Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Néhány napja történt velem egy fura eset a vonaton,de nem csak engem döbbentett meg. Mielőtt bárki nekem rontana majd,szeretném még most leszögezni,hogy imádom a gyerekeket,mélységesen tisztelem az édesanyának,és jómagam is szeretnék legalább 5-6 éven belül kisbabát.

Az történt,hogy a vonaton felszállt egy hölgy a 2-3 éves kisfiával. A kissrác tündéri volt,de fél óra utazás után nekiállt tombolni,és közölte,hogy "cicit kér". Nekem már eleve az fura,ha valaki a 2-3 éves gyermekét szoptatja (ezt,elnézést kérek,de egyáltalán nem tartom normálisnak),de anyuka minden további nélkül előkapta a mellét,és rátette a kisfiút. Az első sokk után próbáltam az ablakon kibámulni,a mellettünk lévő ülésen két fiatal srác ült,akik nem tettek megjegyzést,de fura fejet vágtak ők is. Nagyon kellemetlen volt,főleg a cuppogást hallgatni...

Velem lenne a baj? Szerintem ez nem egy "intelligens" dolog,talán nem is ez a megfelelő kifejezés,hiszen a szoptatás egy csodaszép dolog,de azt gondolom,hogy az csak az édesanyára és a kisbabára (semmiképpen nem egy 3 éves gyerekre) tartozik. Volt már olyan,hogy egy bevásárlóközpont mosdójában nyitottam rá szoptató anyukára, de nyilván egy pici babát etetett (ez is nekem fura egy kicsit,nem tartom higiénikusnak egyáltalán,miért nem feji le a tejet és viszi magával üvegben),vagy láttam a buszmegállóban ilyesmit... úgy gondolom,ez egy intim dolog,egy intim pillanat,amihez nyugodt körülmények kellenek, egy tiszta szoba vagy helység... baromi kellemetlen volt, főleg mert nem is tudtam hogyan reagálni,anyuka meg nem zavartatta magát.


Még egyszer leszögezném:a szoptatással magával nincs gondom. Több olyan demagóg, szoptatást reklámozó kismama ismerősöm van,akik konkrétan máglyán égetnék el azokat a kismamákat,akiknek nincs tejük (idézem "az ilyen ember nem anya, egy gyermeket addig kell szoptatni,míg az igényli,ez a szoros kapcsolatot csak jobban elmélyíti" ) ,vagy az olyan nőket,akik tápszert is adnak a babájuknak az anyatej mellé. Mégis igyekszem előttük a véleményem magamnak megtartani. Ez nem jelenti azt,hogy nem értek ezzel egyet, ez tényleg egy csodaszép dolog...de ez az eset megdöbbentett. Egy két éves gyereknek minek kell anyatej? Van egyáltalán még teje annak az anyának? ÉS miért kell mindezt egy vonaton,ennyi ember előtt? A hölgy egyébként még fintorgott is,mikor látta,hogy zavaromban elfordulok. Nem tudom,vajon az én gondolkodásom túl modern-e vagy épp túl maradi...

Ti mit gondoltok erről?

25/N


2012. júl. 11. 08:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
36%

az életkorról nem írok semmit, ezt mindenki maga dönti el meddig szoptatja a gyerekét vagy meddig tartja jónak, csak a nyilvános szoptatásra reagálnék.


igen, szerintem veled van a baj, nem uninteligens az az anya aki megszoptatja a babáját/kisgyerekét, ez teljesen természetes dolog, amióta világ a világ ez így működik, nincs ezzel semmi baj. inkább azzal van a bajom, hogy még egy 25 éves nő is kiakad ezen. most őszintén, ha nem vonul el akkor nem normális, ha elvonul a wc-be (mert nincs hova máshova) akkor nem intelligens? elég furcsa a gondolkodásod :)


enyém 5 hónapig anyatejes volt, tápszert nem is adhattam volna neki mert tejallergiás volt (ugyanis a tápszer tehéntejből van), de egyáltalán nem is akartam, amíg volt tejem. nagyon szégyellős vagyok, mindig igyekeztem 2 szopi között elintézni a dolgunkat de urambocsá nem mindig volt elég az a 2 óra, mondjuk ha a város másik felében voltunk. szerintem egy gondoskodó anya megeteti ilyenkor a babáját, hogy ne éhezzen (és hidd el nincsen minden második sarkon babaszoba...) és igyekszik lesz@rni a sok tudatlan, uninteligens hülyét na meg persze nem győzi takargatni magát :)

szerintem nem modern vagy éppen maradi a gondolkodásod, egyszerűen marhára ráérsz ítélkezni, mit leírtad minden formában zavar, de neeem, te nem ítéled el.

