Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most rossz anya vagyok?

Most rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

1,5 hete szultem meg az ikreimet. Ok nekek.az elsok. Viszont ugy erzem nem vagyok a helyzet magaslatan felvaltva sirnak. kicsit nehez fozni, takaritani es az ikrekre vigyazni.

anyosom nem segit csak cseszegetni jon at, belem.kot hogy mert nincs meg kesz a vacsora a fiacskajanak amire hazaer a munkabol.

Vagy abba kot bele hogy kulonbozo szinu ruha van a babakon es hogy en rossz anya vagyok ha nem tudom.megkulonboztetni.

Ugy erzem nincs semmi erom. Enni nincs idom. a gyerekek sirnak sztereoba. De probalom magam utolerni megis anyosom allandoan belemkot. amikor megkerem hogy segitsen azt mondja hogy o mar felnevelt 3 fiut. nincs kedve. Mit csinalok rosszul? elvagyok.keseredve. csak az tesz boldogga ha a babaimmal foglalkozom :( ugyerzem csodott mondok mint anya es feleseg.



2012. jún. 12. 19:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

CSukd be az ajtót, anyós maradjon kint. Mond meg neki ha nagyon muszály, hogy erre neked nincs szükséged, és kész, mármint hogy ott legyen.

Nekem is ikerfiaim vanna, és van egy 21 hónappal idősebb nővérük, tudom milyen nehéz velük, le a kalappal előtted. Ne akarj sokat, nem jó az a kicsiknek, és neked, és a férjednek sem ha elfogy az erőd. Amit muszály, azt csináld meg, hagyd a fenébe a felmosást minden nap. Én is nehezen főztem meg, ha nem lett volna a lányom, nem is eröltettem volna igazán, miatta kellett a főtt étel naponta. Főzz két napra, ahogy csak lehet. És anyós szavai meg egyik füleden be, másikon ki. Nagyon jól csinálod!!!!

Vigyázz magadra, hogy vigyázzhass rájuk!

2012. jún. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Te lennél rossz anya, aki mos-főz-takarít és másfél hetes ikreket lát el?!?!?! NE viccelj már!

Nekem annó első babám volt rettentően sírós. GYakorlatilag a légy sem zümmöghetett, ha véletlenül elaludt, mert az kész csoda volt. És örültem, ha pisilni volt lehetőségem mellette, nemhogy főzni, enni, takarítani...

Anyósom 3 hónapig hordta nekem a kaját, hogy legalább azzal ne kelljen bajlódnom.

Szóval, két dologra koncentrálj: egyél-igyál eleget (ha segítséged nincs, akkor rendelj, vagy főzz olyat, amit akár egy hétig is tudsz enni /leves+pörkölt pl/) és legyél minél több időt a picikkel. Ez az időszak rettentően fontos az életetekben, minél többet szoptasd őket, énekelj nekik, beszélj hozzájuk.

FElejtsd el a takarítást. Mosni és vasalni pedig a babaruhákat muszáj, tudom, de a többit halogasd, amíg van tiszta ruha :).

Nyilván nem kell túlzásokba esni, de tényleg csak magadra és a babákra figyelj most. Ha már összeszoktatok, ráérsz a megszokott kerékvágásban takarítani, stb. Ha a babák véletlenül alszanak, aludj Te is!


Anyósnak pedig csak meg kell mondani, hogyha beszól, hogy valszeg, ha visszagondol fiatalkorára, akkor eszébe fog jutni, hogy neki sem volt könnyű, pedig egyszerre csak egy babája volt. ÉS lehet, hogy az anyósa nem hátráltatta őt, hanem segítette...


Kitartást és gratulálok a babákhoz!

2012. jún. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
100%
szia én egy 34 hetes kismama vagyok és én is ikreket várok!és ha nem lenne neked nagy teher szeretném meg kérdezni milyen szülésed volt sima vagy császár és milyen fontos dolgok vannak amik ikreknél fontosak?! én is nagyon félek az első időktöl de remélem minden rendben lesz!! anyosodal meg ne foglalkoz nem is értem miért nem segit!!
2012. jún. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Irok levlet :)
2012. jún. 12. 23:27
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, próbáld valahogy kizárni az anyóst a képből. Ha esetleg ehhez nincs valamiért erőd és tegyük fel a férjed sem partner és segítőtárs a leépítésben, akkor esetleg tedd azt, hogy ha csönget, ne vegyél tudomást róla (mintha nem hallanád). Persze legközelebb szóvá is teszi majd, de legalább alkalom nyilik arra, hogy szóba legyen hozva a téma és elkezdődjön a "lavina". Mert sajnos nem fogja szó nélkül hagyni a banya, hogy az legyen, amit Te szeretnél és nehogymár kilegyen zárva az okoskodás lehetőségéből.

Sajnos az én anyukám a kioktatós, "mindentjobbantudós", persze jóindulatú és segítőkész is, viszont nem érzi a határokat. Szóval van egy érdekes stilusa neki is, ami a férjem nem tolerál. 8 hónapja szültem és finoman, de meg lett kérve anyum arra, hogy ne szóljon már bele mindenbe az ő "finom" stílusával. Nem is engedtük a kórházból való kijövetelt követő hétben hozzánk beköltözni, amiből akkora sértődés lett, hogy a 8 hónap alatt 3x látta a kisfiúnkat. Szóval nem könnyű olyan idősebb emberrel sajnos szót érteni, aki már képtelen változni, engedni..stb

Kívánom, hogy az anyósodat könnyebben tudd/tudjátok kezelni és sikerüljön helyre tennetek.

Neked pedig gratulálok az ikrekhez és csodállak az eddigi kitartásodért!

2012. jún. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
100%
rendben az nagyon jó lenne!! de azt én hol kapom meg mert nem nagyon szoktam inene levelet kapni!!
2012. jún. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

A leveleim mappaba bal oldalt

de mar irtam

2012. jún. 13. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!