Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák szerintetek hordozó...

Anyukák szerintetek hordozó kendő, vagy kenguru mennyire hasznos?

Figyelt kérdés
Babukánk még nagyon kicsi, és még kicsit sírós (mert hasfájósak vagyunk :( ) is szinte folyton kézben van. Szeretnék neki venni hordozó kendőt, vagy kengurut, de nem tudom hogy van e értelme, vagy csak gátolna? Ha van tapasztalatotok írjátok le légyszi! Köszönöm!
2012. jún. 9. 08:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
64%

Hordozóeszközt venni mindenképp hasznos, mert:

-a baba testközelséget igényel, amit így szabad kezekkel is biztosítani lehet

-a hasfájós időszakban kifejezetten jó, mert a hasa hozzád ér, így "masszírozva" van, és a függőleges hordozás is nagyon jó a hasfájásra

-sok helyre egyszerűbb hordozva vinni a babát (pl. szűk helyek, lépcsős helyek, BKV)

-nagyon jót tesz a csípőnek, ha a hordozóban megfelelő pózban (ún. békapózban van a baba), ezzel kezelhetők/megelőzhetők egyes csípőproblémák is, mint pl. a csípőficam


Kenguru:

nem biztosítható benne a békapóz, és a gerinc természetes C alakú görbülete, így a csípőfejlődés szempontjából nem túl jó, és a gerincet is terheli. A fektethető kenguru bár nem árt, de nagyon kényelmetlen úgy hordozni a babát, mert a súly semennyire nem oszlik el (tapasztalat, nekünk volt fektethető kengurunk), és testkontaktus sincs túlzottan, és a legtöbb baba nem szeret fekve hordozva lenni.


Hordozókendő:

a legjobb megoldás. Sokféleképpen lehet megkötni, megfelelően körülöleli a babát, ami biztonságérzetet ad neki, biztosítja az ortopédiailag megfelelő tartást. Van rugalmas kendő, ami újszülött kortól kb. 7 kg-ig használható, ennek egyszerűbb a használata, mint a szövött kendőnek, mert először a kendőt kell megkötni, és a babát csak utána kell belerakni.

A szövött kendőt újszülött kortól a hordozós kor végégig lehet használni, de erősen ajánlott vele tanfolyamra menni, vagy felkeresni egy gyakorlott hordozó anyukát, mert videóról/képekről nem biztos, hogy jól megtanulja az ember, és egy rosszul kötött kendő ártalmas lehet.


Mei tai:

egyszerűbb a megkötése a kendőénél, de ezt csak 3-4 hós kortól lehet használni. A hordozós kor végéig lehet használni.

Vannak kendős mei tai-ok (pl. Didymos Didy Tai), ezeket lehet újszülött kortól használni.


SSC/Csatos hordozó:

egyáltalán nem kell kötözgetni, leginkább egy kengurura hasonlít, de annyiban különbözik, hogy biztosítja megfelelő terpeszt. 6-7 hós kortól ajánlott, mert nem biztosítja gerinc megfelelő görbületét (ha túl lazára hagyjuk, akkor nem tartja a hátat, ha pedig elég szorosra húzzuk, akkor kiegyenesíti a gerincet).


Ezeken kívül még vannak egyvállas hordozók (karikás kendő, babaerszény stb), ezeket nem igazán ajánlom, csak rövid távú hordozásra, mert egy idő után kényelmetlen lesz, és a hordozó személy gerincének sem túl jó. A postáért lemenni, szemetet levinni, a szomszédhoz átszakadni tökéletesen jó vele, mert pár pillanat felvenni/levenni.


Fontos! Ne hordozd kifelé fordítva semmilyen hordozóban sem a babát, mert ez a lehető legrosszabb hordozási mód.


Olvasnivalók a (helyes) hordozásról:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


És ez első hivatalos orvosi állásfoglalás a helyes hordozásról:

[link]

2012. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
13%
köszönöm a hordozó mániás anyukáknak a lepontozást...tudjátok mit 10 évesen is kössétek magatokra....
2012. jún. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
46%
10 évesen nem fog felkéretőzni, sőt 3 évesen sem mert kielégítettük a testközelség iránti igényeit, nem lesz "pótolnivalója":).
2012. jún. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
8%
ó persze biztosan,végülis ha 2 éves koráig szerencsétlent magatokra kötitek nem csodálom ha elege lesz belőle,csodálom,hogy bírják.....az az érdekes hogy így lehúzzátok aki nem követi ezt a trendet,pedig így is kiegyensúlyozott a kisfiam,és sokkal jobb ha odajön megölelni beül az ölembe,mintha magamra erőszakolnám,meg is őrülne már 4 hónaposan megőrült volna az tuti...attól,hogy ti így odavagytok a kendőért,attól még nem kell mindenkinek szeretni,semmi nem veszít az a gyerek akit nem aggat magára az anyja....
2012. jún. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Légyszi ne veszekedjetek már egy ilyen "hülyeségen"!

Van akinek ez a jó és van akinek meg más, mindenkinek van tapasztalata és ez tiszteletben tartandó a megszerzett "tudással" együtt! Nagyon köszönöm a válaszokat sokat segített!

2012. jún. 9. 20:57
 26/30 anonim ***** válasza:
61%

Ki mondta, hogy erőszak?! A legtöbb baba igényli a testközelséget, ha a Tiéd nem, akkor nem "kell" hordozni. A Kérdező babája viszont sokat van kézben, ezt helyettesítendő a kendőt ajánljuk többen is. Mi ezzel a baj? Senki nem mondta, hogy ha kell ha nem magára kell kötni:). Sőt. Akkor, amikor a baba igényli. Nem olyan misztikus dolog ez.

Az meg, hogy valaki lepontoz, szerintem ne vedd a szívedre, nem éri meg.

2012. jún. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
42%
kenguru tilos, egészségtelen, kendőt vagy meitait lehet venni. Jót tesz a mozgásfejlődésnek.
2012. jún. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
55%

El kell, hogy keserítselek, az embergyerekből nem lehet "csimpánzgyereket" csinálni, már eleve úgy jön világra:).

Éretlenül teljesen az anyjára utalva, ösztönösen tiltakozva a letevés/ magára hagyás ellen, hiszem az egyenlő számára azzal, hogy megeszik a vadállatok.

Linkelek cikket, hátha elolvasod és visszaveszel ebből a stílusból, bár nem reménykedem:(.

[link]

2012. jún. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Kedves anyukák!


Mindenkinek nagyon köszönöm az információkat, és tapasztalatokat, cikkeket!


Mostmár hogy "lecsendesedett a vihar" bevallhatom hogy alappból hordozó kendő párti voltam. Ahogy elolvastam a kengururól írtakat, lényegében abból is lehet már egész kis gyermek kortól valót venni, és a kendőből is.

2012. jún. 10. 11:57
 30/30 anonim ***** válasza:
64%
Nem mert ha jól megtanulod a technikát és sokat kell próbálni. Én a háti hordozás miatt egy tanfolyamra mentem el ahol rendesen megtanítottak minet, hogyan kell megkötni. Én pesten lakom egy 3 emeletes épületben ahol nincs lift és őszintén számomra egy nagy nagy segítség, hogy nem kell pakolnom a kocsit nem vagyok megkötve. Mi mind a ketten szeretjük és egy percet sem bántam meg, hogy megvettük. Több kendő van próbálni kell, hogy nektek mi válik be.
2012. jún. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!