Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kezdjek az értetlen...

Mit kezdjek az értetlen rokonokkal? Segítség, mert megőrülök!

Figyelt kérdés

16 hetes a fiam, egy nagyon nagyon jó baba aki utál kézben!:)

Mindenki felvenné, dajkálná,de persze ő sír, nem szeret kézben. Próbálkozik felülni, sőt, ha meg tud kapaszkodni, felül-feláll, de ölben ülve sincs el, csak ha magad mellé ülteted pl.

Mivel a gyerek nem engedi, hogy felvegyék, ezért mindenki fogdossa, ami szintén nem a kedvence, inkább játszik egy nagyot, de azt bárkivel.

Megkértem a kedves rokonokat, hogy a kézfejét ne fogdossák, mert mindig a szájába veszi.. Ezt az én családom be is bírja tartani, de a férjem családja...

Főleg a férjem nagymamája.. Van egy girhes macskája, se oltva se semmi, az öreglány meg örökké csókolgatja azt a dögöt meg dögönyözi, aztán meg úgy venné fel örökké a gyereket..


Tegnap átvittem a picit hozzá, mert 70 éves, nehezen mozog, hogy lássa a picit. Felvette a macskát, hogy ne menjen be a házba, utána meg nyúlt a gyerekért.. Megkértem, hogy mosson kezet, megsértődött, aztán meg megfogta a gyerek kézfejét, majd elment kezet mosni, mintha direkt idegesíteni akarna..(ez már máskor is előfordult, amikor megkértem, hogy ne simogassa a gyerek kezét, azért is, amikor megkértem újra még jobban csinálta 3szorra meg hazament megsértődve, de előtte a fejemhez vágta, hogy szeretnék én olyan tiszta asszony lenni, mint ő, meg majd ha a gyerek a galambszart eszi a homokozóba akkor emlékezzek vissza erre..)

Megtöröltem a gyerek kezét, popsitörlővel majd felvette, addig piszkálta amíg nem sírt aztán mondtam neki, hogy hazamegyünk, mert nyűgös a pici.. De minek megyünk és mindenbe beleokoskodik...

40fok volt több délután is, mentünk sétálni ő meg úgy betakarta a gyereket amikor találkoztunk, hogy levegőt se kapott és kioktat, hogy szaranya vagyok...

Hogy értessem meg vele(nem csak ő ilyen, de főleg ő zavar, mert anyósom se kutya..), hogy nem kérek a "jó tanácsokból"? Ja és azt, hogy a gyerek egészségét szolgálja, hogy kezet kell mosnia a dögje után?


2012. máj. 18. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Én nagyon sokat szenvedtem anyóstól, és nem akartam feszkót így nem is szóltam.Aztán hirtelen elpattant egy húr,hiszen a gyerekért mindent, nehogymár ez a nő idegesítsen és ne tudjak nyugodt lenni a drágámmal.

Legközelebb amikor mentünk és csinálta a hülyeségeit,akkor mondtam neki,hogy most valószínű nem fog tetszeni amit fogok mondani de az unokája a fia és az én közös gyerekünk.Ő már felnevelt 2 fúit, amiért tisztelem is,de ezt a fiút én és a fia fogjuk felnevelni ha tetszik, ha nem mert mi vagyunk a szülei.Én az anyja vagyok és ha azt mondom nem akkor nem!Ez a gyerek a mi gyerekünk és mi tudjuk mi a legjobb neki.Köpni nyelni nem tudott.Szerencsére amikor legközelebb mentünk párom is mellém állt így rendeződött a helyzet, most már látom az öreglányon ha el akarja kezdeni tolnia marhaságait és akkor már mondom hogy anyuka!és látom hogy majd kipukkan de befogja.

Igaz a dédikkel nehezebb, az enyém tejjel akarta itatni 3 hetes korában mert visszaapadt pár napra a tejem, ő 85 éves és már nem friss a gondolkodása...

