Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Néhány napja történt velem egy fura eset a vonaton,de nem csak engem döbbentett meg. Mielőtt bárki nekem rontana majd,szeretném még most leszögezni,hogy imádom a gyerekeket,mélységesen tisztelem az édesanyának,és jómagam is szeretnék legalább 5-6 éven belül kisbabát.

Az történt,hogy a vonaton felszállt egy hölgy a 2-3 éves kisfiával. A kissrác tündéri volt,de fél óra utazás után nekiállt tombolni,és közölte,hogy "cicit kér". Nekem már eleve az fura,ha valaki a 2-3 éves gyermekét szoptatja (ezt,elnézést kérek,de egyáltalán nem tartom normálisnak),de anyuka minden további nélkül előkapta a mellét,és rátette a kisfiút. Az első sokk után próbáltam az ablakon kibámulni,a mellettünk lévő ülésen két fiatal srác ült,akik nem tettek megjegyzést,de fura fejet vágtak ők is. Nagyon kellemetlen volt,főleg a cuppogást hallgatni...

Velem lenne a baj? Szerintem ez nem egy "intelligens" dolog,talán nem is ez a megfelelő kifejezés,hiszen a szoptatás egy csodaszép dolog,de azt gondolom,hogy az csak az édesanyára és a kisbabára (semmiképpen nem egy 3 éves gyerekre) tartozik. Volt már olyan,hogy egy bevásárlóközpont mosdójában nyitottam rá szoptató anyukára, de nyilván egy pici babát etetett (ez is nekem fura egy kicsit,nem tartom higiénikusnak egyáltalán,miért nem feji le a tejet és viszi magával üvegben),vagy láttam a buszmegállóban ilyesmit... úgy gondolom,ez egy intim dolog,egy intim pillanat,amihez nyugodt körülmények kellenek, egy tiszta szoba vagy helység... baromi kellemetlen volt, főleg mert nem is tudtam hogyan reagálni,anyuka meg nem zavartatta magát.


Még egyszer leszögezném:a szoptatással magával nincs gondom. Több olyan demagóg, szoptatást reklámozó kismama ismerősöm van,akik konkrétan máglyán égetnék el azokat a kismamákat,akiknek nincs tejük (idézem "az ilyen ember nem anya, egy gyermeket addig kell szoptatni,míg az igényli,ez a szoros kapcsolatot csak jobban elmélyíti" ) ,vagy az olyan nőket,akik tápszert is adnak a babájuknak az anyatej mellé. Mégis igyekszem előttük a véleményem magamnak megtartani. Ez nem jelenti azt,hogy nem értek ezzel egyet, ez tényleg egy csodaszép dolog...de ez az eset megdöbbentett. Egy két éves gyereknek minek kell anyatej? Van egyáltalán még teje annak az anyának? ÉS miért kell mindezt egy vonaton,ennyi ember előtt? A hölgy egyébként még fintorgott is,mikor látta,hogy zavaromban elfordulok. Nem tudom,vajon az én gondolkodásom túl modern-e vagy épp túl maradi...

Ti mit gondoltok erről?

25/N


2012. júl. 11. 08:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Csak annyit szeretnek ehhez hozzafuzni, hogy nem lehet minden esetben lefejni a tejet es uvegbol megetetni. Az en lanyom pl utana nem fogadna el ujbol a cicit. Egyszer volt ilyen eset, hogy muszaj voltam lefejt tejjel cumisuvegbol megetetni, szepen megette, de uana napokig szenvedtem vele, mert ugye a mellembol nehezebben jon. De aztan szerencsere ujra visszaszokott a cicire es nincs vele baj. Szoval ez nem lehet mindig megoldas, es ha muszaj, hat meg kell etetni, akar egy bevasarlokozpont mosdojaban, hat tegye. Ez nekem nem furcsa es nem szolnam meg erte. A baba az elso.
2012. júl. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Elozo vagyok, a vonatos szituaciohoz pedig nem szolok hozza, nem itelkezem, mindenki mashogy edesanyja a gyerekenek.
2012. júl. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%

El kell keserítselek,de teljesen normális (a te szóhasználatoddal élve),ha egy édesanya szoptatja a még 2-3 éves csemetéjét.Majd ha neked is lesz gyermeked,lehet átértékelsz dolgokat.

Abba nem mennék bele,hogy a hölgy nyilvánosan szoptatott.Én sosem tenném,de ez én vagyok.Szerintem ezt a dolgot INTELLIGENSEN is lehet kezelni,pl. diszkréten elfordultok,vagy hasonlók.Gondolom az anyuka sem csapta ki olyan látványosan a mellét,mint ahogy az visszaköszön a soraidból.

Az meg hogy hol kényszerül szoptatni egy édesanya pl. egy bevásárlóközpontban,megint csak egy szegénységi bizonyítvány a magyar hozzáállásról;mivel nem biztosítanak megfelelő feltételeket ehhez.

