is így volt, komatálat kaptunk rokonoktól, amúgy mindent meg tudtunk oldani magunk.
2012. máj. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

Az apukának részemről ment a zöld kéz :)

A komatál pedig a mai kedvenc szavam ^^ Tök édi.

2012. máj. 16. 22:40
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jött az anyukám 2 hétre. Császáros voltam, de ha simán szülök is így lett volna.A férjem nem tudott szabit kivenni, reggel 9- éjfélig dolgozott, heti 5 napot. Szóval, ha anyukám nem jön, akkor tök egyedül vagyok.Valaki írta, hogy az első időben a szűk családnak kell együtt lenni. Hát akkor mi kettesben lettünk volna a kisfiammal. A másik, hogy mi nem tudtunk összeszokni a kórházban, mert én nem kaptam meg a babámat, csak szoptatni járhattam be hozzá az intenzívre. Azt is csak akkor amikor szóltak, hogy mehetek...

Szóval én egy kicsit meg voltam rémülve, hogy kettesben maradok egy újszülöttel. De inkább azt nem akartam, hogy ne legyen kihez szólnom. Kellett, hogy valakivel megbeszélhessem a kórházi élményeket (jókat és rosszakat).

Egyébként ha anyukám nem "költözött" volna be, akkor minden nap 3 órát kellett volna utaznia, hogy segítsen, mivel külön városban lakunk.

Tök jó volt, hogy reggel mikor felkeltem, már várt a szotatós teám, meg a reggelim. :) Minden nap főzött az anyukám, mosott, teregetett és imádott babázni is. :) Örültem a boldogságának!

Anyósom is jött 1 hetet, de ő reggel jött, kora délután ment. Ő minden reggel hozta az ebédet, amit otthon főzött meg. Ő vasalt, mosott, ilyesmi. És anyósom is babázott. Ő is nagyon imádta! :)

Nem bántam meg, hogy így volt, örülök, hogy részesei lehettek az unokájuk első napjainak. De azért jól esett egyedül maradni a végén...

2012. máj. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 Snapette ***** válasza:
100%

Hozzám nem jött sem anyukám, sem anyósom, lakni főleg nem. Már attól kiborultam, hogy megjelent anyósom bejelentetlenül azon a napon mikorra ki voltam írva szülni, hogy úgymond ő segít. Szerintem embere válogatja, hogy jó nekik, vagy sem, én speciel nem szeretem, ha más pakolgat meg takarít a házamban, utána semmit nem találok meg, és semmi nem úgy van, ahogy szeretem.

Szerintem egyáltalán nem fárasztó a babával az elején, a pelenkázást meg egyebeket úgyis már a kórházban megtanulja az ember, és egy ilyen pici baba a nap nagyrészében még alszik, nyugodtan lehet mellette végezni a dolgokat, az tény, hogy ötpercenkét szalad az ember lánya meglesni, hogy mit csinál, hogy alszik, vagy csak hogy megnézze, kicsit gyönyörködjön benne. Szerintem is fontosabb, hogy az apuka vállaljon több mindent a ház és a baba körül, így kevesebb az esélye a vitáknak, nem lesz az anyuka sem leharcolt és apuka is érezheti, hogy apuka lett tényleg.

2012. máj. 17. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
87%

Nekem mindkettő felajánlotta, de mondtam,hogy nem valószínű,hogy kelleni fog, de ha igen, akkor szólok.

Nem kellett.

Mire hazaértünk a férjem mindent tökéletesen kitakarított és utána is nagy segítség volt, ezért megoldottunk mindent ketten!

Én is imádom mindkettőt, de egyébként sem laknék együtt velük. Nagyon mások vagyunk.

Ez abból is látszik,hogy ha bármelyik nálunk van hosszabb ideig, akkor már kérdezgeti,hogy ezt meg azt miért nem odateszem, nem lenne jobb így csinálni stb.

Na már most ezt egy hétig nem hiszem,hogy szeretném!:)

2012. máj. 17. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk mindkettő nagymama közel lakik, szerencsére szóba se jött, hogy ideköltözzenek. Első pàr napban anyukàm hozott ebédet. Utána férjem volt szabin egy hétig, vele csináltunk mindent közösen.Nagyszülők a baba körül akartak segíteni, de azt párommal mi akartuk csinálni, élvezni akartuk az újdonsült szerepet. Viszont néha csak egy mosogatás a vendégek utàn igazán jól esett volna, de kérni nem akartam. Amúgy én az első hat hétben úgy fel voltam dobva,teli voltam energiával,meg addig még a pici is csak evett-aludt. Aztán hat hét utàn jött a mélypont,addigra merültem ki, és akkor meg már senki nem ajánlkozott,meg nem ért rá.
2012. máj. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!