Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok segíteni egy nem...

Tudnátok segíteni egy nem szokásos anyós kérdésben?

Figyelt kérdés

Iszonyú jó kapcsolatban voltam és vagyok is az anyósommal, nagyon kedvelem, okos, kedves, tündéri nő.


De... 1 hónapja született a lányunk, azóta naponta felhív, ha itt van, tuti hogy nem jó sem az, ahogy felöltöztetjük (fázik/melege van), sem az, ahogy eszik, ahogyan letesszük, ahogyan felvesszük...

Múltkor az sem volt jó, ahogy a hordozóba tettük, elkezdte igazgatni, amitől persze a kicsi vad sikításba kezdett, mert tök kicsavart pózba került.


Szeretem, de ez rettentően zavar, és nemcsak engem, de a férjemet is. A jóindulatot is értem, de meglepően buták a tanácsai...


Mit tegyünk, volt valaki ilyen helyzetben? Véletlenül sem akarom megbántani...


2012. jún. 6. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Mindenképpen meg kéne vele beszélni, hogy szeretnétek úgy csinálni a dolgokat, ahogy ti jónak látjátok, majd kitapasztaljátok, hogy hogy a jó. A párodnak kéne próbálkozni ezzel a témával előhozakodni, a lényeg, hogy legyen tapintatos és tisztelettudó, hogy ne legyen sértődés belőle. (ha jól kijöttök amúgy, akkor remélhetőleg nem lesz)

Mondjátok el neki, hogy tanácsokat szívesen fogadtok, de hogy mit tartotok meg belőle, azt hagy döntsétek el ti. Lehet anyós bele sem gondol mennyire idegesítő, csak próbál jó nagyi lenni... Talán egy ilyen beszélgetés jót tenne neki is.

2012. jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 TKI Ibolya ***** válasza:
Ha ennyire jó a viszonyotok nem lehet akadály hogy megbeszéljétek vele ezt a problémát.
2012. jún. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ez nálunk is így volt.anyósom ugyan olyan volt mint a tiéd míg a baba meg nem született.ráadásul egy faluba is laktunk így minden nap jött volna de egy idő után meguntam és mondtam hogy nem kell minden nap jönni.meg ő is mindig kötekedett semmi nem volt jó neki,se a ruha semmi.aztán megmondtam neki hogy ő a saját gyerekével azt csinált amit akart úgy rendezte ahogy akarta de az enyémet én fogom és nem ő.persze megsértődött és nem jött egy hétig,de aztán megbékélt.amúgy a szüleim meg az állandó telefonálgatással őrítettek meg.mindig nap kb 10szer felhívtak hogy mi újság hogy vagyunk meg evett e a baba meg ilyenek.aztán nekik is elmondtam hogy nem kell egy nap 10 szer hívni.elég egyszer.ha meg valami van akkor felhívom őket.megértették és nem sértődtek meg.de az anyós problémám megoldódott mert elköltözött külföldre és 1 évbe kb 2szer jön haza.:) úgyhogy most skypon beszélünk.én a helyedben elmondanám anyósomnak amit gondolok.ha megsértődik nem fog sokáig tartani a duzzogása nyugi.:)
2012. jún. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nálunk is így volt.És nem lett jó kimenetele a dolognak,megutáltam őt :( 5 évig imádtam,én sem értem,hogy történhetett,de teljesen elvesztette önmagát.Mindenben kritizál a hátam mögött (gyereknevelés) követelőzik,és ez ebyhén indult,mára egyre rosszabb.
2012. jún. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Ez az én sztorim.

Szóról szóra így történt velem is. Én már 11 hónapja szültem. Sajnos mára nem beszélünk. Én először próbáltam szépen, kedvesen elmondani neki, hogy vannak dolgok amikbe nem szólhat már bele, amiket ő nem tehet meg stb. Soha semmi nem volt jó. Egyszer ott kellett hagyjam náluk a babát, és a konyhaajtóból még visszaszóltam, hogy ha bármi van hívjanak, és jövök. Erre ő: Mi lenne? Itt jobb helye van mint nálatok!

Ekkor kellett volna visszamenni és úgy szájoncsapni, hogy a mosogatóig repüljön...de nem tettem. Viszont ott elhatároztam, hogy ezzel a nővel én semmilyen viszonyban nem akarok állni. Aztán mégis, közeledtem, lenyeltem megint egy csomó mindent, de aztán ő megint tett egy kedves húzást, amikor is megmondtam neki, hogy ez volt az utolsó. Én se beszélni nem akarok vele, sem látni nem akarom, csak a nagyon muszáj találkozásk maradtak amiket nem lehet kikerülni, de nem diskurálok vele,csak a leglényegesebbeket. Igazából, egy igazi gyökér.A faluban is utálják, mert olyan stilusa van, hogy az bicskanyitogató, de őszerinte azért utálják mert gazdag. Erre én azt szoktam felelni, hogy mi is gazdagok vagyunk (a mi csalásunk) engem mégsem utálnak.

Nem tudom mit tudnál tenni, ha ő nem látja be, hogy féket kell tennie a szájára akkor sajnos össze fogsz vele veszni, erre most merek tenni 9 forintot fogadásból, hogy ez lesz a vége.

