Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák szerintetek hordozó...

Anyukák szerintetek hordozó kendő, vagy kenguru mennyire hasznos?

Figyelt kérdés
Babukánk még nagyon kicsi, és még kicsit sírós (mert hasfájósak vagyunk :( ) is szinte folyton kézben van. Szeretnék neki venni hordozó kendőt, vagy kengurut, de nem tudom hogy van e értelme, vagy csak gátolna? Ha van tapasztalatotok írjátok le légyszi! Köszönöm!
2012. jún. 9. 08:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Nekem volt már mindenem. Bébé Confort kenguru (imádta), Nandu kendő (imádta), most egy Carry Baby Amazonas van, mert egyszerűbb a használata a 22 hónaposomnak, ha éppen elugrunk valahova. A hintát egy életre megbántam, hogy nem vettem, máshol kipróbáltuk, persze, szinte azonnal elaludt benne, de akkor már nagy volt a lányom, nem mertük a vásárlást megkockáztatni. Most jön a kistesó, neki megyünk, és jövő héten meg is vesszük. Jól nézz szét, ha hintát veszel, a használt néha drágább, mint az új...

Mi ezt vesszük:

[link]

Szerintem menj el egy bababoltba, és próbáld ki a kengurut, és a kendőt is! Úgyis érezni fogod, mi jobb neked, és a babónak, járkálj majd vele kicsit ott, jobban tudsz dönteni, mint itt szavazásra bocsátani, sokan utálják a kengurut, csak a kendőt istenítik, mások maradnak a kengurunál, mert a kicsi utálja a kendőt, stb...

Téged gátolni egyik sem fog, a kicsi valamelyikben úgyis jól fogja magát érezni, ami neked is jobb lesz!

Sok szerencsét!

2012. jún. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
32%

Ezért irtam, hogy nem kell rögtön a kenguru ellen beszélni, mert nekem pl a meitai-ban szakadt majd le a hátam, a kengunk viszont a legjobb és legtovább használható(nah és a legdrágább is) amit lehet most kapni.


Mindenkinek más válik be, de azért nem kell egyből a másikat fikázni.

2012. jún. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Igazából erre még nem is gondoltam hogy lehet ilyen lehetősség hogy a boltban próbáljam ki. :D

Őszintén szólva a netről szerettem volna rendelni mert ott több akció van. Nálunk csak egy bababolt van ahol lehet is ilyesmiket kapni. :(

2012. jún. 9. 09:41
 14/30 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Picurka babának mindenképp kendőt ajánlok, ebben tudod elérni a számára ideális testhelyzetet(M lábtartás, hogy a combcsonta ó helyen csatlakozzon a csípővápába, egy kenguruban sem tudod ezt elérni; gerinc C görbülete).

Teszek Neked képet a testtartásról és cikket az újszülöttek hordozásáról:

[link]

[link]

Az igaz, hogy a kendő kicsi gyakorlást igényel, de kifizetődik:). Ne félj, nem ütöd oda sehova, hiszen olyan szépen hozzád simul a baba, a súlypontotok is "egy" lesz, hogy nagyon hamar megszokod, hogy rajtad van:).

Azt ajánlanám még, dolgoidat kegkönnyítendő, hogy keress fel egy hordozós klubot, ahol megmutatják Neked a megfelelő kötés(eke)t és a kendőfajtákat is kipróbálhatod.

2012. jún. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
25%
Hordozó kendőt,ha vennék csak kb 3 hónapos koráig használnám,és nem lenn mindig rajtam, 2-3 hónaposan már azért érdeklődik a világ felé,rám kötve nem sokat tud mozogni,jót tesz neki ha hason van sokat.Kisfiam 4 hónaposan már próbálkozott kiskutyázott,forgott,ordított volna ha magamra kötöm.A kengurut mi nem használtuk csak 5-6szor,ha valahova mentünk és egyszerűbb volt beletenni nézelődött,olyan 8-9-10 hónapos volt.Inkább babakocsit használtuk, a bab hinta az mindig megnyugtatta vagy az ölemben volt.Szóval egyiket nem használtam sokáig, a másikat nem is vettem,mert feleslegesnek tartottam,mivel tudtam,úgysem használnám sokáig,kisfiam szeretett hason lenni,az ágyában lenni az ölünkben lenni,és a fejlődésének is csak jót tett.
2012. jún. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Igen az óceános hintánk van nekünk is,amit az egyik válaszoló belinkelt,az egy csodálatos találmány,kisfiam és én is sajnáltam,hogy nem használható 9kiló után,és már nem fér bele, nekünk is ez vált be tényleg csak ajánlani tudom.(előző vagyok)
2012. jún. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
55%

Nyugodtan lehet hordozni a babát, persze igész szerint, nem kell félni attól, hogy ez káros a mozgásfejlődésre, sőt.

Az anyával való együtt mozgás olyamatosan finoman stimulálja a vesztibuláris rendszert, fejleszti a baba egyensúlyérzékét, izomzatát.

Cikkek például:

[link]

[link]

[link]

2012. jún. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
64%

144es és 17es vagyok

KOnkrétan a kérdésedre válaszolva:) :

igen, nagyon hasznos:). Ha a babád sokat van kézben, ezt helyettesítheted a kendővel, és még házimunkázni is tudsz:).

2012. jún. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is a kendő a legjobb, hozzásimul a kicsihez, szinte belefészkeli magát, olyan pózt vesz fel, mint amikor a kezedben tartod. És többféle kötést is kipróbálhatsz, ha nagyobb tudod csípőn vinni vagy háton, nagyon felszabadító.

A kengururól nem tudok nyilatkozni, sosem volt, nem is lesz, csak azt tudom, h sokan írták, h nem nagyon lehet benne sokáig vinni a gyereket, mert egy idő után nehéz az anyukának, meg szerintem drágán is árulják.

A mamami.hu-n tudsz nézelődni, rengeteg hasznos tanácsot is kapsz, és használtan is vehetsz kendőket, ezek jobbak ,mert már be vannak törve.

2012. jún. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek a választ.
2012. jún. 9. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!