ez egyszerű emberi butaság

2012. júl. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szoptatnám a 3 éves gyerekemet, szerintem már túl nagy hozzá, más módot találnék arra, hogy a szeretetünket kimutassuk egymás felé. Mert szerintem ez csak arról szól, nem hiszem, hogy létszüksége lenne az anyatejre. Viszont a "közterületen" szoptatásról sokat változott a véleményem. Mielőtt a lányom megszületett azt mondtam, én sosem fogok nyilvánosan szoptatni. Viszont azóta már párszor megtettem. Én WC-ben sosem szoptatnék, egyrészt mert én sem eszem ott, másrészt szerintem elég undorító, így sajnos arra kényszerülök, hogy téren egy eldugott padon szoptassak. Én letakarom magunkat egy textil pelenkával, nem hiszem, hogy bármim is látszana, de ha igen, az se érdekelne. Próbálom minél rövidebb idő alatt megszoptatni, csak annyit, hogy hazáig kibírja. Más a buszon, villamoson eszi a csöpögös hamburgerét, ilyen melegben mindenki iszik az utcán, akkor egy csecsemő miért nem tehetné ugyan ezt? Valószínüleg ha vonattal kéne utaznom, és a lányom éhes lenne, megszoptatnám, próbálnék elbújni, amennyire lehet, de nem hagynám sírni az éhségtől. Sokat változott a hozzáállásom mióta anya lettem, de nekem a gyerekem a legfontosabb, és nem érdekel ki mit gondol. Amúgy én is zavarba jövök, ha szoptatós anyukát látok, és kicsit zavarban is vagyok, amikor engem látnak, úgyhogy teljesen megértelek Téged is, kérdező. Ja, és a cumisüveget nem hajlandó bekapni se a lányom, ha be is veszi a szájába, nem szív belőle semmit, fintorogva kitolja a nyelvével... Így marad "sajnos" a nyilvános szoptatás, bár próbálok 3 óránál nem hosszabb programokat csinálni, mert mégis csak otthon a legkényelmesebb és a legintimebb.
2012. júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

9:41

gondoskodó anya megeteti ilyenkor a babáját, hogy ne éhezzen (és hidd el nincsen minden második sarkon babaszoba...) és igyekszik lesz@rni a sok tudatlan, uninteligens hülyét na meg persze nem győzi takargatni magát :)

szerintem nem modern vagy éppen maradi a gondolkodásod, egyszerűen marhára ráérsz ítélkezni, mit leírtad minden formában zavar, de neeem, te nem ítéled el.

ez egyszerű emberi butaság



Senkit nem ítélek el,látom Te is félreértettél,de sebaj. Hol írtam,hogy minden formában zavar? pont az ilyen reagálások miatt írtam oda,hogy tisztelem az édesanyákat. Te ezek szerint normálisnak tartod,hogy egy nő előkapja előtted a mellét,és a kissrácát magára rántsa, mindenki előtt? nos,embere válogatja. én nem tartom ezt olyasminek,amit mindenkinek látnia kéne.és nekem ne fintorogjon,egy szót se szóltam neki,hanem zavarba jöttem. aki ezt nem érti,annak kéne magyarázni az emberi butaságról.

2012. júl. 11. 09:56
 14/21 anonim ***** válasza:
81%
egyébként az sem biztos, hogy 3 éves volt vagy ugye 2, enyém 1 évesen 2-2,5 évesnek nézték mert magas...
2012. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
24%

Kedves 11-es. Az emberi butaságot inkább a te esetedre kell használni.

Nem reagálnék mindenre, amit írtál, mert találkoztam néhány hozzád hasonló elvakult szipi-szopi szektataggal, ismerem az ilyent, az ilyennel nem lehet értelmes vitát folytatni.

Csak arra az egy hülyeségre reagálnék, hogy tejallergiás gyereknek nem lehet tápszert adni. Akkor ha esetleg nem lett volna tejed, akkor szerinted éhen halt volna a gyereked? Kicsit tájékozódj, mielőtt ennyit okoskodsz, létezik tápszer az ilyen babáknak is.

