Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ilyen sok újdonsült...

Tényleg ilyen sok újdonsült anyukának nincs semmi segítsége?

Figyelt kérdés

Annyian írjátok, hogy újszülöttel, vagy akár több gyerekkel teljesen egyedül vagytok, senkire nem lehet hagyni, mindent egyedül kell csinálni. Miért van ez? Nincsenek nagyszülők, barátok, vagy túl messze vannak? Apa persze dolgozik, ez rendben, szinte mindenhol így van. Én nagyon szerencsésnek érzem magam, mert valamelyik nagyszülő majdnem mindig át tud jönni, ha el kell mennem, bár ritkán veszem igénybe. A házimunka persze az én dolgom, de a felügyelet is kincset ér olykor :)

A gyerekkoromra visszaemlékezve akkor mintha jobban összetartottak volna a családok, emberek, szomszédok. De lehet, hogy én látom rosszul...


2012. júl. 2. 12:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyósomék a föld túlsó felén laknak, szüleim dolgoznak. Anyu szokott este jönni 1-2 órára, hogy játsszon a fiúkkal, olyankor el tudok menni postára, boltba. Ha nap közben kell valamit intézni, viszem magammal mindkettőt.


Szülés után jött volna segíteni, de én nem szeretem, ha itt van állandó jelleggel valaki, még akkor sem, ha az anyámról van szó. Nem zavart, ha kupi van, vagy nincs elmosogatva, felmosva minden nap - annyit csináltam meg, amit kényelmesen meg bírtam a baba mellett. Kimondottan idegesített volna, ha anyu körülugrál, takarít, főz.


Emlékszem amikor a nagynéném szült, akkor az anyja (a mamám) mindent megcsinált helyette, hogy kímélje, még a fürdetésnél is kivette a kezéből a babát, mert ugye mindent jobban tudott. Rokonáradat volt első naptól fogva, mindenki látogatott, pont akkor, amikor a kis családnak össze kellett volna szokni nyugalomban, szeretetben. Na én ezt nem akartam, inkább egyedül csináltam mindent.

Nagyon elkanyarodtam a témától:)

Szóval mostanában az a gond, hogy a nagyszülők is ugyanúgy dolgoznak, és ugyanúgy szükségük van a pihenésre este, mikor hazaesnek a munkahelyről. Nekem régen mama otthon volt, nem dolgozott, úgy vigyázott ránk, amíg anyuék dolgoztak.

2012. júl. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám messze lakik, anyósomék közel, de ő öreg, fáj a lába, nagyon rossz a szeme mert cukros. Nem hiszem, hogy valaha is elvállalná nélkülem a gyereket. Játszani játszik ő vele, de felügyelni nem. És apósom is ugyan ilyen idős. Ez 70 évet jelent. Anyum-apum fiatalabbak, 55, de messze vannak, eljönni nem nagyon tudnak, max ha én odavinném a gyereket több napra,akkor vigyáznának rá, persze csak hétvégén, mert dolgoznak. Szomszédokkal nem olyan a kapcsolat. Barátok közül, a most babázókra lehetne néha hagyni a gyereket, ha nagyon fontos dolgom lenne, pl. orvos intézés. De ennyi.
2012. júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egyedül kell megoldani szinte mindent. Apa kora reggeltől estig dolgozik, van olyan hogy hétvégén is, a nagyszülők 30 km-re laknak szintén dolgoznak. Barátnőm szintén dolgozik.

Akárhová megyek a gyerekemet mindig vinni kell magammal. Így aztán legtöbbször nem jutok el sehova. Házimunkát megoldom este ha elaludt vagy amíg napközben alszik.

2012. júl. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Ja, és az én barátnőmék is egy házban laknak a szülőkkel, és még két felnőttkorú testvérrel, akik közül az egyik sulis, a másik dolgozik. Nyári szünet van a sulisnak, és mégis barátnőm mondja, hogy lenne egy kis alkalmi munkája, amit el kéne végezni, jó kis pénz jönne belőle, de nem tudja kire bízni addig a gyereket. Akkor elgondolkodtam, hogy milyen érdekes, értem én, hogy anyukája (a nagyi) dolgozik, meg a tesóknak is van dolguk, de ha én laknék a szüleimmel, nálunk biztos, hogy vigyáznának rá örömmel, ha én nekem dolgoznom kéne kicsit. Szóval olyan furi családok vannak, tényleg.
2012. júl. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi kulfodlon elunk es a nagyszulok otthon. Igy nulla segitsegunk van. Kisfiam bolcsodebe jar mert mindketten dolgzunk. Bevallom, hogy szoktunk olyat csinalni, hogy kiveszunk egy-egy szabadnapot mindketten a ferjemmel majd elmegyunk egy jok kavezni, mozizni, eseteleg ebedelni, kikapcsolodni egy kicsit majd delutan megyunk a gyerekert. Ha ezt nem igy tennenk akkor soha nem mehetnenk sehova mert felugyelet nincs, hacsak valakinek nem fizetunk es vigyaz a gyerekre. :) Baratok vannak de hasonlo a szituacio nalluk is. Ahogy mondani szoktak minden joban van egy kicsi rossz es forditva. :) Jo munkahely, jo fizetes es minden ami kell megvan de hianyoznak a nagyszulok. Hat ez van sajnos.

