Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ilyen sok újdonsült...

Tényleg ilyen sok újdonsült anyukának nincs semmi segítsége?

Figyelt kérdés

Annyian írjátok, hogy újszülöttel, vagy akár több gyerekkel teljesen egyedül vagytok, senkire nem lehet hagyni, mindent egyedül kell csinálni. Miért van ez? Nincsenek nagyszülők, barátok, vagy túl messze vannak? Apa persze dolgozik, ez rendben, szinte mindenhol így van. Én nagyon szerencsésnek érzem magam, mert valamelyik nagyszülő majdnem mindig át tud jönni, ha el kell mennem, bár ritkán veszem igénybe. A házimunka persze az én dolgom, de a felügyelet is kincset ér olykor :)

A gyerekkoromra visszaemlékezve akkor mintha jobban összetartottak volna a családok, emberek, szomszédok. De lehet, hogy én látom rosszul...


2012. júl. 2. 12:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Mi vidékről költöztünk fel a férjemmel még 8 évvel ezelőtt Pestre, engem ide szólított a munkám suli után, haza menni nem tudtam dolgozni, így a férjem utánam jött. Bár sokat gondolkoztunk rajta, hogy haza megyünk, az élet mégis úgy hozta, hogy maradtunk, házat vettünk, aztán jöttek a gyerekek. Most van egy 4 éves és 1,5 éves gyerkőcöm, és tök egyedül vagyok. :( Apa reggel 6-tól este 8-9-ig melóban, minden az én nyakamba szakad, a házimunka, ügyek intézése, bevásárlás, a kert szóval tényleg minden. Minden rokonunk 250 km-re lakik, egy uncsitesóm van Pesten, de vele nagyon keveset találkozunk, mert ő is sokat dolgozik.

Hát mit ne mondjak, iszonyú nehéz. Soha senkire nem tudom hagyni a gyerekeket, ha orvoshoz kell mennem akkor is kénytelen vagyok magammal vinni őket, de már megszoktam. Apa szabadnapjai meg jól hangzanak, csak sajna nem nagyon akarják elengedni, ha csak 1-1 napra maradna itthon, általában nagyobb lélegzetvételű szabijai vannak, ez sem túl jó így.

De van előnye, az évek alatt már annyi mindennel szembesültem,amit egyedül kellett megoldanom, hogy semmi nem jelent akadályt, mindent megoldok magam, akár zárat is cserélek az ajtón ha kell. :))

2012. júl. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Nagyszülők messze laknak + dolgoznak. Férjem dolgozik. Keresztszülők dolgoznak. Barátok vannak, de nekik is van elég gyerekük, nem kell nekik még az enyém is. Szomszédokkal nem vagyunk olyan viszonyban, hogy rábíznám őket.

Így aztán magam vagyok, mindenhova jönnek velem, de nem bánom, jó ez így, már megszoktam, és ők is.

1,5 éves, 3 éves gyerekek + 25 hetes pocaklakó.

2012. júl. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan sokaknak fizikai akadály vagy a nagyszülő hozzáállása miatt nincs egyáltalán segítsége, de rengeteg olyat is ismerek, aki iszonyú büszke arra, hogy mindent maga old meg és inkább cipeli magával a babáját pl. még a zsúfolt orvosi rendelőbe is, minthogy megkérje az anyósát, hogy 1 órára vigyázzon a kicsire, mert hogy "jaj, az anyósom olyan kiállhatatlan, nem ért a gyerekekhez, blablabla"

Persze, akinek nem inge, ne vegye magára, főleg ebben a kánikulában! :)

A másik amit nem értek, hogy nulla segítséggel és/vagy az előbbi hozzáállással, plusz egy állandóan dolgozó férjjel miért kell kis korkülönbséggel 2-3 gyereket vállalni?

Mert azért nyilvánvaló, hogy 1 gyerekkel 1000x könnyebb bármit is megoldani, már csak fizikailag is. Több gyerekkel meg rohadt nehéz akár már egy szimpla vásárlás is!

2012. júl. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

21-es vagyok!


"A másik amit nem értek, hogy nulla segítséggel és/vagy az előbbi hozzáállással, plusz egy állandóan dolgozó férjjel miért kell kis korkülönbséggel 2-3 gyereket vállalni?"


Igazad lehet, de ezt inkább olyannak kellene címezni aki a sok minden mellé még panaszkodik is!

Én azért vállaltam így, mert így terveztük, tudtam, hogy nehéz lesz, de kb évente 1× borulok ki igazán, amiatt, hogy nincs segítségem, nem panaszkodom, nagyon jól elvagyok így a gyerekekkel. Nem azt mondom, hogy nem jönne jól a segítség, de ezt szoktam meg első perctől, én pl utálom, ha itt vannak anyuék vagy anyósék és nem tudom a dolgomat úgy végezni ahogy azt szeretném, mindenbe bele dumálnak, hogy ezt miért így csinálod, azt meg miért úgy.

Tudom, hogy írtad, hogy senki ne vegye magára, nem is veszem, de ha nagyobb korkülönbséggel vállalom őket, akkor is magammal kell cipelnem őket magammal az orvoshoz.


Igen egy gyerekkel könnyebb, de aki egyedül van a gyerekekkel az mindent meg tud oldani, nekem nem teher 2 kisgyerekkel vásárolni, postára menni, vagy autót szerelőhöz vinni. És nem felvágásból mondom, nehéz ezt olyannak elmagyarázni, aki nem ebben a cipőben jár.

