Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek tényleg figyelmetl...

Szerintetek tényleg figyelmetlen anyuka vagyok?

Figyelt kérdés

Első gyermekünk a kislányom. Tegnap jól összevesztünk a férjemmel emiatt: a földön ülve felemeltem az előttem játszó kislányomat és ahogy fordultam vele 180fokot, ráadásul lendületből sajna "útban volt" a bébikomp és jól lefejelte. Természetesen ordítás lett a vége, nagyon nehezen tudtam megvigasztalni, de semmi nem látszott a fején. A férjem persze leordította a fejem hogy milyen "béna" is vagyok. Tényleg figyelmetlen voltam. Mondtam hogy mindenkivel előfordul az ilyen, ez legyen szegénykémnek a legnagyobb sérülése az élete során. A múltkor pl. ő rakta bele az etetőszékbe evés előtt és odacsípte a kicsi ujját, természetesen én nem kiabáltam le az ő fejét, akkor is úgy reagáltam hogy mire menyasszony lesz meggyógyul(csak egy picit piros lett az ujjacskája), ő viszont még majdnemhogy a kicsit hibáztatta hogy miért dugta oda az ujját.

Ugye mással is megesnek ilyen balesetek mint velem? Vagy csak én vagyok ilyen kis kezdő/béna anyuka?


2012. júl. 1. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is csak veled!! Volt jópár eset nálam is,a pánál is(és lesz is még). Pl. a nagyobb kb. fél éves volt, mikor kimászott a konyhába én meg nagy lendülettel vinni akartam vissza az ágyába és beütöttem a fejét az ajtó sarkába....De olyan is volt h néztük este apával a tv-t, kisbocink ott aludt el az ágy szélén, mi meg csak bambulva néztük a tv-t (ő is én is nagyon fáradtak voltunk) Erre zuttty! gyerek leesett a földre.....Nagyon nagyon oda kell rájuk figyelni, de sajnos emellett is lehetnek balesetek.....
2012. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze amig nem direkt vered a fejét a kompba mondd meg neki hogy nincs oka rád szólni mert Te sem akarod hogy sérülése legyen a gyerekednek!

Én ezt szoktam mondani!De nálunkis ez ment egy ideig..

pl balesetek apával: lovagol a nyakába és lefejeli a lámpát,birkoznak az ágyon és leesik..nem figyel oda mert megszolal a telefonja és a gyerek két lépcsőfokos kertkapun kiesik a betonra..

Na már most ezek olyan dolgok amikért Én sosem orditottam le a fejét megvigasztaltuk a gyereket és kész nálunk is ugy volt amugy hogy még a gyerek volt a hibás hogy miért ugrál ugy a nyakába vagy miért nem áll meg ha egyszer nem tud még lépcsőzni..

Velem egyszer megesett hogy vendéglátóegységbe "elszabadult a gyerek" Én meg rohantam utánna de befutott a pult mögé és elcsuszott bekékült a kis feje mert beütötte ahogy elcsuszott..nahát mit kaptam érte..hogy milyeen anya vagyok Én..

Egyszer lengőajtón szökött be de nem volt elég gyors és ott maradt a keze Én meg hiába rohantam már..

De Én nagyon nagy vitát csaotam egyszer egy ilyen miatt hogy állitsa már lemagát mit gondol Én nekem jó az ha a gyrek sir?Ő még sose volt figyelmetlen?Persze vele kevesebb dolog történik mert huszad annyi időt van a gyerekkel mint Én ugyhogy majd ha otthon marad a gyerekkel egy hétig és sikerül "életben tartania" akkor magyarázzon..

Ezután leállt..legalább ezért nem cseszeget..

2012. júl. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2napja, fürdés után, ahogy hoztam be a gyerekeket a kezemben, kis íven vettem a kanyart, a fiam meg még ki is hajolt, hát "azóta van egy félkör az ajtófélfán" akkorát koppant a kicsi:(:(... Bömbölve veszekedett velem a 3évesem, hogy miért csináltam, a csúnya ajtófélfa...

Persze apuka szerint figyelhetnék jobban is a gyerekekre, mert ő nem csinálna ilyet- nem is fürdet:(

2012. júl. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3 hete leejtettem a kicsi lányomat, amikor épp a nagyobbik gyerekem felé nyúltam, hogy ne essen le a székről. Eltörött a combcsontja, két hét kórház, most egy hete van itthon medencegipszben, és még minimum tíz napig így is marad. 3 hónapos.

Szerinted? Sehol nem vagy hozzám képest. :((( Pedig én már nem is vagyok kezdő anyuka.

