Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Beadatnátok gyerekete...

Anyukák! Beadatnátok gyereketeknek a HPV (Humán Papillóma Vírus) elleni oltást? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy a Kamaszok témakörbe kellett volna kiírnom a kérdést, de most elsősorban kisbabás (kislányos) szülők véleményére lennék kíváncsi, hogy vélekednek róla, magáról az oltásról? Nálunk azt mondta a gyerekorvos, hogy nem érdemes beadatni, mert főként azoknál a lányoknál áll fenn a fertőzésveszély, akik gyakran cserélgetik a szexuális partnereiket, én viszont nagy dilemmában vagyok. Hiszen ki tudja, lehet, hogy egész életében egy barátja lesz (oké, ez a mai világban elég valószerűtlen feltételezés), az viszont hordozza ezt a vírust. Szóval... Ti mit tennétek?
2012. júl. 7. 20:09
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Kicsit off: miből gondolod, hogy én pontozlak akár fel, vagy le...? Megmondom őszintén, azt sem tudom, hol kell azt megnézni, hogy pontoztak-e...? Én a legkevésbé sem foglalkozom evvel, a saját pontjaimmal sem törődök, nem érdekelnek a százalékok. Nem lógok itt az oldalon egész nap, ha van egy kis időm, benézek és ha valaki kérdez olyat, amire tudok érdemben válaszolni, vagy plusz információt tudok adni egy témában, ami segíthet pl. egy döntés meghozásában, akkor írok. Nyilván én sem vagyok tévedhetetlen és amit írok, az az én álláspontom. Épp ezért nagyon szívesen olvasom a többiekét is, mert így én is tanulhatok, még a rossz válaszokból is.


Elnézést kérek, ezért a pont-dologért nem érzem bűnösnek magam.

2012. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
48%
Mert a lepontozónak címeztem, erre te reagáltál. Tudod, akinek nem inge...
2012. júl. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
92%

Talán nézd meg még egyszer, nem igazán arra reagáltam, jórészt az előtte írt két posztodra. Ezzel együtt fenntartom, amit írtam a pontozási...ill. nem-pontozási szokásaimról. Ám ha a te lelkednek egyszerűbb azt hinni (kevesebb fáradságos gondolkodással jár), nyugodtan tedd azt, hadd ne reagáljak már többet erre.

Ám ha a kérdéssel kapcsolatban is lenne még valamilyen építő jellegű hozzászólásod, azt szívesen olvasnám.

2012. júl. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
48%
Már leírtam. HPV-t megkapja kötelezően. De ha otthon élnénk is beadatnám neki.
2012. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
89%
És ha megkérdezném (leszámítva, hogy a kötelezőnél nincs apelláta), minek alapján döntesz-döntenél úgy, hogy - a tények ismeretében - megkapja az oltást? Teljesen biztos vagy benne, hogy jót teszel ezzel?
2012. júl. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
64%

Itt nagyon nagy hangsúlyt fektetnek erre a betegségre. Sok videót néztem róla és ez alapján azt mondom, hogy igen, ezt beadatnám.

De ha újra elolvastad azt a hozzászólót, aki átesett ezen a betegségen, akkor nem értem miért is kérdés ez még?

2012. júl. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
62%

A sok videóval az a baj, hogy azt legtöbbször azok a gyógyszergyárak (nem akarom megnevezni azt a kettőt) szponzorálják, akiknek elemi érdeke, hogy el tudja adni a termékét és csak a csillogó oldalát mutatják.

Nem érted, miért kérdés? Pont a nem-értésed a baj...Mert nem érted, hogy az oltás beadása NEM garantálja, hogy nem kaphatsz méhnyakrákot. (És azt sem tudják, mennyi ideig hatásos.) Erre számos beoltott méhnyakrákos eset a bizonyíték, na meg az, hogy az oltás után - az orvosok javaslatára - ugyanúgy évente el kell menni méhnyakrák szűrésre a nőknek, mint eddig...Miért, hát mégsem véd...?

Sajnos én nem látok olyan tisztán, mint te (eü.-ben dolgozom).

Engedtessék meg nekem, hogy ha saját bőrünkre megy a játék és kételkedem, meggyőződhessek arról, hogy (legalább) nem ártanak pl. a családomnak egy vírus bevitelével, mert azt már nem lehet visszaszívni. Jelenleg egyáltalán nem elhanyagolható a mellékhatások előfordulása.

Azt gondolom, hogy ebben a kérdésben te eléggé tájékozottnak tartod magad (nem szeretném azt írni, hogy elvakult). Teszek ide az írásom végére egy linket, ha van hozzá türelmed és megpróbálod elfogulatlanul elolvasni és értelmezni, sok hasznos információhoz juthatsz, ha akarsz.

[link]

2012. júl. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
66%
Nem vagyok elvakult. Te azt csinálsz a saját lányoddal, amit akarsz. Nem írtam sehol, hogy oltass. Én azt írtam, hogy én beoltatnám akkor is, ha nem lenne kötelező. Illetve elég meggyőző volt annak a hozzászólónak a válasza is, aki ezen átesett. Ennyi.
2012. júl. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
92%

"elég meggyőző volt annak a hozzászólónak a válasza is, aki ezen átesett."


Süketek párbeszéde...Csak hajtogatod a magadét anélkül, hogy alá tudnád bármivel támasztani. Miben volt meggyőző az első válasz? Arról hogyan győzött meg, hogy ha beoltották volna, soha nem kapja meg a méhnyakrákot? Ilyen garanciát egy orvos sem vállalna. Meggyőzött a szenvedése? Lehet, hogy oltás ellenére sem úszta volna meg. Amúgy meg sajnálom, hogy olyan orvoshoz került, akinél szenvednie kellett. A nejemet is P3 miatt műteni kellett, de semmi ilyen kellemetlenségről nem számolt be, műtét után másnap itthon volt és azóta is jól van.

Azt sejtettem, hogy nem veszed a fáradságot, hogy elolvasd a linket, nem baj.

Mindent elmondtam amit szerettem volna, aki akart, értett belőle, részemről befejeztem. Let there be peace!

2012. júl. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell lekezelő stílusban válaszolni. Képzeld, beleolvastam. De akkor ennyi erővel semmivel ne oltassuk a gyerekeket, mert mindnek lehet mellékhatása. Az is írtam már, hogy nem vagyok oltás párti. A kötelezőkön kívül semmi mást nem adattam be se magamnak, se a gyereknek. Úgyhogy nem vagyok elvakult, nem hiszek el mindent.
2012. júl. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!