Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, hogy altatjátok el...

Anyukák, hogy altatjátok el leggyorsabban pár hetes babátokat?

Figyelt kérdés
Este annyira nehezen alszik el a 3 hetes babám,hogy van 2-3 órát dajkálom mire kezdhetem előröl a szopit,de este 11 előtt semmikép nem alszik el. Én addigra már hulla vagyok. Valami jó tanács? Előre is köszönöm!
2012. júl. 2. 17:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Nálunk az vált be nagyon, hogy Apa altatta el. A következő volt a sorrend. Én megszoptattam lefektettem és lefeküdtem, ha csak nyöszörgöt( nem sírt) akkor hagytam a helyén. Ha sírt akkor Párom kelt fel hozzá és az alkarjára fektette és így rázta. Ő fél óra alatt elaltatta míg én amíg rá nem jöttünk erre volt úgy, hogy hajnal 3-4ig is fent voltam a lányomnál.

2012. júl. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Úristen! Az nem semmi,szegény te! :S Hát nálunk apuka jó ha 10 percig tudja dajkálni,nem igen van hozzá türelme sajnos,ráadásul ő már este 10-kor alszik. Úgyhogy nálunk az nem jönne be sajnos! :(
2012. júl. 2. 17:10
 3/15 xStefix ***** válasza:
100%

Nálunk elég jól beválik a szopi.

Most 4 hetes. Kb. másfél órákat van ébren, ezért este úgy időzítek, hogy az utolsó nappali ébredése és evése után kb. 1 órával fürdetem (általában 7 óra körül), így álmos is lesz, mire az esti alvásig jutunk. Fürdés után figyelem, hogy mikor jelzi, hogy álmos/szopis és akkor mellre teszem. Mivel ilyenkor már nem éhes, kevesebbet szopizik, de be is alszik. Van, hogy gyorsan, van, hogy lassabban, de mindig megy. Ha valamiért túl korán teszem le, akkor néha visszaébred, de ilyenkor megint szopi és szunyál tovább. 1-1,5 óránál tovább még nem tartott.

Egyébként velünk alszik, úgyhogy a végén (és éjjel) már fekve szoptatom, így még kevésbé ébred fel.

2012. júl. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Azért próbáld meg a pároddal ezt megbeszélni hogy próbálja meg. Én mindig azt mondtam a páromnak, hogy csak egy órát adjon mert utána újult erővel tudom altatni a lányomat. De az éjszakai alvást nem pótolja a nappali.

Nálunk nagy nagy Apa hiánya volt a lányomnak és éjszaka mást nem is lehetett csinálni.

Ja ami az első válaszomból lemaradt az az esti rituállé. Kezdetben mindig ugyan abban az időben van ugyan abban a sorrendbe és a vacsi idején már csak félhomály van a lakásban. Éjszaka is csak kislámpát oltok fel, hogy lássam, hogy mit csinálok ha tisztába kell tenni de ha csak altatni kell és szoptatni akkor már ahoz nem oltok lámpát. Meg kell tanulniuk különbséget tenni éjszaka és nappal között.

Ja meg 5 után már picinek sem hagytam aludni mondókáztam neki énekeltem masszíroztam simliztem.

2012. júl. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ringattam.
2012. júl. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Most 7 hetes a babám. Első perctől kezdve ugy aludt, hogy szopi után a kiságyba teszem, (Ő cumizik, igy ha kérte, megkapta) és simizem a fejecskéjét. 15 perc alatt elalszik!
2012. júl. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én fiam 6 hetes és cumival elalszik az ágyban. Nagyon cumis, pedig én nem akartam neki adni, de nagyon megnyugtatja.
2012. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Én fiam 6 hetes és cumival elalszik az ágyban. Nagyon cumis, pedig én nem akartam neki adni, de nagyon megnyugtatja."


Kedves utolsó, nehogy sértésnek vedd, de olyan jót mosolyogtam ezen. :)) Elképzeltem, ahogy a pici felállt és megkereste a cumit. :))

2012. júl. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekünk is a cumi segített, pedig én sem terveztem, hogy odaadom, de inkább, mint este 11-ig járkálni vele. Azóta este 7-kor fürdés, fél 8-kor vacsi, utána büfi, egy kis babusgatás, cumi be és 8-ra el is alszik. 3 hónapos, szinte altatni sem kell.
2012. júl. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát én nem értem,nálunk ha evett rá 10-15 percre már rakja a kezét a szájába,akkor jön a cumi. Amúgy nem kell neki,csak ha még enne vagy még kaja előtt. Bár ő mindig enne.. :S Nagyon torkos! Igaz nagy baba,de ez már ijesztő amit néha művel. Szopi előtt szoktam pl. pelenkázni ugye,akkora már nem bír magával akkor kapja a cumit amit szinte keresztbe lenyel,ha kiesik a szájából ordít és ha nem kapja azonnal vissza egyszerűen ráfordul oldalra a cumira. Ez másnál is így van?
2012. júl. 3. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!