Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő ilyen esetben?

Bogyo110 kérdése:

Mi a teendő ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Kislányom 16 hónapos most tervezzük hogy szeretnénk neki kistestvért rajta is vagyunk a dolgon .De ma kaptam a hirt hogy a kft ahol dolgoztam jogutód nélkül megszünik.(bezárt az üzlet).Most gyeden vagyok aztán ugye gyes de ha jön a kistesó akkor mi lessz utánna mit fogok kapni csak gyest? Ilyenkor mit kell csinálni hogy esttleg jól jöjjek ki a dologból ha jön a kistesó
2012. jún. 22. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:

A felszámolás átlag 1 év. Ha azalatt születik a kistesó, akkor ugyanúgy kapod az eddigi tgyást, gyedet.

Még nem fejeződik be a felszámolás, addig jó, utána már nem ennyire egyszerű a helyzet.

2012. jún. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nagyon gyorsan kezdenék próbálkozni, mert ha szerencséd van, és könnyen összejönne a kistesó, még gyedből mennél tgyásra, ami több juttatást jelent, mintha gyesből mennél tgyásra. Keress rá a neten, pl. szülöklapja.hu-n, vannak kalkulátorok, amivel ki tudod számolni, hogy milyen eetben mennyi járandóságod lenne.
2012. jún. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha megszűnik is a munkahelyed, tgyást még kapsz. Ha elég gyorsan összehozzátok a kistesót, akkor még a gyed is lehet esélyes, csak kicsit több utánajárás szükséges. A tgyást nem befolyásolja, hogy gyedből, vagy gyesből mégy szülni, nincs külön számítási módja a két esetnek, a gyedet viszont befolyásolhatja.


Úgy gondolkozz a kistesón, hogy mire megszületik, még meglegyen a 365 nap a gyedhez is. Ugyanis a tgyáshoz szükséges 365 napba beleszámít a munkaviszony megszűnése után gyeden töltött idő, de a gyedhez szükséges 365 napba nem.

Alapesetben a felszámolás tényleg hosszú, de egy jogutód nélküli megszűnésnél általában nem kell felszámolás, csak sima végelszámolás, az meg kb. 3 hónap.


Vagyis pl. most összejön, jövő májusban megszületik a tesó:

2011-2013 május között a szükséges időd megvan.

MÁr csak a biztosítottságod hiányzik. Azt meg elérheted álláskeresési támogatással - max. 3 hónap jár, így először ki kell derítened mennyi jár, majd azzal sakkozni úgy, hogy szüléskor kapd, majd a tgyás lejárta után még pár nap maradjon a támogatásból, hogy a fennállása alatt igényeld a gyedet, úgy az is járni fog.


A legegyszerűbb az lenne, ha akkor kérdeznél, amikor már tudod, mikor szűnik meg a céged. (legalább nagyjából - ,ert akkor több lehetőséget is lehet vázolni, és az alapján könnyebben el tudod dönteni, mit tegyetek)

2012. jún. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !főleg neked utólsó igy legalább már értem mi a teendőm!
2012. jún. 24. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!