Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után nálunk alszik...

Szülés után nálunk alszik anyósom vagy anyám?!

Figyelt kérdés

Babázásra még csak tervekben készülő asszonyka vagyok. Sok kérdést olvasok itt a terhességről, szülésről, gyereknevelésről, és többször botlottam abba, hogy azt írjátok, szülés után hozzátok költözik anyukátok vagy anyósotok pár napra, de akár egy hétre is.

Ez így a normális? Sejtem, hogy borzasztó fárasztó lesz a babával az elején, de azért túlzásnak érzem, hogy anyám vagy anyósom (mellesleg mindkettejükkel jó a kapcsolatom) nálunk lakjon és éjszakázzon. Vagy hálás leszek én még a 24 órás segítségért az első hetekben? Kinek hogy volt ez?



2012. máj. 16. 22:05
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Kulfoldon elunk, ha anyukam nem jott volna nekem segiteni, akkor total egyedul kellett volna mindent csinalnom, szoval nekem nagy segitseg volt, mivel a ferjem nem vehetett ki szabit, csak a szules napjara. Az elso gyereknel surgossegi csaszarom volt, anyukam 4 hetig volt itt, a masodik gyerek programcsaszarral szuletett, anyukam 5 hetig volt nalunk, nayon orultem neki (ferjem kevesbe). A masodik szules utan o vigyazott a nagyobbikra, amig en a kicsit lattam el, fozott, mosott, mikor mit kellett. A baba ellatasaban nem segitett, azt amugy is birtam egyedul, de a hazimunkaban sokat. Csaszarmetszes utan foleg az elso heten nem tudtam volna mindent megcsinalni 2 gyerekkel es a hazzal egyedul. Igy legalabb tobb idom jutott az ujszulottemre.
2012. máj. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 sumergo ***** válasza:
100%
Már megint mi a fenére jó ez a lepontozás?! Mindenki leírta a saját tapasztalatát, meglátását, mi van ezeken lepontozni való?! Szerintem ugyanolyan hasznos volt az összes válasz!!!
2012. máj. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos nem élnek már a szüleim. Anyósom felajánlotta, még szülés előtt, hogy jön segíteni. Nem volt rá szükség, szerencsére a férjem egy hetet otthon tudott maradni. Ezen anyósom annyira megsértődött, hogy azóta az unokája felé sem néz. Most 20 hónapos... De ez szerintem nagyon ritka, talán a "világtörténelemben" még nem is fordult elő. Kedves Kérdező! Érezni fogod, mire van szükséged!
2012. máj. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem aludt itt se anyum, sem anyósom, de naponta jöttek és egész nap volt itt valaki. Próbáltak "felváltva", de volt, hogy mindketten itt voltak. Illetve párom is próbált sokat itthon lenni.

A segítség jó volt nagyon, volt kaja, ki volt vasalva minden, tiszta volt a lakás... DE néha olyan jó lett volna egy kis nyugalom! :) :) Nagy segítség volt, de máshogy csinálom legközelebb! Hagyok magunknak olyan órákat, amikor csak magunk vagyunk.

2012. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

első szülésem után úgy alakult, hogy 1 hétre anyukámhoz kellett költözzek a fiammal, mert a férjem újította a lakást. NEm élveztem túlzottan az előnyét, 3 nap után már unatkoztam is, a végén főzni is odaálltam, csak hogy csináljak valamit. Elég lett volna 1-2 napig 1-2 órás segítség, hogy megtanuljam, hogy kell füröszteni, a többi felesleges volt.


A kislányom születésekor 1 hétig ültünk kórházban (2. is császár volt), hétfőn hazajöttünk, kedden a férjem 4 napos delegációba ment. Első nap anyósom segített, mert a vágásom miatt, ami sokkal jobban gyógyult, mint első alkalommal, de mégiscsak vágás volt, nem tudtam emelgetni, füröszteni a nagyobb gyereket, aki akkor 2 éves volt. 2.-4. napon már csak este fürösztésre jött. 3. napon sütöttünk-főztünk, mert pénteken már vendégeim voltak. Na, abba azért belefáradtam.

2012. máj. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ki az a vadbarom, aki lepontoz titeket, én mindenkinek zöld kezet adtam :). Nagyon hasznosak a válaszok, mindegyiket köszönöm szépen!


Az derül ki ebből a sok szép válaszból, hogy ember- és családfüggő, hogy lesz-e erre szükség vagy sem. Van, aki tökre örült, hogy volt segítsége, van, aki nem örült neki, van, aki szeretett volna, de sajnos nem volt, és van, aki nem is igényelte. Sokszínű sztori. Kíváncsi vagyok, velünk mi lesz.


Mint írtam, elég önérzetes vagyok, így sanszos, nem viselném jól, ha egy hétig bárki is a nyakamon lenne - a gyereken és a páromon kívül természetesen. Anyukámat nagyon szeretem, de ő tipikusan az az eset, aki mindent jobban tud és mindenbe bele szól. Kissé aggódom, hogy egy ilyen helyzetben még "rosszabb" lenne ez a majd-én-megmondom-hogy-kell-figyelj-ide magatartása, mint általában.


Viszont ha valamelyik mamát szeretném majd itt tudni, akkor az mégiscsak a sajátom. Anyósommal jó a kapcsolatunk, de - talán érthető módon - a tulajdon anyámban jobban megbízom, őt jobban ismerem. Hát, nem tudom, még hogy lesz... Ja, és ráadásul anyósom lakunk hozzánk közel, anyám 50 km-re lakik. Ha őt kérném segíteni, neki ide kellene költözni, hogy ne ingázzon naponta 100 km-t... Ez kemény dió lesz :D. Majd kiforrja magát a helyzet.


