Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te otthon mernéd hagyni 5-10...

Te otthon mernéd hagyni 5-10 percre a pár hónapos gyerekedet amíg biztosan alszik hogy átmenj a szomszédba?

Figyelt kérdés
Én nem! És úgy érzem, hogy ez valamiféle protokoll, hogy pici gyereket nem hagyunk otthon egyedül még akkor sem ha biztonságban van. Ki hogy van ezzel? Van aki otthon meri hagyni?
2012. júl. 6. 13:52
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
96%
Van egy ismerősöm, aki a tesco parkolóban kint hagyta az unokáját, mert pont aludt, és ő siet. Hát sokan voltak. A járókelők hívták a rendőrséget, mert a gyerek közben felébredt, pár hónapos volt. Be kellett törni az ablakot, mert a mami a bemondóra sem jött ki, és már lilult, elájult a gyerek.
2012. júl. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
79%

Nem, semmi esetben sem!

A nagyobb fiam 6 éves lesz nem sokára, komoly, szófogadó gyerek, de őt is csak mostanában merem itthon hagyni annyi időre, míg leszaladok a közvetlenül az erkélyünk alatt lévő kisboltba. De ha 2-3 ember várakozik sorban, inkább vissza is jövök.

A pici 4 hetes, de eszembe sem jutna, inkább viszem magammal.

2012. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
82%

14:04: és még hány ilyen van,csak nem kerl nyilvánosságra,mert a járókelőknek hála nem hal meg a baba.

Múlt héten hőségriadó kellős közepén már kocsiból kiszedett babát láttam,bennhagyták,1 év körüli lehetett,járókelő még rendőrök kiérkezése előtt törte be a kocsiablakot,és szedte ki.Az anyuka feljelentéssel fenyegetőzött,a rendőrök csititották,hogy az rá vár,nem a gyereket kimentőre...

2012. júl. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 intrepid ***** válasza:
70%
Leírom a fiam esetét, most 23 éves. Volt vagy 3 éves, délután, otthon voltunk, ki lett mosva, készültünk, hogy a kerti szárítóra kiteregetünk. Megvártuk, hogy elaludjon, akkor mentünk ki. Nem volt 10 perc, bejövünk, a gyerek ül az ágy szélén, sír, szemmel láthatóan rosszul van, a konyhában a konnektorban 2 csavarhúzó. Megvárta, hogy kimenjünk, eljátszotta, hogy alszik, tehát nincs 100% os biztonság. Ismétlem nem történt nagy baj, egy nap kórházi megfigyelés, meg az ijedtség.
2012. júl. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
18%
Bébiőrrel....esetleg.
2012. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
88%

Úgy tudom, saját lakásban is büntetendő egy gyereket magára hagyni, de passz, hogy hány éves korig. Szóval nemcsak azt lehet feljelenteni, aki a kocsiban hagyja a gyereket, hanem azt is, aki a lakásban.


Nagymamám mesélte, hogy ő bizony otthon hagyta szegény anyámat baba korában, mert nem volt babakocsijuk, neki meg el kellett menni a boltba. Látván hüledező arcomat, hozzátette: "de nem sírt!" ... alig akartam elhinni... :(

2012. júl. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 nittababy ***** válasza:
100%
nekem meg sem fordulna a fejembe nem hogy elkővesek ilyen hülyeséget!!szerintem nincs semmi olyan fontos mint a gyerekem mert nekem ő a legfontosabb azon rajta kivül miden a 2 helyen áll!!
2012. júl. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
89%

Na az én nagymamám nem merte.7 gyerek volt/van is,állítja hogy sosem hagyta őke egyedül,csak mikor már a legidsebb volt 12-13 éves,rá hagyta a kisebbeket.De hihető is,most is két kisunokára vigyáz,de le nem veszi róluk a szemét.


Van egy kolléganőm,munkamániás,de terhes lett valakitől,későn vette észre,nem vetethette el,örökbe nem adta.De a munkáját se akarta adni,mert nem túl legálisan üzletelget cégen keresztül.Igy innen ment szülni,majd 3 hetes gyereket vagy otthon vagy a kocsiban hagyva jött dolgozni.Amig nem vették be a bölcsödébe fél évesen,addig szegény gyerek valahol mindig hagyva volt.(bejelentettük rendőrségen,gyerekvédelmiseknél,de nem csináltak semmit)


undoritó miket megtesznek sokan

2012. júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
64%
Egy hüly* szomszédért sem. Sőt, semmiért sem. A lányom elaludt szépen. Én kimentem az udvarra teregetni. Ő valamire felijedt, bepánikolt. Nem sírhatott többet mint fél perc, de így is fél óráig hüppögött... Soha nem bocsátanám meg magamnak, ha valami történne a gyerekkel, míg én a szomszédban/boltban vagyok. Minden várhat addig míg felébred a gyerkőc!!!
2012. júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
71%
Azért utolsó fél percig sírva bepánikolt na ne essünk már túlzásba, egy szorulásos anyuka(pl. én) a wc-n is eltölt minimum 2 percet és nem rohanok ki ha sír a baba a kiságyban. A családi ház udvarára miért ne lehetne kimenni, ott hallótávolságon belül van a gyermek. Annál messzebb viszont nem mennék.
2012. júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!