Képzeld, én is anyuka vagyok, 4,5 hós babám van, de eszembe nem jutna így nyilvánosan megszoptatni a gyerekemet, 2-3 éves korában.

Beteg dolognak tartom, ha valaki ennyi idősen szoptatja a gyerekét. Azt talán beláthatod te is, hogy normális táplálási célja ilyenkor már nem nagyon van a "cicikézésnek", ez egyszerűen csak egy rossz szokás. Mégpedig általában nem a gyerek részéről, hanem a kissé perverz gondolatokkal megáldott anyuka részéről.

Én régen is így gondoltam, amikor még nem volt gyerekem, nekem is mindenki azzal jött, mint amit itt szajkóztok a kérdezőnek, hogy majd meglátod, ha gyereked lesz, majd teljesen másképp gondolkozol stb. Hát nem. A szoptatás egy intim dolog, a babának se jó, ha zajban, idegenek között etetem meg. De a környezetemet se botránkoztatnám meg azzal, hogy előkapom a cicimet. Ha egy pasi csak úgy előkapta volna a vonaton a micsodáját, akkor gondolom mindenki fel lenne háborodva. Ennyi erővel ők is had vehessék elő ott és amikor csak akarják.

A másik meg amitől kész vagyok, amikor azzal jönnek, hogy ez egy természetes dolog... Persze, hogy az. Természetes dolog az ürítés és a szex is... Akkor csináljuk ezeket is nyilvánosan?

2012. júl. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Na jól le lettünk pontozva (még az első oldalon írtam) csak tudnám megint miért....
2012. júl. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
36%
Bizony,ez van.Végül is mi ördögtől való dolgot írtunk,szekta tagok is vagyunk,stb.Egészségükre a lepontozóknak!De én meg azt tartom BETEGNEK és aberráltnak (ha már dobálózunk ilyen jelzőkkel,ám legyen),ha valaki a szexhez és a férfi nemi szervhez hasonlítja a szoptatást.Erről beszéltem,hogy ez a mentalitás Magyar honban.Ha valaki diszkréten igyekszik megetetni a gyermekét,ám tegye.Az meg hogy mennyi idős koráig teszi ezt,ez a szülő dolga.Senkinek nincs joga ahhoz,hogy bíráljon bárkit is.Lehet tovább csámcsogni a témán!!!
2012. júl. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem pontoztam le senkit, de szerintem elég vehemensen ugrottatok a Kérdezőnek. Semmi csúnyát nem írt, egyszerűen furcsának találta egy nagy gyerek szoptatását, ami teljesen érthető, hiszen nem találkozik ilyennel minden nap. Az meg, hogy nincs teljesen képben a tej lefejésének a témájában, szintén nem hiszem, hogy probléma egy gyermektelen nőnél.

Bár tényleg akkora indulatokat képes a téma kiváltani, hogy nem is csodálom, hogy sokan alapból már csak vagdalkozni tudnak. :S

2012. júl. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem "ugrottam neki" és nem vagdalkoztam....az valami egészen más stílus..

Épp ezt írtam én is hogy számomra is idegen a 2-3 éves nyilvános szoptatása...ennek ellenére lettwem lepontozva (aztán később valaki tök hasonlókat írt ő meg 100%-os) Ki érti ezt:))) Mindegy, ez van.

2012. júl. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19 vagyok az lemaradt hogy a tej lefejésének témájában nincs otthon (ezt írtad) igen, ezért le is írtuk páran hogy nem biztos hogy ez mindenkinek megy (az hogy egyszerre többen írtuk le ez már csak így megy a neten hogy többen is írhatunk egyidőben így letámadásnak tűnhet). Nyilván egy közvetlen beszélgetés esetén ezt elmondaná egy valaki a többiek meg csak helyeselnének hogy igen így van és ennyi, nem boncolgatnánk tovább a témát.

És ha nem osztjuk meg tapasztalatainkat, akkor ugyan honnan tudná meg? Nekem első babámmal való szopiztatáskor a bénázásaim közepette tök jól jöttek a tapasztaltabb anyukák tanácsai (természetesen nem erőszakos tanácsokra gondolok).

2012. júl. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!