Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Beadatnátok gyerekete...

Anyukák! Beadatnátok gyereketeknek a HPV (Humán Papillóma Vírus) elleni oltást? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy a Kamaszok témakörbe kellett volna kiírnom a kérdést, de most elsősorban kisbabás (kislányos) szülők véleményére lennék kíváncsi, hogy vélekednek róla, magáról az oltásról? Nálunk azt mondta a gyerekorvos, hogy nem érdemes beadatni, mert főként azoknál a lányoknál áll fenn a fertőzésveszély, akik gyakran cserélgetik a szexuális partnereiket, én viszont nagy dilemmában vagyok. Hiszen ki tudja, lehet, hogy egész életében egy barátja lesz (oké, ez a mai világban elég valószerűtlen feltételezés), az viszont hordozza ezt a vírust. Szóval... Ti mit tennétek?
2012. júl. 7. 20:09
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
66%
Illetve engedtessék meg, hogy úgy döntsek, ahogy én akarok.
2012. júl. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
66%
Azt hozzátenném, hogy itt pl. a BCG oltás nem kötelező. Én kértem, de nem történt semmi az oltással. Elvileg ilyenkor újra kéne oltatni, de kikértem a magyar gyerekorvos tanácsát és azt mondta, hogy nem muszáj. Amúgy is tervben van, hogy nem teszik kötelezővé. Így nem szúrattam újra a csecsemőm.
2012. júl. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
46%
Azért mégiscsak az volt az igazi kérdés, hogy a válaszolók beadatnák-e a gyereküknek...
2012. júl. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
92%
Igen. A kérdésre vonatkozó nemleges válaszomat olvashatod a 6. szám alatt, indoklással.
2012. júl. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
66%

Nem az a probléma a válaszaiddal, hogy indoklást fűzöl hozzá, hanem hogy szerinted hülye, aki beadatja. A kérdés az volt, hogy beadatnánk-e, erre lehet igen-nem a válasz, akár nem is indokolhatja mindenki, hiszen véleményeket kért a kérdező. Engem spec. nem izgat, hogy te nem adatod be, nem akarlak meggyőzni róla, pedig biztos vagyok az igazamban, hiszem ahogy mi sem, te sem vettél részt az oltás kifejlesztésében, tehát nulla fogalmad van róla, ugyanúgy csak feltételezésekre alapozol :) Nem akarok veled vitatkozni, bár látom csíped, tehát ha most velem fogsz kötekedni, kár a gőzért. Csak zavaró volt számomra ez a hozzáállás. Ennyi. Szép napot! :)

Ezért akadtak ki rád, csak hogy értsd :)

2012. júl. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor kezdjük az elejétől, próbálok tételesen válaszolni. Úgy gondolom, hogy nincsen probléma a válaszaimmal, világosan, érthetően fogalmaztam, legfeljebb annak van problémája velük, aki nem érti, nem tudja/akarja elfogadni, hogy ez az én véleményem, ami nem szentírás, hanem információ.

Nem biztos, hogy téged érdekeltek a válaszaim, mert azt a szöveget adod a "számba", hogy "hülye, aki beadatja". Hol mondtam én ilyet? Talán ha olvastad volna a 6-os és 15-ös válaszomban leírtakat, azokból világosan kitűnik, hogy egyetértek az oltás céljaival, de alkalmazni csak a megfelelő életkorban és körülmények mellett lenne szabad.


"A kérdés az volt, hogy beadatnánk-e, erre lehet igen-nem a válasz, akár nem is indokolhatja mindenki, hiszen véleményeket kért a kérdező." Aha, értem. Szóval szerinted a válaszoknak így kellett volna kinézniük: Igen. Igen. Igen. Nem. Igen... Már megbocsáss, de ezt én nem nevezném véleménynek, hanem szavazásnak.


Nagyon tetszik a magabiztosságod, ez nagyon fontos az életben, hiszen folyton döntéseket kell hoznunk és a lehető legjobban kell eljárnunk. Talán emlékszel (bár nem tudom az életkorod), így volt ez 1989 előtt is, akkor is ilyen biztosnak kellett lennünk abban, hogy a szocializmus a fejlődés egyetlen járható útja. Vagy hogy milyen népszerű és jó gyógyszer volt a Contergan, amit 4 évig fejlesztettek, aztán 12 ezer gyermek született végtaghiánnyal. Elnézést kérek, hogy én egy picit óvatosabb vagyok, nekem ehhez csak annyi jogom van, mint neked a magabiztossághoz. Például milyen magabiztosan jelented ki, hogy nekem csakis nulla fogalmam lehet erről a HPV elleni oltóanyagról. Nem tudom, hogy ezt mire alapozod, talán nem tartozom neked bemutatni a curriculum vitae-met, de azért annyit, hogy több mint 30 éve közelebb állok a "tűzhöz", mint te és a feltételezéseknél picit több információm van.

Vitatkozzon veled a...aki akar, én nem. A gőzt szívesebben engedem a turbinákra, mint a dudára. Legfeljebb megpróbálom helyreigazítani a hamiskás állításaid, mert számomra meg ez volt a zavaró. Ennyi. Maradok a hagyományos: Jó napot!-nál.


Kiadtak rám? Kicsodák? Miért? Csak hogy te is értsd: nem különösebben érdekel. Merhetek mást és másként gondolni? Hidd el, néha jót tesz egy kis "kiakadás", hátha gondolkodásra késztet egy rög-eszmecsere. Bár ez néha veszélyes, mert kiderülhet, hogy a szépen felépített magabiztosság csak kártyavár.


Summa summárum: aki akar oltat, aki nem, az nem oltat. Nem gondolom, hogy az e fórumon összeszámolt Igen-Nem-ek aránya alapján dönti el bárki ezt a kérdést.

Mindenkinek elvitathatatlan joga a döntés (mint minden más döntés is) és tudom, hogy a döntését az akkori legjobb tudásának megfelelően a legjobb akarattal hozza/hozta, még akkor is, ha esetleg később kiderül, hogy másként kellett volna.

Amit elmondtam, nem azért mondtam el, hogy bárki elfogadja, vagy elhiggye, hanem hogy tudja.

2012. júl. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Nem az oltás miatt hülye, hanem mert szerinte csak az kaphatja el aki gyakran váltogatja a partnereit.
2012. júl. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 Nati883 válasza:

En nem anyuka vagyok, de en megkaptam... es szerintem elegge hasznos oltas! A lanyoknal az egyik leghasznosabb sztm!

De ez az en velemenyem :)

2020. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!