2012. jún. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jaj, én is ettől tartok, és ezért félek beszélni is vele, egyelőre csak nyelünk. :(


Hát nem tudom, olyan nehéz, mert tényleg nagyon kedveltük egymást, én azt hittem, soha nem lesz ilyen, de egyre idegesítőbb a helyzet, és azt hiszem, hogy lassan mindenképp beszélnünk kell erről, mert múltkor már az volt a gond, hogy nem üvegből készült cumisüvegben kapja a tápszert a lányom, mert a műanyag veszélyes... (A férjem orvos egyébként, gondolhatjátok, hogy hogy felhúzta magát, miután órákig keresgélte a legtökéletesebb ergonomikus cumit. :D)


Ő egyébként picit hirtelenebb mint én, és ha az anyukája valami kivetnivalót talál, elég keményen visszaszól neki, de olyankor meg én sajnálom meg anyósomat, mert szegény úgy elszomorodik. És nem akarom elvenni a kedvét a nagyiságtól sem.


Hajj, nehéz ez. :(

2012. jún. 6. 13:16
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
13:09-es vagyok. MEGDÖBBENTŐ! Ezt a cumisüveget komolyan...ááá nem hiszem el! Mintha az én anyósom lenne! Sorolhatnám amúgy estig, hogy mikbe köt-kötött bele, és többek között ebbe a krva cumisüvegbe is amikor már tényeg nem tudott jobbat kitalálni:-D Persze. Műanyag mérgező. Az üveg (mert ő üvegből etetett anno) az nem. Aki műanyagból eszik az hülye lesz, és hátrányos helyzetű...vagy maugli, vagy a tököm tudja mi. Nem is érdekel. Aztán már amikor tápszeres lett a fiam, akkor ezdődött csak az igazi haddelhadd. Nemjóatápszer, sz*r, méreg! Megölöd. Attól fáj a hasa, azért esik az eső,mert tápszert adsz neki. A jósnő is megmondta hogy az méreg., meg a látó is, és ők már csak tudják. Dobdki. Addel.Adda macskának. Tápszer műanyag üvegből...hát ezt el sem mesélem. Csoda hogy még él a gyerek. Ja igen, ez a csoda, hogy még él ez alapjában van mert őszerinte amikor hazajoztuk az első időkben alul volt öltöztetve a gyerek, és csak azért nem kapott tüdőgyulladást szegény baba, mert ő imádkozott. Na. Ne kapjak agymmenést. Szóval lenyeltem én már tőle annyi de annyi fszságot, hogy leírni is kevés lenne két nap.
2012. jún. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűen némítsd le a telefonod és ne vedd fel,ha néha felveszed akkor mond hogy éppen főzöl,vagy valami fontosat csinálsz.Erre rászokott és nem fog leszokni ha le nem szoktatod.Én amikor ottvan elintézném egy mondattal:Mama ez a mi gyerekünk és szeretnénk a dolgokat úgy csinálni ahogy nekünk jó.Ha tanács kell majd szólunk.Ha meg megy nem kell beengedni(sógornőm ezt csinálta mert az ex anyósom is ilyen volt).Én is jól kijöttem az ex anyóssal,de még most is beleszól a 16 éves lányom dolgaiba ,sőt tett már megjegyzést a mostani életemre(elváltunk a fiával)mit hogy kellene.Én jól tudok alkalmazkodni de emlékszem ki voltam ettől én is.Örökké a gyerek kezét mosta ha kell ha nem,öltöztette stb,nem engedte önállósodni,mindenbe beleszólt.Én akkor még nagyon fiatal voltam,nem mertem szólni.A 2. anyóssal ezt a legelején letisztáztam,nem is volt gond.Még az elején zárd ezt rövidre,még ha kicsit megsértődik is.
2012. jún. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Még mindig én :-)

A legalja az a hozzátáplálásnál volt:-/

Vett neki 6 hónapos sem volt még szopizott de ébredt éjjel, majd ő megoldja, vett neki hippes jóéjt kaját, rizs, cukor miegyéb..el sem mertem olvasni. Na míg én fent voltam ő lent szépen felhiggította, beletette a cumisüvegbe (műanyag) és szó szerint lenyomta a gyerek torkán. Én nem láttam csak a végét az akciónak. Itt is nagyon kultúráltan mondtam, hogy húzzon a fenébe.

Szóval a hozzátáplálás kezdetével egyre idegesítőbb lett, mindent adni akart a gyereknek (adott is) nem tartotta tiszteletben azt hogy én mit szeretnék, persze aztán én voltam az aki nem tiszteli őt mert ELLENKEZEM. Érted, mint egy rossz gyerek....pfej. Örülök ma már, hogy így alakult, jobb így, sokkal de sokkal nyugodtabb vagyok, ő meg fő otthon a lányával meg az anyukájával karöltve, és szidnak engem.

2012. jún. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Nekem most megakadt azon a soron a szemem, hogy elszomorodik, ha a párod durvábban szól rá! Ez nekem arról árulkodik kicsit, hogy nem akar ő rosszat nektek, csak segíteni szeretne és emellett valószínűleg nem gondol bele, hogy már kicsit sok nektek. Most halál komolyan mondom, hogy egyáltalán nem biztos, hogy sértődés lesz belőle, mert tényleg lehet csak nem érzékeli, hogy nektek ez kínos, ha tudná, akkor talán kicsit visszavenne. Szóval tartom továbbra is azt, hogy a párod üljön le az anyjával beszélni, hogy elég egynap egyszer hívni, nem kell átjönni ennyiszer, ne rendezgesse a gyerek dolgait, stb stb.


Viszont szerintem fontos az, hogyha javulást láttok, hogy nyissatok ti is felé. Amint ő visszavett magából, néha te is átviheted hozzá a gyereket, avagy felhívhatod elmesélni, hogy mi a helyzet. Így nem érzi magát halálra sértve, mert fontos marad nektek, még is megmarad a tisztes távolság!

2012. jún. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!