Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem figyel a 11 hónapos...

Miért nem figyel a 11 hónapos babám a mondókákra, énekekre, miért nem érdekli az ölbeli játék?

Figyelt kérdés

Ölbe veszem, lovagoltatom, mindenféle mondókás játékot játszom vele, hiszen "meg van írva", hogy ez nagyon fontos program, de nem is érdekli, mászik el az ölemből. Az énekekre sem nagyon figyel, pedig sokat énekelek és mondókázom, de ő csak mászik ide-oda, pakol.

Vagy figyel, csak nem néz rám? Van ennek így értelme?


2012. jún. 12. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor mondókázzatok, ha ő is élvezi. Ha menne mást játszani, akkor hagyd a mondókázást.

Az a fontos program, amit mindketten élveztek.


Voltunk életünkben egyszer babaúszni. Több baba is ordított, de a szülő csak tartotta még bent a vízben, mert a "babaúszás jó dolog".


Voltunk már párszor mondókás klubban is. Itt is láttam olyan gyereket, ahol anya szinte visszakényszerítette az ölébe a babát, pedig az ment volna pakolni.


Ez nem normális.

Nincs értelme az ölben játékoknak, ha a gyereknek nincs kedve az öledben ülni.

Ő menjen játszani, te attól még énekelhetsz nyugodtan.


Egyébként meg lesz olyan, hogy le sem tudod majd vakarni magadról, hogy állandóan azt akarja majd, hogy mondókázz, énekelj neki (2 év felett jobban van erre igényük).

2012. jún. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden meg van írva a tankönyvekben, csak sajnos a babák ezeket nem olvassák, érdemes lenne a te babádat figyelni, kísérletezni, és nem erőltetni azt, ami meg van írva, mert lehet, hogy ő ezeket épp baromira unja.:)


Pszichológus anyuka, aki igyekszik elfelejteni, hogy mi van megírva :)

2012. jún. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 11 hónapos lesz és csak a pakolás érdekli. :) Nagyon ritkán, pár percig tudunk könyvet nézegetni, de ennyi. Egyébként jön-megy, rámol, rosszalkodik... :) Valószínűleg ebben a korban ez normális. Most fedezik fel a világot.
2012. jún. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert még kicsi hozzá. :) Az én kisfiam másfél éves korában kezdte ezeket a próbálkozásaimat igazán értékelni - most 20 hónapos és nagyon sokat közülük visszaad a maga halandzsa-nyelvén. Szóval nem kidobott idő, de be kell érniük rá.
2012. jún. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekli, ne erőltesd, várj egy kis időt és próbáld meg újra. Az én kislányomat sem érdekelte ennyi idősen sem a mondóka, sem az ének.Énekelni szoktam neki akkor is, ha nem rám figyelt, hanem valami mással játszott. Már elmúlt 3 éves szeret mondókázni és nagyon szereti ha énekelek neki, főleg esténként.
2012. jún. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!