Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érti meg egy baba, amit...

Mikor érti meg egy baba, amit mondunk neki?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra pl, hogy mondjuk csak mondom a süti kalácsot és már tapsol. Vagy az a te kezed ilyesmire gondolok. De úgy, hogy tényleg fel is fogja.

Az én fiam 8 hónapos és még nem kommunikál velem. Vagyis most értem itt, hogy nem mutat dolgokat, vagy sokat várok tőle? Foglalkozom vele. Lehet azért mert több nyelvet hall egyszerre?


Pl. ma voltunk orvosnál kérdezte, hogy beszélget-e már ba-ba, pa-pa, ilyenek. És még esze ágában sincs ilyet csinálni. Persze be nem áll a szája de csak brümmög, meg "énekel" Vagy túl parázom???


2012. júl. 5. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne haragudj, nem fejtem ki hosszasan, de az a lényeg h minden oké. MÁr kb. fél évesen ÉRTENEK pár dolgot, pl. "nem szabad" "ne menj oda", csak még válaszolni nem tudnak...Kb. 1,5-2 éve skorig folyamatosan bővül a passzív szókincsük, amit ezután kezdenek aktívan használni...Meglepődsz majd, h mennyi mindent tud majd mondani...

2012. júl. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Túl parázod.Érteni már megértenek sok mindent 4-6 hónaposan is,sőt ahogy nőnek egyre több dolgot,kisfiam 8 hónapos kora óta Apját apának szólítja engem nyanya,vagy anyany,attól függ,kb 10 hónapos kora óta kommunikál,megmutatja amit szeretne,pl hozza a cipőjét ha ki akar menni,vagy az üveget ha szomjas ha éhes mondja hogy mammammamm,már elég sok szót mond,most 14 hónapos,mindent ért amit mondunk neki,persze nem igazán érdekli a nem szabad hagyd abba ilyesmi,és nagyon ügyesen megérteti magát ha akarja.
2012. júl. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom! Lehet az én fiammal van a baj de fél évesen fogalma se volt arrol hogy mi az nem szabad:)mert akkormég nem is használtunk ilyen kifejezést!

Amugy Én is ugy éreztem hogy nem ért semmit sokáig..aztán egyik dolog jön a másik után!

első amit megértett a "hol a cumi?" utánna különféle játékoknál amiket játszottunk adtam ki mindig mokás hangokat és ha már kiadtam a hangokat akkor már ment oda és tudta mivel fogunk játszani! kb 10 hónapos volt amikor elkezdtem észre venni hogy ért bizonyos dolgokat azon kivűl hogy pá-pá..Mondjuk nálunk is 3 nyelven kell értenie Én ezért nem is aggodtam..

Sztem Neked sem kell aggodni!Mindenki leirhatja Neked hogy az övé mikor kezdett el érteni 1-2 szót de minden gyermek a saját ütemében fejlődik és lehet amit x gyerek megért 8 hónaposan y gyerek csak 15 hónaposan fog ettől

függetlenül y nem butább mint x csak más ütemben fejlődik

Amugy a 2 nyelvű babák sokszor lemaradnak beszédben mert nekik 2 féle képpen kell megérteni hogy mit akarsz...

Ne parázz!

Az Én 17 honapos fiam sokmindent megért már mind 3 nyelven amit hall de messze van attól hogy beszéljen..van olyan dolog amit csak igy ért megvan amit csak ugy..(néha nem könnyű kitalálni mikor hogy szoljak:))

2012. júl. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ mindenkinek!


Napokban figyeltem és igen észre vettem, hogy érti, amit mondok neki, csak nem utánozza, azt, amit csinálok.

2012. júl. 9. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!