Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most rossz anya vagyok?

Most rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

1,5 hete szultem meg az ikreimet. Ok nekek.az elsok. Viszont ugy erzem nem vagyok a helyzet magaslatan felvaltva sirnak. kicsit nehez fozni, takaritani es az ikrekre vigyazni.

anyosom nem segit csak cseszegetni jon at, belem.kot hogy mert nincs meg kesz a vacsora a fiacskajanak amire hazaer a munkabol.

Vagy abba kot bele hogy kulonbozo szinu ruha van a babakon es hogy en rossz anya vagyok ha nem tudom.megkulonboztetni.

Ugy erzem nincs semmi erom. Enni nincs idom. a gyerekek sirnak sztereoba. De probalom magam utolerni megis anyosom allandoan belemkot. amikor megkerem hogy segitsen azt mondja hogy o mar felnevelt 3 fiut. nincs kedve. Mit csinalok rosszul? elvagyok.keseredve. csak az tesz boldogga ha a babaimmal foglalkozom :( ugyerzem csodott mondok mint anya es feleseg.



2012. jún. 12. 19:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú mert a kedves anyós tudhatná hogy szülés után a gyermekágy mit jelent.Én biztos kioktatnám hogy lehet hogy felnevelt 3 gyereket,de akkor úgy is kellene viselkedni.Ha nincs kedve segíteni ott az ajtó amin bejött.Megáll az eszem.A férjed nem tudott veletek kicsit otthon maradni szabin?Nem fogsz csődöt mondani,a házi munka másodlagos.Ha főzöl,főzz nagy adagot és fagyassz le.Ne vasald csak amit muszáj.Próbálj gyors egyszerű dolgokat főzni.Az ikreket nem kell ugyanúgy öltöztetni.A te gyerekeid ne hagyd magad!
2012. jún. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Azt én sem értem, hogy ha nem segíteni megy, akkor mit akar. Leellenőriz, vagy mit?
2012. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Koszonom a biztato szavakat.

nagyon.megnyuktat. mara mar nagyon kiakadtam.

Mert hogy minek jar at azt nem tudom. Leul es nez kotekszik.

Ha soprok vagy felmosok beszol hogy neezzd ott is van. ettol ki tudok akadni.

Ferjem nagyon megerto nem varja el ilyenkor alltalaba ha en nem tudok akkor o foz. vagy en elkezdem o begejezi.

Egy szavam nem lehet ra , foglalkozik a fiukkal altatja jatszik veluk beszel hozzajuk tok aranyos. :)

2012. jún. 12. 19:44
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Anyóst nem beengedni napközben, ha csak okosodni megy akkor inkább maradjon otthon.
2012. jún. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Szépen a férjeddel karonöltve közöld ezzel a roppant jóindulatú banyával, hogy lehet jönni látogatni ha már segíteni úgy sem akar, de akkor nem kell belekötni semmibe vagy viszonlátás!


Milyen idióta anyósok vannak :S Az én anyukám kettő és anyósom 3 gyereket neveltek fel, de boldogan tesznek vesznek az unokájuk körül...

2012. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért:

Le a kalappal előtted:) Erős legyél továbbra is.Sok sikert!:))

2012. jún. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Szia, nekem az első hónapokban rengeteget segített hogy kajafutárral hozattam az ételt, így biztos hogy én sem sunnyogtam el az ebédet (és emiatt nem apadt csak el a tejem) és az így felszabadult időt tudtam a babára, mosásra, fejésre, férjemre szánni. Anyagilag nem jön ki drágábbra, de az energia meg nagyon kell, pihenés szintén.


Az általad említett energiavámpírra pedig ráizzítanám a férjemet vagy jön és segít vagy szabjatok meg látogatási időt mondjuk hétvégére, esetleg ha már ott van, lassan elviheti az ikreket is sétálni és ti pedig pihentek, behozzátok a lemaradást. Ne hagyd magad mert a hormonokkal és fáradtsággal megspékelve még rosszabbul fogod érezni magad. Én konfliktuskerülő vagyok, de a saját érdekemben ezt az anyóst még én is helyretenném. Beszélgess a férjeddel a problémáidról, szerintem ő lesz a megoldás kulcsa.Sok boldogságot a kicsikhez, jó anya vagy!

2012. jún. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem már 16 hónaposak az ikerfiaim. Hát nem könnyű,az biztos. Anyósodat valahogy tegyétek ki a képből, mert nem lesz jó vége.

Nekem annó nem volt ilyen rossza helyzetem, de így is azt kell mondjam, az első 3 hónapot semmi pénzért nem játszanám vissza, még a vajúdást-szülést is egymás után 2x újra csinálnám, csak azt a 3 hónapot ne kelljen. Nagyon nehéz ikrekkel az első időkben, én sok jót nem tudok Neked mondani:( Ha vki még rá is tesz a lapáttal, azt nem szabad tűrni, ezt beszéld meg a férjeddel vagy valami, mert elöbb-utóbb kijön rajtad máshogy.

Kitartás,hidd el, utána sokkal jobb és könnyebb lesz, persze csak ha anyósod visszafogja magát. Te csak a babáiddal foglalkozz!

2012. jún. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
A férjeddel beszélj mindenképpen erről. Én végig csináltam egy ilyen helyzetet és sajnos teljesen kimerültem. Már a saját otthonomban is utaltam lenni, mert nem tudtam, hogy a kedves mama mikor érkezik és ettől teljesen feszültté váltam.
2012. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Páros lábbal kirúgni az anyóst, ezt nagyon komolyan mondom, mert a gyerekeid látják a kárát!!!!

Felnőtt nő vagy, miért engeded ezt a viselkedést az otthonodban? A gyermekágy 6 hétig tart, ez idő alatt a gyermekágyas asszonynak pihennie kell, nem takarítani és főzni! A párod meg ne is haragudj, de ezt miért engedi? Miért nem véd meg?! Szüleid? Ez totál felháborító!

Tessék meghúzni a határokat!!!!

2012. jún. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!