Nyilván akinek van segítsége, el sem tudja képzelni, hogy lehet megoldani 2-3 gyerekkel mindezt egyedül.

2012. júl. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
23-as-nak írom: nem azért vállalunk gyereket, mert van segítségünk, vagy nincsen. Mi például mindenképp szeretnénk testvért, (méghozzá többet) és azért, mert a gyermek személyiségének jót tesz, ha van, vagy vannak testvérei, nem egyke. Illetve később, felnőtt korában is (ha mi már nem leszünk pl.) jobb nekik, hogy vannak egymásnak, számíthatnak egymásra, jobb esetben. Illetve, hogy válaszoljak a kérdésedre, nem vagyok egy műmagyar, nagymagyar, de őszintén írom, hogy azért is vállalok több gyermeket, hogy ezt a nemzetet ezzel építsem. A korkülönbségről pedig: könnyebb egyszerre kiesni gyes miatt a munkából (az én munkakörömben például) majd visszamenni állandóra, és folytatni a karriert, munkát, mintha ezt többször kéne megtenni. Egyszerűbb így, és most vagyok fiatal (annyira nem is) nem nagyon tudom későbbre halogatni a gyermekvállalást, azért később csak nagyobb a kockázat. Szóval nekem nem szempont, hogy van-e segítségem, vagy nincs. Amúgy bébiszitterem majd egész biztos, hogy lesz, ha pl .fogorvoshoz kell mennem, legyen kire hagyni a gyereket 2-3 órára, itt a házban is laknak fiatal lányok, akik biztos elvállalják egy kis zsebpénzért.
2012. júl. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"A másik amit nem értek, hogy nulla segítséggel és/vagy az előbbi hozzáállással, plusz egy állandóan dolgozó férjjel miért kell kis korkülönbséggel 2-3 gyereket vállalni?"



Hogy az embereknek sehogy sem tehetsz jót...

Mi nem akartunk abortuszt, azért.


Nálunk minimális segítséggel kis korkülönbséggel van két gyerek, férjem napközben dolgozik (akkor megy el, mikor még alszunk és este 7 körül jön)

Ha nagyon kell segítség, pl dokihoz kell mennem vagy ilyesmi, a szüleimhez fordulok, de nem szívesen, mert még mindketten dolgoznak, ehhez anyunak szabit kell kivennie.

Anyósomra nem bíznám,ő elunokázik a lánya gyerekeivel, nincs rá igénye, hogy a mieinkkel legyen. Havi pár óra neki elég.

Az én testvérem külföldön él, a férjem testvérére egy macskát nem bíznék, nemhogy a gyerekeimet.


Amit tudok, nyilván megoldok egyedül. Szerencsére jó természetűek, tudok velük intézkedni, és szeretek velük lenni. Én nem tudom magamévá tenni ezt a "le kell ugranom a boltba, át tudsz jönni vigyázni a gyerekre?"

Azért ilyen hétköznapi szitukat szerintem meg kell tudni oldani gyerekkel együtt is.

2012. júl. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Az elsővel nekem sem volt.Szülés+műtét után mikor hazajöttem a kórházból,én álltam neki takarítani.A nagyik elvárják h mindig én menjek,nem értik h gyerekekkel a fél házat fel kell pakolni,ő meg egyedül van.A 2. születése után sem volt jobb dolgom.Anyósom küldött aznap kaját mikor hazajöttünk,és ennyi.Egy tál levest,kaját nem hozott azóta senki.Sosem kérdezik h miben segítsenek,nem akarunk e elmenni egy kicsit,sosem ajánlkoznak,pedig nem dolgoznak.Anyukám ráadásul életerős,fiatalos.De mindig van kifogás.Úgy jön,mintha vágóhídra menne ha nagyritkán kikönyörgöm magamhoz.Szomorú,de ez van.Ja, a férjem dolgozik,valamiből élni is kell.Sokszor kiborulok,de ha felmerül a bölcsi,hogy levegőhöz jussak,akkor én vagyok a sz@r anya,aki lepasszolja a gyerekét.Áááá,szégyen,komolyan.Nekik!
2012. júl. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Nálunk az a helyzet, hogy az elsőnél még dolgoztak a nagyszülők, de ha kellett, akkor segítettek így is. Este átjöttek egy órára, stb. Szerencsém van, mert közel vannak, bár baromira idegesítőek is tudnak lenni, én inkább lenyelem a békát, haa nekem fontos, hogy segítsenek...valamit valamiért. A másodiknál már nyugdíjasok voltak, így szinte mindig ráérnek, ha kell, de nagyon zavaróak voltak az újszülött körül. Biztos a hormonok, na mindegy...

Mikor én voltam gyerek, az egész nyarat a nagyszüleimnél és táborban töltöttem (iskolásként már). Ők 210 km-re laktak, és a szüleim dolgoztak. 1 évesen már bölcsiben voltam, és sokszor fel is jött valamelyik nagyszülő, ha kellett. Aztán összejártunk a szomszéd gyerekekkel, barátnőkkel, de ezeket manapság nem tapasztalom. A lányom barátaival igen, de a szomszédolás nem jellemző nálunk. Most Gyeden vagyok és a lányom egyik barátnője a fél életét itt tölti nálunk, nem is tudom, hol lenne különben.

Kicsit elkalandoztam...mégegyszer köszönöm, érdekes volt olvasni a válaszokat. Kitartás, és minden jót nektek!

2012. júl. 3. 11:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!