Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után nálunk alszik...

Szülés után nálunk alszik anyósom vagy anyám?!

Figyelt kérdés

Babázásra még csak tervekben készülő asszonyka vagyok. Sok kérdést olvasok itt a terhességről, szülésről, gyereknevelésről, és többször botlottam abba, hogy azt írjátok, szülés után hozzátok költözik anyukátok vagy anyósotok pár napra, de akár egy hétre is.

Ez így a normális? Sejtem, hogy borzasztó fárasztó lesz a babával az elején, de azért túlzásnak érzem, hogy anyám vagy anyósom (mellesleg mindkettejükkel jó a kapcsolatom) nálunk lakjon és éjszakázzon. Vagy hálás leszek én még a 24 órás segítségért az első hetekben? Kinek hogy volt ez?



2012. máj. 16. 22:05
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja, ki hogy jön ki az "öregekkel". :-)

Mi a szüleimmel nagyon jól kijövünk, egyke lányka vagyok, sűrűn utazunk hozzájuk több napra, nyaralni is szoktunk együtt menni, férjem jobban kijön anyukámmal, mint a saját anyjával.

Na, ezek után nem furcsa, hogy anyu 2 hétig nálunk volt. Nem szólt bele semmibe, nem volt boszorkány, férjem maximálisan babázott, fürdetett az első perctől, anyu mint egy árnyék volt jelen, napközben, míg a férjem dolgozott, pedig sokat segített. Vitte a háztartást kérdés, kérdezés nélkül, frissen főzte a szoptatós teát, mosott-vasalt, kedvenceket főzte, vásárolni járt, mint egy ANGYAL, olyan volt. 2 hétig volt nálunk, férjemnek és nekem is jó volt.

Az idős anyósom is igényt tartott a jövetelre, hogy segít... Ő akkor jött szerencsére, amikor a férjem is itthon volt. Nem szólt bele ő sem semmibe, csak éppen a segítsége... Anyu mindennek tudja a helyét, menetét. Mire anyósomnak elmagyaráztam a dolgokat, s legfőképp mire megértette, 5-ször megcsináltam volna, ráadásul akkorra már tökéletesen jól voltam. Plusz ha olyat csinált a gyerekkel, ami nem tetszett és szóltam, megsértődött kicsit. (Pl. puszilgatta a gyerek kezét, holott úgy költözött oda hozzánk egy hétre, hogy antibiotikumot szedett, és köhögött... Már ez is elég volt.)

Na, mindegy is.

A segítség mindig jól jön, de csak olyat hívj oda, akivel maximálisan jól kijössz összezárva is!

2012. máj. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Mi anyukámmal lakunk.... Hát nagy segítség volt. Kimosta a kórházi szennyes, az enyémet és a babáét is, itthon megfőzött, mosott, teregetett, miután megjöttünk, tényleg nem volt más dolgom, mint a baba. Azaz kivéve az első itthoni hetet. Mi hazajöttünk egyik nap a kisfiammal, másnap a lányom került be a gyerekosztályra. Szóval abban az 1 hétben én vittem mindent, mert anyu a lányommal volt egész nap a kórházban a gyerekosztályon, férjem dolgozott. Sosem felejtem el, ahogy álltam a konyhában, romjaiban még emlékeztetett egy konyhára, a pici bőgőtt, a nagy sírt a telefonba, én meg csináltam mindent, és úgy éreztem, szét szakad a sebem. Olyan jó volt a köv. hét...amikor anyu átvette a dolgokat tőlem.
2012. máj. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 sumergo ***** válasza:
74%
Nem költözött senki hozzánk, nagyon jó volt, hogy rengeteg időnk volt csak kettesben lenni a lányommal, (apuka csak később tudta kivenni az apaszabikat). A ház nem lesz retkes 1-2 hét alatt, ha nincs sikálva a nap 24 órájában. Engem kifejezetten zavarna, ha más valaki turkálna a cuccaim között, mosná a ruháimat, vagy főzne a konyhámban. Nekem így volt jó, amikor aludt a kicsi elvégeztem a sürgős teendőket, vagy én is pihentem. Szerencsére nem volt hasfájós, nyűgös baba, így kipihenhettem a császárt mellette. A baba gondozásában sokat segített, hogy a kórházban a csecsemősök mindent megmutattak, így ott sem kellett segítség. Szerintem nagyon anyukafüggő, hogy szükséges-e a segítség.
2012. máj. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
70%
Induljunk ki a legfontosabból, hogy a babának igenis csak az anyukájára, apukájára van szüksége, és nyugalomra. Össze kell szokni, nyugodtan, szépen, lassan. Pótolhatatlan, az első pár hét! Elképzelhetetlen, hogy mások csörtessenek össze-vissza a lakásunkban. A család az apa, anya és a baba!
2012. máj. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
94%
Anyósként írok.Nem költöztem a gyerekekhez,igaz közel lakunk egymáshoz. De 6 hetes korig friss reggeli, délben friss ebéd /amit odahaza főztem és a mai napig főzök/. Segítettem kivasalni,ha kérték a babát tisztáztam. az első héten addig maradtam,amíg elcsendesedett a baba és az anyuka. Most is mindennap viszek ebédet, hogyha kell vigyázok a babára /aki idő közben 9.hós lett/.Nem szerettem volna alkalmatlankodni,hogy a nap 24 órájában ott legyek. Nekem az nézetem,hogy szokják és szeressék egymást úgy hármasban!Tudják a mai napig,ha bármikor szükség van a segítségemre számíthatnak rám.Sokszor vigyázok a babára, de soha nem élek vissza a bizalmukkal,azért nem is volt probléma semmiből.
2012. máj. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Előző! Bár nekem is ilyen anyósom lenne! Nagyon tetszik a gondolkodás módod! :))
2012. máj. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
81%