Kedves elso valaszado, nagyon ratappintottal a lenyegre mert nem is torom a fejem masodik gyereken ebben a helyzetben. :))

2012. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is úgy látom, hogy manapság már nem tartanak úgy össze a családok. Nekem nem volt semmi segítségem, anyukám még dolgozott, de anyósom sem nagyon törte kezét-lábát, hogy segítsen. Néha a húgom elvállalta a babát, de másra nem igen számíthattam. És elég sok ismerősömtől hallom ezt, most már nagyon magukra vannak hagyva az anyák. Aztán persze jön a depresszió, meg a balhék apával, és a válás.

Most nekem meg a munkavállalás a gond, mivel bölcsi nincs, és hova tegyem a gyereket? Mindig az a válasz, hogy majd a nagymama. De ahol még nem nyugdíjas, beteg, vagy messze lakik, vagy meghalt? Nem kéne erre alapozni az államnak sem a gyermekfelügyeletet. Aztán persze, hogy a nők a gyermekek 10 éves korukig nem tudnak visszamenni dolgozni.

2012. júl. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
83%

Nekem tényleg nincs semmi segítségem. Az én szüleim meghaltak, párom szülei 250 km-re élnek. Testvérem nincs.

Szomszéd is csak 1 van (új utcában lakunk), de ők élik az életüket (sok utazás, buli, stb., alig vannak otthon). Barátnőim - szám szerint 5 - mind kiment külföldre az elmúlt 3 évben, vagy dolgoznak, 30 km-re laknak. Így semmi segítségem nincs. Nem tudjuk kire rábízni a babát.

Férjem sokat segít, hétköznap fél 6-kor ér haza.

Kettesben még nem voltunk sehol a gyerek születése óta (most 6 hós), nem bíztuk rá még senkire soha (egyszer 1 órát vigyáztak rá párom szülei kb. 3 hónapja mikor náluk voltunk).

De mi szeretnénk még egy babát mindenképp. Biztos meg fogjuk oldani azt is.

2012. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kérdés,ezen én i sokat gondolkoztam már.Szüleim itt laknak tőlünk 10 percre és mindig meg tudok őket kérni, ha kell segítség.De amúgy én nem csak a segítségért,hanem amúgy is szeretek hozzájuk átjárni.Ahogy írtad,régebben fontosabb volt a család, mi mondjuk ezt képviseljük.Férjem sem szereti ha sokat vagyok egyedül itthon fiunkkal,mondja, hogy menjek át hozzájuk.Anyósomék nem laknak ilyen közel amúgy.

Én is gondolkoztam már,hogy én vagyok-e túl kényelmes, de aztán rájöttem, hogy minek "mártírkodjak"mert mért ne menjek át hozzájuk, ha van rá lehetőségem...oké más máshogy csinálja, de én örülök, hogy fiam a szüleimnél is otthon érzi magát.

Ráadásul még otthon lakik 3 tesóm is, szóval tök jól elvagyunk együtt:)

2012. júl. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem nagyon sok segítségem van, a válaszokat olvasva szerencsés vagyok. Két kicsi gyerekem van, Anyuék 10 percre, másik papa közelebb. Barátok szintén segítettek már, mi is vigyáztunk már az ő gyerekeikre. A nagyobbat a szüleim elhozzák az oviból ,elviszik reggel és este hozzák haza hétvégén. Nem sűrűn, de ha kérem örömmel teszik.

2012. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Nekem van segítségem, de sajnos nagyon sokszor megkapom más anyukáktól hogy minek szültem, ha lepasszolom a nagyszülőknek vagy a testvéreinknek :-(((( Heti 7-8 óra, tényleg szörnyű anya vagyok :-(((


Én fiatalon szültem (25), így mind a 4 nagyszülő dolgozik még. Anyukámék messze is laknak, hozzájuk lejövök 5-6 hetente 1 hétre, ilyenkor pihenek, anyuval együtt főzünk a férjem pedig otthon alszik ameddig akar (kötetlen munkaideje van).

Anyósom óvónő, vagy 2ig dolgozik vagy 11re megy, így őrá tudom hagyni a lányunkat ha fodrászhoz, kozmetikushoz vagy boltba megyek.

Mindkettőnk szülei elváltak, férjem apukáját leszámítva mindenki tud és akar vigyázni rá. Nem érzik tehernek és a lányom is jól érzi magát :-)

Apukám imád sétáltatni, a Városliget mellett lakunk néha elviszi 1-2 órára a tó köré.

Van 4 testvérem, mind fiatalabbak nálam, 3 fiú 1 lány. Ők még nem akarnak pelenkázni és etetni, szóval ők inkább úgy babáznak hogy én is ott vagyok, de később, ha nagyobb lesz velük is szívesen hagyom.


Amúgy most épp anyás időszak van, szóval most esélytelen akárcsak pár órára is :-)


Több okot látok:

- a nagyszülők nem tudnak vagy akarnak a gyerekkel lenni. Fáradtak, általában dolgoznak.

- a szülők nem merik vagy akarják rájuk bízni, mert biztos adnak neki valami olyan ételt amit nem lehet vagy más okból. Vagy csak nincs igényük rá, mint a barátnőmnek például.

- messze élnek egymástól

- annyira nem értenek egyet a gyerekneveléssel, háztartással kapcsolatban hogy nem "jól" segít a nagyszülő, így többet nem megy segíteni.

2012. júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!