De mindig elmondom neki hogy mama változik az orvostudomány változik minden nem úgy van ahogy akkor volt, meg poénkodok lehet,hogy holnapra ott tartanak majd az orvosok hogy visszafiatalítják 25 évesre:)Ilyenkor mindig nevet és elkezd nosztalgia mesélni,vagy hogy hol fáj:D

DE legalább eltereltem....

Viszont a macskuszra én is mérges vagyok.Szeretem őket,de nem szeretném ha csókolóznának a fiammal.....

Én még a lábpuszit sem szeretem mert ugye most tornászik zokni nélkül van és a szájába veszi.

Én egyszerűen rászólok akárkire tőle a pápa is lehet,hogy neeemnemmm ezen tök meglepődnek mert azt hiszik a fiamnak szólok majd mondom hogy nekik,mert ugye elmondtam már hogy nincs kéz tapi és talppuszi:)

Jó hosszú voltam remélem hasznos is...

2012. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!:)

Nagyon hasznos volt!

Amúgy ha én mondom, hogy de márpedig az én fiam és azt csinálja amit mondok akkor "De mi csak jót akarunk és ne legyek ilyen hülye..."

Az én családom megérti, de ez a 2 nőszemély... Ha megyek valahová(falun lakunk, sokat autózom a városba) akkor miért nem hagyom itthon a gyereket, majd ők vigyáznak rá...

Azért vagyok én az anyja, hogy én vigyázzak rá én nevelgessem!


Amúgy nálunk ez egy külön történet, 17 éves vagyok, szóval még nagyobb a lenézés.. Mindenki azt mondta, hogy le se fogom szarni a gyerekemet, pedig ő az életem értelme és eszembe sem jutna eldobni vagy nem foglalkozni vele, imádom az összes vele töltött pillanatot. Amikor kiderült, hogy jön a baba(gyógyszert szedtem) anyósom azt mondta, hogy "és ha a fiam talál jobbat mi lesz veletek? Mentek a híd alá?" A szüleim nem örültek, de támogattak, a dédnagymamák meg azon aggódtak, hogy a gyereket majd nekik kell felnevelni anyósommal együtt, mert majd én bulizni járok(soha nem voltam, nem is hiányzik:) )

Mellesleg a férjemet is a fiam dédijei nevelték és anyósom most nekem tart kiselőadást, hogy mit hogyan csináljak.. Pedig az ösztön nem hazudik:)

2012. máj. 18. 10:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Kitartás, és határozott legyél! És hordj magaddal fertőtlenítőt... :S
2012. máj. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

bocs, 16 hetes vagyis 4 hónapos felül és feláll???

és utál kézben lenni? de furcsa, hagytad sírni?

diagnosztizált hiperaktív gyerek szülei írták ezeket utólag mint első tünet :S

szerintem kifejezettem jót tenne a gyerekednek ha dajkálnák őt a rokonok, persze amíg bírja aztán kis szüneetet tartva.

kapaszkodó közelébe meg ne tedd le, ha egy 4 hónapos baba feláll az bizony nagyon nagy problémákat okozhat, gondolom nem szeretnéd ha tolószékes lenne majd a gyereked. márpedig ha felhúzza magát akkor nincs kész rá a gerince, majd akkor ha nélküled megteszi!

2012. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Velem a dédi (férjem nagyija) közölte,hogy ne etessem annyit a 3 hónapos kislányomat mert még a végén meghízik!3 óránként eszik 110ml-t tápszert!Azóta egyszerűen nem megyek hozzá ha akarja látni a dédunokáját akkor eljön.
2012. máj. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Semmi baja nincs a gyerekemnek attól, hogy nem szeret kézben..:) Van nem egy ismerősöm akinek a gyereke hasonló "tüneteket" produkál, ettől még egyik sem hiperaktív!!:)


Igen utolsó, én is ezt fogom tenni, csak a férjem miatt egy kicsit bánt a dolog...


Oké, hogy nem megyek, de ha jön akkor is ilyen, hogy állítsam le? Mert állítólag egy ritka bunkó ember vagyok..(ezt az anyósom mondta, csak azért, mert nem engedtem, hogy elvigye sétálni 40 fokba délbe...)

2012. máj. 20. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!