Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Néhány napja történt velem egy fura eset a vonaton,de nem csak engem döbbentett meg. Mielőtt bárki nekem rontana majd,szeretném még most leszögezni,hogy imádom a gyerekeket,mélységesen tisztelem az édesanyának,és jómagam is szeretnék legalább 5-6 éven belül kisbabát.

Az történt,hogy a vonaton felszállt egy hölgy a 2-3 éves kisfiával. A kissrác tündéri volt,de fél óra utazás után nekiállt tombolni,és közölte,hogy "cicit kér". Nekem már eleve az fura,ha valaki a 2-3 éves gyermekét szoptatja (ezt,elnézést kérek,de egyáltalán nem tartom normálisnak),de anyuka minden további nélkül előkapta a mellét,és rátette a kisfiút. Az első sokk után próbáltam az ablakon kibámulni,a mellettünk lévő ülésen két fiatal srác ült,akik nem tettek megjegyzést,de fura fejet vágtak ők is. Nagyon kellemetlen volt,főleg a cuppogást hallgatni...

Velem lenne a baj? Szerintem ez nem egy "intelligens" dolog,talán nem is ez a megfelelő kifejezés,hiszen a szoptatás egy csodaszép dolog,de azt gondolom,hogy az csak az édesanyára és a kisbabára (semmiképpen nem egy 3 éves gyerekre) tartozik. Volt már olyan,hogy egy bevásárlóközpont mosdójában nyitottam rá szoptató anyukára, de nyilván egy pici babát etetett (ez is nekem fura egy kicsit,nem tartom higiénikusnak egyáltalán,miért nem feji le a tejet és viszi magával üvegben),vagy láttam a buszmegállóban ilyesmit... úgy gondolom,ez egy intim dolog,egy intim pillanat,amihez nyugodt körülmények kellenek, egy tiszta szoba vagy helység... baromi kellemetlen volt, főleg mert nem is tudtam hogyan reagálni,anyuka meg nem zavartatta magát.


Még egyszer leszögezném:a szoptatással magával nincs gondom. Több olyan demagóg, szoptatást reklámozó kismama ismerősöm van,akik konkrétan máglyán égetnék el azokat a kismamákat,akiknek nincs tejük (idézem "az ilyen ember nem anya, egy gyermeket addig kell szoptatni,míg az igényli,ez a szoros kapcsolatot csak jobban elmélyíti" ) ,vagy az olyan nőket,akik tápszert is adnak a babájuknak az anyatej mellé. Mégis igyekszem előttük a véleményem magamnak megtartani. Ez nem jelenti azt,hogy nem értek ezzel egyet, ez tényleg egy csodaszép dolog...de ez az eset megdöbbentett. Egy két éves gyereknek minek kell anyatej? Van egyáltalán még teje annak az anyának? ÉS miért kell mindezt egy vonaton,ennyi ember előtt? A hölgy egyébként még fintorgott is,mikor látta,hogy zavaromban elfordulok. Nem tudom,vajon az én gondolkodásom túl modern-e vagy épp túl maradi...

Ti mit gondoltok erről?

25/N


2012. júl. 11. 08:52
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

11-es vagyok, 15ös, háát, jól félreértettél.

hol írtam olyat, hogy én fanatikus szopi fan vagyok? egyszerűen így vagyunk teremtve. én 10 hónapos koráig szoptattam a babámat mert elfogyott a tejem, aztán sinlacból csinált tápit kapott mert ő nem kaphatott más milyet. azért hagy tudjam már én, hogy a babám ehetett-e volna speciális tápszert avagy nem, köszönöm :)

de azért jól megmondtad, köszi ;)


én nem a 2-3 éves szoptatására reagáltam, a következő mondat volt nekem nagyon nagyon furcsa:


"Volt már olyan,hogy egy bevásárlóközpont mosdójában nyitottam rá szoptató anyukára, de nyilván egy pici babát etetett (ez is nekem fura egy kicsit,nem tartom higiénikusnak egyáltalán,miért nem feji le a tejet és viszi magával üvegben)"


nah hát erre írtam, hogy nincs minden sarkon babaszoba...

2012. júl. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!