Mindenkinek más a jó. Nálunk pl anyós még úgy 3-4 hónappal szülés előtt kijelentette, hogy ő arra a hétre vett ki szabit, amikor majd szülök. Nem szóltam semmit. Aztán pár nappal a szülés után megkérdezte, hogy jöjjön-e segíteni (10 percre laknak gyalog). Megköszöntem, hogy nem, csak nem fog éhen-szomjan halni a baba, és talán el is tudom látni. Elvégre úgy voltam vele, hogy ha mindent más csinál, attól én még nem fogom tudni. Anyu is felajánlotta, neki is megköszöntem, és 3 hétig a férjemmel és a babával voltunk itthon hármasban. Nekünk így volt jó. (császárral szültem, nem volt egy túl könnyű időszak, de nem bántam meg. Elviselhetetlen lett volna még a saját nyűgöm mellett mást kerülgetni)

(Emellett nekem pl szintén kifejezetten rosszul esett, hogy anyós az első itthon töltött napon jött, hogy majd ő megfürdeti a kicsit, megmutatja hogy kell. A kutya se kérte rá. Így az első fürdetés az övé lett. Mondta jön holnap is. Hát, mondom, csak nem marad koszos a baba... Aztán így nem jött. Ez van, én ilyen vagyok. Igyekszem magam megoldani a dolgokat, nekem így jó. Van aki pedig szereti, ha mindent megmutatnak)

Kedves Kérdező, Neked kell eldönteni, igényled-e a segítséget, vagy sem. Ha odaköltözik valaki segíteni, és mégsem megy vele az addigi együttlét, udvariasan megköszönöd, és megkéred, hogy mostmár hagy legyetek egyedül. Ha pedig jó, hogy ott van, és segít, akkor pedig azt köszönöd meg.

2012. máj. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám, anyósom is messze lakik, így nálunk pár órás átugrásról nem is lehetett/lehet szó. Ezt a mai napig (9 hónapos a baba) sajnálom, mert valóban: a 24 órás, többnapos együttlét egy idő után fárasztó mindenki számára, de az, hogy bármikor átugorhat, akár 10 percre, hogy friss kaját hozzon, akár 2 órára a síró-üvöltő gyerektől kicsit felszabadítani anyát - ez megfizethetetlen! Higgyétek el, nagyon rossz úgy élni, hogy a férjed 7-19-ig dolgozik, és senki segítséged nincs - pár percre, pár órára sem. (Persze, bébiszittert lehet fogadni, de szerintem kevés friss anyuka bízza rá idegenre a párhetes, párhónapos babát nyugodt szívvel, lelkiismeret-furdalás nélkül.)
2012. máj. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
77%

Én megmondtam, hogy ne jöjjenek. Pici a lakàsunk, a férjem itthon volt velem tehàt nem voltam egyedül... Ès egyébként is úgy gondoltam, szokjunk össze, a pici szokja meg a helyét, az akkor még idegen környezetét, aztàn majd jöhetnek.

Nem bàntam meg, el tudtam látni mindent itthon.

2012. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt anyósom,borzasztó volt.Csak az unoka körül forgott,én meg takaríthattam,főzhettem,erőszakos volt,és nagyon zavaró!
2012. máj. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!