Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik több keresztneve...

Anyukák, akik több keresztnevet adtatok a gyereknek, mindkettőt használjátok? Érdekelne a vélemény. Nekem azt mondta a védőnő, hogy csak az egyiket használjam, mert különben összezavarodik.

Figyelt kérdés
A lányom mindkettőre hallgat ( ha akar). Apja a Vivit, én inkább a Csengét használom. Persze nem kizárólag.
2012. jún. 4. 13:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Mi csak az első keresztneveiken szólítjuk őket. De például anyámat az első nevén hívja a család, a barátai meg a másodikon. Nekem is van egy rokon kislány, akit néha az első, néha a második nevén hívnak a szülei, bár most már, hogy tizenéves, inkább az elsőt használja.
2012. jún. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Emese Anna mi Mesikének hívjuk azért az Anna mert a két mama meg én is az vagyok.Ha fiú lett volna akkor az apja neve lett volna a második.
2012. jún. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Párom neve "t"-re végződik, és a keresztneve Tibor, a két "TT" betűből sok gond volt, sokszor kellett ismételni, mire jól írták le. Ezért kapta elsőnek a Vivient, csak utána a Csengét.

Kedves utolsó!Neked is köszönöm a választ! Mindketten használjuk mindkettőt, én inkább a Csengét, apja a Vivient, de ha az egyikre nem hallgat(nem akar hallgatni), akkor mondjuk a másikat.

Mi is becézgettük az elején, volt már mindenféle beceneve. Pl. Vivi, Vivien, Vivcsi, Csenge, Csengi. Kisebb korában volt Pöttöm, Picilány, kicsim. De volt, hogy csak a Törpillára hallgatott :))

Nekem is ugyanez a véleményem, hisz ha mondjuk az oviban majd a másikat mondják, nem fogja tudni. Egyébként okos, értelmes gyerkőc.

2012. jún. 4. 14:06
 14/25 A kérdező kommentje:
A kedves utolsó kezdetű hszem a 13:37-es válszolónak szólt.
2012. jún. 4. 14:23
 15/25 anonim ***** válasza:

és a beceneveivel meg egyenesen tönkre teszitek nem :)

nálunk abból is van 5

a két nevét nem szoktuk külön de egyben kimondva igen ,mert nagyon jól hangzik

általában ha kedveskedünk neki ,így ezt nagyon szereti

2012. jún. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Bálint Péter a fiúnk neve, Bálintnak szólítjuk, ahogy mindenki. Az apukája után kapta meg a Péter nevet is. HA felnő, majd választhat, melyiket használná inkább. Péter névnapra nem adunk neki ajándékot, csak Bálint napra.
2012. jún. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Csak az egyiket használjuk.
2012. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Mi a PAtrícia AnNA (Anna anyukám,mamám,dédmamám,uh."muszály"volt neki is)nevet adtuk a lányunknak és Pannának szólítjuk!ha mérges vagyok akkor Patríciának!:)lassan 1éves lesz és ha akar akkor hallgat mindkettőre!
2012. jún. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Az első nevét használjuk napi szinten. Ha rosszalkodik (hisztis dackorszakát éli a kisasszony) és nagyon kihúzza a gyufát, akkor a teljes nevét elmondjuk a bünti előtt.


Ha be kell mutatkozni, akkor is a teljes nevét mondja. 3 éves.

2012. jún. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
45%
akik a büntivel kötik össze a név bármely formáját nem gondolkoztatok el hogy fogja utálni azt a formát ,tudat alatt is negatív tartalommal köti össze?
2012. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!