Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Társzeres babák anyukái, ti...

Társzeres babák anyukái, ti hogy oldjátok meg a hajnali/ reggeli első etetést?

Figyelt kérdés
Rögtön ugrotok babátok első neszére, pici nyöszörgésére.Vagy vártok egy picit még hátha visszaalszik és csak a sírásra mentek tápszert készíteni?Mikor ébred a babátok?

2012. jún. 24. 17:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam ha ébred már sír is. Egyszer jártam úgy, hogy mire kész lett a táp visszaaludt. Én kómásan rohanok rögtön, néha azt sem tudom merre a kijárat:D.
2012. jún. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Használj babavizet, sokkal egyszerűbb, mint forralgatni. (A babavíz elvileg "steril", tehát nincs szükség forralásra). Cumisüvegmelegítővel melegítem a vizet, bele a táp, kb 1 perc alatt kész. Én nem szoktam az első nyöszörgésre megcsinálni a tápot, mert sokszor nem azért nyüszög, mert éhes, csak kicsit meg kell szeretgetni és visszaalszik.

Amikor éhes, akkor általában rögtön bömböl, de mostanra azért már nagyjából kitapasztaltam, hogy mikor lesz éhes, így általában megelőzhető az üvöltés :)

2012. jún. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Estre friss vizet forralok, amit reggel csap bedobok a mikróba, majd bele a por. Tápszert soha nem készítettem előző este, mert tilos. Amúgy én megvárom, míg sír, mert 5-kor elég nehezen kelek ki az ágyból:)
2012. jún. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem tilos. A kórházakban ugyanígy csinálják. De ezt már ezerszer átbeszéltük.

Én is előző este csinálom meg a tápszert, bent van a hűtőben, reggel amikor ébred akkor melegítem és kész. Nem az első nyöszörgésre kapja, hanem megvárom míg felébred.

2012. jún. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Előre forralok egy kis lábasnyi vizet, az mindig van, hogy ne a forrót kelljen gyorsan hűtögetni.

Este elkészítem az éjjeli adagot, be a hűtőbe és ha nyöszörög, mikrózom. Jó alaposan összerázom és megnézem a hőmérsékletét, mert a mikró nem feltétlenül melegíti egyformán melegre. :)

Éjjel rögtön ugrok, hogy ne ébressze fel a férjemet meg a testvérét, de nappal se szoktam sokat várni, nem szeretem addig húzni, míg igazán rájön az éhség és nagyon rákezd. :)

2012. jún. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én nem ugrok rögtön, mert sokszor csak egyet-egyet "nyekken", de nem ébred fel, alszik tovább. Nekem egy lábasban van mindig a felforralt víz, csak azt dobom a mikróba, szóval, hamar meg van. Éjjel próbálok sietni, hogy a férjem ne ébredjen fel (addig odaadom neki a cumit, bár sokszor kiköpi), reggel meg a zenélő-foró játékot bekapcsolom, azzal általában elvan arra a pár percre.
2012. jún. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én vagyok,aki először írta,hogy hűtőbe rakom a kész tápszert.

A vizet sem külön adagokban forralgatom,hanem forralok 1 litert, és ha kihűlt,az is megy a hűtőbe.

2012. jún. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!