Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok segíteni egy nem...

Tudnátok segíteni egy nem szokásos anyós kérdésben?

Figyelt kérdés

Iszonyú jó kapcsolatban voltam és vagyok is az anyósommal, nagyon kedvelem, okos, kedves, tündéri nő.


De... 1 hónapja született a lányunk, azóta naponta felhív, ha itt van, tuti hogy nem jó sem az, ahogy felöltöztetjük (fázik/melege van), sem az, ahogy eszik, ahogyan letesszük, ahogyan felvesszük...

Múltkor az sem volt jó, ahogy a hordozóba tettük, elkezdte igazgatni, amitől persze a kicsi vad sikításba kezdett, mert tök kicsavart pózba került.


Szeretem, de ez rettentően zavar, és nemcsak engem, de a férjemet is. A jóindulatot is értem, de meglepően buták a tanácsai...


Mit tegyünk, volt valaki ilyen helyzetben? Véletlenül sem akarom megbántani...


2012. jún. 6. 11:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem a nagymamám szól bele mindenbe, egy időben naponta ellenőrizte, hogy jól van-e a gyerek. Telefonált és csak akkor nyugodott meg, amikor hallotta a hangját. Mindig mondta, hogy nagyon félti. Mitől? Hogy éheztetem, vagy bántom? Mindig beleszólt mindenbe, hogy ezt se, jól csinálom, azt se. Aztán egyszer meguntam és viccesen visszaszurkáltam neki. Felemlegettem, amiket régen mesélt, hogy mit csinált anyámmal és a nagybátyámmal. Akkor elhallgatott, ingatta kicsit a fejét, hogy "hááát igazad van, erre nem is gondoltam".


Próbáld meg viccesen megmondani neki mi zavar. Talán akkor nem sértődik meg.

2012. jún. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Végül is pont azt tettük, amit az utolsó mondott, próbáltuk viccesen elmondani neki, nem olyan komolyan-leülős-megbeszélős stílusban, és bizony bejött. :))


Ő maga is nevetett azon, hogy amolyan viccbeli anyósként viselkedett, meg azon is, hogy egy műanyag cumin akadt ki. :))

Szóval végül is az utóbbi két napban visszakaptam a régi, okos, nagyon szeretett anyósom, remélem ez így is marad.


Köszönöm a válaszaitokat!

2012. jún. 9. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!