De lehet, nem is lesz szükség a mamákra. Sokan írtátok, hogy férjjel meg lehetett oldani. És úgy tudom, a páromnak jár majd a szülés után kb 5 nap szabi (állami szervnél dolgozik, ott valami ilyesmi a szabály). Az lenne a legjobb, ha hármasban lehetnénk, és mondjuk az első 2-3 napban jönnének a mamák felváltva NAPKÖZBEN :D segíteni, magyarázni, mit hogy kell, meg segíteni a házimunkában.


Köszi a válaszokat, asszem már kezd körvonalazódni a megoldás :)

2012. máj. 17. 12:19
 37/41 anonim ***** válasza:
47%

Én is köszönöm a lepontozást, 2. voltam, nem tudom kinek fáj, hogy leírtam nekem hogy volt jó! Remélem ettől jobb napja lett. Komolyan elgondolkozom sokszor, érdemes-e még erre az oldalra járni, mert csak felidegesítem magam a sok idióta emberen.

Amúgy én nem értem, mikor azt írja valaki, hogy ilyenkor csak a legszűkebb családnak kell együtt lennie... miért az anyja nem tartozik hozzá? Neki hogy fog esni, ha majd a gyereke számára ő nem tartozik a legszűkebb családjához?

2012. máj. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Kórházban a szobatársamnak az első gyereke született. Elég sírós baba volt. Amikor egyik éjjel éjféltől reggel 6-ig a gyerek egyfolytában üvöltött, azt mondta: eddig azt sem akartam, hogy anyám átjöjjön, de most már biztos, hogy odaköltöztetem....
2012. máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Visszatérve a korábbi mondandómra (én voltam az első oldalas apuka): megértünk mindenkit, igen. Van család, ahol a jó megoldás az anyós átjövetele, segítsége, van család, ahol meg nem. Nekem nagyon rossz volt akkor, komoly veszélybe került a házasságunk, és lehet, hogy soha nem hevertük ki az akkori összeveszéseket, és lehet, hogy ennek a következménye volt részben, hogy már nem vagyuk együtt az akkori feleségemmel. Az együttlakás kibírhatatlan terheket jelent, pláne egy ilyen érzelmileg felfokozott időszakban. Én nem hagytam ott akkor a családot, ez már csak évekkel később, a helyzet további romlása után történt meg, de azóta fokozottabban figyelek azokra a hírekre, hogy "kisbabáját egyedül nevelő anyuka" stb. stb. És nagyon sok van ilyen. Ahogy múltak az évek és egyre több emberrel beszélhettem ezt meg, kiderült, hogy a férfiak jelentős részének igencsak nagy megpróbáltatás. Van, aki túljut ezen a válságon, van, aki nem. Az férfi fiatal, várja a babát, örül a maga módján, azt se tudja, mit kezdjen a ténnyel, hogy apa lesz, és mi lesz ebben az új helyzetben a szerepe. Aztán egyszer megváltozik minden. Idegen lesz odahaza, lábujjhegyen oson, nem tudja, hová ülhet le, mihez ne nyúljon hozzá, koszos, kintről jött, büdös, utca- meg buszszaga van, ráadásuk mindig megkapja, hogy ő ehhez nem ért, ne nyúljon hozzá, mit érthetne ő ehhez, ő csak egy férfi. És az odaköltözött anyós/mama stb. után hirtelen a család első emberéből a család utolsó embere lesz, megtűrt, kinézett idegen, a saját otthonában. Milyen sokszor hallottam már ezt! Ő jár dolgozni, ő nem pihenhet, neki idegőrlő a fél éjszakás sírás, és a pelenkák és partedlik száradnak a zoknijai helyén, rá már nem mos senki, nem főz senki, csak tejbepépek vannak a konyhában. Hát nem tudom, nem mindenki viseli hosszan. A fontoskodó, tevékenykedő anyós meg a feleség mit sem vesz észre ebből, a férfire csak az hárul, hogy hozza a pénzt, ne igyon, ne dohányozzon, vásároljon be és legyen csendben. Ezt némi túlzással írom, persze. Szóval, a sok korai válás egyik lelki oka lehet.

De az ember fejlődik, tanul. Negyedik gyerekemnél, kislányomnál már más volt a kezdet, más volt a vég is. Anyukával terhestornára jártam, ültünk együtt zokniban a szőnyegen, szuszogtunk és huhogtunk, emelgettem, tényleg együtt készültünk fel. Ez már apás szülés volt, ott fontoskodtam én is, törölgettem a homlokát, itattak apró kortyokkal, suttogva beszélgettünk, együtt lélegeztünk, fényképeztem, megfoghattam a meleg, véres babát, rátehettem az anyukájára, együtt csináltunk sok-sok mindent, sétákat, etetést, pelenkázást, büfizést, ringatást, a fürdetés csak az én dolgom volt, semmi anyós, semmi mama, és íme, sokkal, de sokkal több közöm van a kislányomhoz, nem is mennék el innen többé sehová és itt a mese vége, fuss el véle!

2012. máj. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
A szűk család alatt pontosan azt értettem, mint az utolsó válaszoló, az apuka. A nagyszülők jöhetnek, csak ne nyomják el a család többi tagját, mondván azok mit sem tudnak még a gyereknevelésről. Nem az övék a főszerep.
2012. máj. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!