Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Beadatnátok gyerekete...

Anyukák! Beadatnátok gyereketeknek a HPV (Humán Papillóma Vírus) elleni oltást? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy a Kamaszok témakörbe kellett volna kiírnom a kérdést, de most elsősorban kisbabás (kislányos) szülők véleményére lennék kíváncsi, hogy vélekednek róla, magáról az oltásról? Nálunk azt mondta a gyerekorvos, hogy nem érdemes beadatni, mert főként azoknál a lányoknál áll fenn a fertőzésveszély, akik gyakran cserélgetik a szexuális partnereiket, én viszont nagy dilemmában vagyok. Hiszen ki tudja, lehet, hogy egész életében egy barátja lesz (oké, ez a mai világban elég valószerűtlen feltételezés), az viszont hordozza ezt a vírust. Szóval... Ti mit tennétek?
2012. júl. 7. 20:09
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
66%
Mindenképpen beadatnám még magamnak is be fogom felnőtt fejjel. Hülyeség amit a dokid mondott.
2012. júl. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
61%
mondja mar meg az a nagyon okos lepontozo, h miert haszontalan az a valasz, h ahol en elek ott kötelezö vedöoltas? 13 evesen kapjak a lanyok es ingyenes, ugyhogy a gyogyszergyartok sem gazdagodnak meg belöle.
2012. júl. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondja meg.:) Csak lepontozni szokott, gondolkodni nem.
2012. júl. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 12-es válaszoló, a pontozáshoz semmi közöm és nem is érdekel. Inkább hadd mondjam el, hogy de bizony nagyon is jó üzlet a gyógyszergyáraknak, mert valakinek mindenképpen ki kell fizetni az oltóanyagot. Mifelénk is "ingyen" adják a kislányoknak, azaz az önkormányzat állja a költséget. Miből is? A mi adónkból...
2012. júl. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
44%

Kedves SB2011, ha te jó hírű HPV-kutató vagy és a vakcinával több ezer emberen hosszú éveken át végzett klinikai kísérleteid eredményei is azt igazolják, mondhatod bátran, hogy hülyeséget beszélnek egyes doktorok. Másként nem hiteles ez a sommás kijelentés...

Azzal teljesen egyet tudok érteni, ha felnőtt korban beadatod magadnak, mert a "a kutató...a saját praxisában az új vakcinát legszívesebben 18 éves és afölötti korú nőknek ajánlja. Az első oltás előtt pedig meg kell vizsgálni, hogy nem fertőzött-e már a HPV vírussal a beoltandó személy. Ha a vizsgálat eredménye negatív, akkor meg lehet kezdeni a három oltásból álló széria beadását."

2012. júl. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
48%
14-es, mifelenk minden 18 ev alatti szemelynek ingyenes a gyogyszer. Ennyit nem fizetek adoba.
2012. júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
64%
Meg itt nem ugy van mint otthon, h minden gyogyszernek mas ara van. Itt mindenert ugyanannyit kell fizetni. Ha a havi adagom csak 1 doboz akkor is, de ha 5 doboz, akkor is. Ugyhogy nem költök vagyonokat gyogyszerre, föleg, h most nekem is ingyenes. De most nem ez a tema. En beadatnam akkor is, ha fizetnem kene erte, pedi nem vagyok oltas parti. A 9 honapos babam eddig csak a kötelezö oltasokat kapta meg. Mondjuk itt a meningitis is kötelezö.
2012. júl. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
32%
Lehetsz irigy kedves lepontozó, de ettől nekünk még ingyenes marad a gyógyszer, te meg a gatyád is ráköltöd.:P :DDD
2012. júl. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
71%

Kedves 16-17-18, örülök, hogy elégedett vagy a szociális ellátásoddal. Én Magyarországon élek és próbálok megélni a nehézségek ellenére is, tehát az itteni törvényekhez, szabályokhoz kell alkalmazkodnom. Ennek ellenére nem irigykedek másokra, nem kacsingatok mások pénztárcájába, mert nem az oldja meg a gondjaimat. Ha fizetnem kell egy valóban szükséges gyógyszerért vagy ellátásért, meg fogom oldani.

Csak azért, mert mondjuk ingyenesen adnak egy oltást (legyen az influenza, vagy HPV) nem fogom hanyatt-homlok beadatni magamnak vagy a családomnak, ha nem vagyok meggyőződve a hasznosságáról és arról, hogy nem várható közeli, vagy távoli káros mellékhatása.

Itt feldobtak egy kérdést (Mi a véleményetek róla?), én elmondtam az enyémet (tényekkel alátámasztva), amivel persze nem kell egyetérteni. Mindenkinek szíve joga jól, vagy rosszul dönteni, így szép az élet :)

2012. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Akkor miért pontozol le?

Én is megírtam, hogy itt KÖTELEZŐ vagyis nem mondhatom, hogy ne adják be. Rotát pl. nem adattam be. Magamnak se adattam be semmilyen influenza elleni oltást pedig akkoriban volt újszülött a babám.

2012. júl. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!