2012. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tejóég. A férjed....hát...majd megedződik, ahogy a gyerek is! :-)

Nálunk a tegnapi nap volt ilyen, szegény gyerek esett kelt, erre apukája fellocsolta neki a teraszt amin tök jó pancsikálni, a járólap kissé csúszik olyankor, imád benne hempregni, csúszkálni (1 éves) lábra állni még nem tud így nem is tud igazán nagyot esni...szóval nyugodtan vagyok ,fetreng, kinyúlik mint a béka és vihog... erre jön apuka nagy elánnal beveszi a kanyart a cross papucsában, és akkorát zakózik mint egy elefánt, de nem ám csak simán elesik, hanem CSÚSZIK...jön jön, egyenesen a földön ekvő gyerek felé, én már lefagytam teljesen, a lábával elktalálja a gyereket, a gyerek felkenődik a falra, apuka továbbcsúszik, és egy elengás seggessel lezúdúl a terszról a térkőre. Csend. Se gyerek nem sír, se az apa. Én már rontok is oda a gyerkehez aki kacarászik magában, megnézem apukát is bár jelen pillanatban másodlagos, de azért egy pillantást megérdemel ő is, jajog, sőt jajveszékel, de összevakarja magát megnézi a fiút, oké minden rendben, mindenki túlélte senkinek nem tört be a feje, mehet minden tovább. 1 órára erre, ül a gyerek a medencébe, én mellette szedegetem a dudvát, apuka kicsit távolabb kiséri figyelemmel a semmmit, erre a gyerek rámászik a labdájára az kipördül alóla, és beleesik a vízbe, de én nem tudok időben utánna kapni, így elmerül egy pillanatra, de már rántom is kefelé, prüszköl, nevetgél, kicsit hápog, e semmi komoly, erre apuka nekem esik, hogy MEGAKAROD ÖLNIIIIIII????? mérnemfigyelszennyitnemtudszígyúgyamúgy stb. Nézem...mintha már el is feljette volna, hogy a 90 kilójának lendületes súlyával, lábbal előre csúúúszva paszírozta a gyerekünket a falnak.

Hát ilyenek őőőők:-))

2012. júl. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

De jó, hogy fel tetted ezt a kérdést!

Én nem is mertem elmondani a férjemnek, hogy a fejét oda koppantottam a kiságy széléhez. 3,5 hós a babám. Át rendeztem a szobát, mert minig csak egy irányba forditotta a fejét és már kezdett laposodni. És nem igazán esett kezemre így és puff. Lett sírás nálunk is.

2012. júl. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van. Amikor még tanulta a felállást a kislányom, akkor nagyon résen kellett lenni mert irtó sokat esett. Ha akkor esett el, amikor én vigyáztam rá akkor nagyon megkaptam a magamét, de ha olyankor esett el amikor a párom vigyázott rá, akkor persze csak baleset volt...Pff. Túl nagy balesetek nem történtek vele még szerencsére, lekopogom!
2012. júl. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

ÁÁÁÁÁÁ, mással is előfordul, sőt, aki gyerekkel van, azzal minddel. A 3 hónapos lányom üvöltött, gondoltam, fáj a hasa, adtam a gyógyszertári üveges hasfájás elleniből 1 mokkáskanállal. Kiköpte.. Mondom, anyád, akkor sem szúrsz ki velem, újabb adag, fej lefog, addig, amíg le nem nyelte. Utána nézem...basszus....és a cumi fertőtlenítéséhez felírt gyógyszertári üveges szeszből adtam neki....

Vagy épp kisfiam múlt héten esett le az ágyról, 1 éves, hiába ugrottam utána... előtte 2 nappal megpróbált átlépni a fotelből az ágyba, csak volt a kettő közt 30 centi... Vagy egyik nap egy pillanatra nem figyeltem, 1 perc volt, eltűnt az 1 éves gyerek. Keresem, hát az előszobában a 10 fokos lépcső tetején ült, a legfelső lépcsőfok szélén, háttal nekem. Nem is mertem kiáltani, mert csak 1 mozdulat, és végig esett volna az összesen. Nagylány rohant oda érte, én remegtem, meg sem tudtam mozdulni.

2012. júl. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tóth Bernadett2 ***** válasza:

Én szegény fiamat kb minden nap "felrúgom" kicsit mert lopakodó módjára hangtalanul közlekedik, és amikor fordulatból indulok el a lábamba ütközik mindig... :( Én is megkaptam már h lassan közlekedjek, de itt sajna nem a sebességen múlik. Kolompot kéne kötnöm a nyakába...

Az ajtófélfába meg a keze szokott belekötni mert az ölemből rendszeresen kinyújtja. Szóval én is béna vagyok.

2012. júl. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ráadásul ma reggel keményen össze is vesztünk apucival(nem e miatt, valahogy forrt a levegő már egy ideje közöttünk, ma reggel csattant és azóta...mindegy nem is ez a lényeg), tehát most aztán tényleg magam alatt vagyok, de ezek a kedves történetek teljesen felvidítottak, főleg az 5-dik válaszoló sírva nevettem a történeteden. Aranyosak vagytok! :)
2012. júl. 1. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!