Úgyhogy szerintem veled van "baj",bár én azt gondolom,ha majd te is édesanya leszel,másképpen fogsz gondolkodni.

2012. júl. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A 2-3 éves gyerek szoptatása elég megosztó téma, én nem csinálnám, mások igen, az sem hiszem, hogy baj. Nyilvánosan persze már nem kéne egy ekkora gyerekez szoptatni, a legtöbb hosszan szoptató anyuka is tudja ezt, és nem csinálja.

A pici baba azonban más dolog. Tényleg nem az igazi egy bevásárlóközpont vécéjében szoptatni, ezért alakítottak ki sok helyen baba-mama szobákat, a West Endben is van ilyen. Viszont a tej előre lefejése nem működik mindenkinek. Egyrészt nem mindenki tud szoptatás után még egy etetésre valót kifejni, másrészt meg, én például ha nem szoptatom meg 3-4 órán belül a 3 hónapos kislányomat (márpedig ha elvinném magammal a lefejt tejet, akkor nem szoptatnék), akkor elkezd folyni a tejem, ami látványnak sem túl szép. Meg a cumisüveget sem fogadja el minden baba, nálunk egyiknek sem kellett.

2012. júl. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is furcsa dolog volt a múltkor,amikor az anyuka a medence lépcsőjén szoptatta a kisfiát,el se takarta magát,de ő "nem-a-napon-barnult" fajta volt :)


Pedig nekem is van kislányom,de sosem jutott volna eszembe,hogy közszemlére téve mindenemet szoptassam nyilvános helyen,de tény nagyon rövid ideig volt tejem egy fertőzés miatt.

Viszont a barátnőm 2.5éves koráig szoptatta a lányát,volt teje bőven,még az anyatej ellátóba is adott le.De őt soha nem láttam nyilvánosan szoptatni.Semmi baj sincs azzal,ha valaki sokáig tudja szoptatni a kicsijét,csak ezt megfelelő helyen tegye,bár ez nem mindig áll rendelkezésre,de ilyenkor szokták letakarni a mellüket egy textil pelussal.

2012. júl. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért hozzátenném, hogy vannak sajnos olyan anyukák (a neten is van fórumuk), akik harcosan hirdetik, hogy "Én ugyan el nem takarom magam, amikor szoptatok." Sajnos miattuk ítélik el sokan úgy egy az egyben a nyilvános szoptatást, pedig meg lehet azt oldani úgy is, hogy senkit ne zavarjon, sőt, a járókelőknek fel se tűnjön.
2012. júl. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

3 babámat szoptattam és szégyellős is vagyok és igen szerintem is intim dolog tuti nem kaptam volna elő vonat kupéban a mellem MAX. ha valami kendő van rajtam keresztben (de nem is utaztam szopós babámmal így sose hogy pont etetési időre essen).

Ha meg mégis úgy alakul hiszen 1-2-3 gyerekkel már nem ülök otthon amíg csak tart a szoptatási idő akkor elvonulok. (vonaton nem tudom hova de máshol azért nagyjából tudtam hol van szoptatós szoba vagy pedig egyszerűen a kocsink hátsó ülésén.

Ez a miért nem feji le téma mondjuk olyan hogy én nem tudok fejni, sose tudtam se kézzel se géppel pedig mindhárom babámnál bepróbálkoztam...

ha meg tápszert adtam volna a babámnak akkor szépen rákap az üvegre azt meg nem akartam.Plusz 6 hónapos koruk előtt egyáltalán nem szerettem volna ha anyatejen kívül mást kapnak.

És hozzátenném hogy ha VÉLETLEN ne adj isten úgy alakul hogy nyilvánosan kell szoptatnom és más megbotránkozott volna rajta akkor ugyan nem érdekelt volna kicsit sem, mert 1. ez nem szégyen 2. nekem sokkal fontosabb volt hogy csak anyatejet kapjanak.

Nem vagyok tápszer ellenes, elismerem hogy van akinek nincs teje vagy egyszerűen valami miatt nem úgy jönnek össze a dolgok hogy szoptasson, de akinek VAN TEJE annak szerintem ez az első hogy azzal tápláljon!!


A 2-3 éves gyerek szoptatásáról nem nyilatkoznék, mert nem értek vele egyet és elképzelni se tudom, főleg hogy egy 2-3 éves értelmes kisgyereknek (nem csecsemő!!) ne lehessen elmagyarázni hogy ez nem a vonatra való meg az utcára való téma hanem max. otthon családi körben.

Mert az a cicizés már nem az étkezését-ivását szolgálja, szóval egyáltalán nem létszükséglete hogy az 1-2 órás vonatúton cicizzen egy kicsit.

2012. júl. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek.

1-2 válaszoló viszont félreértett. DE,anyuka kicsapta a mellét. Nem takarta el magát,ha eltakarja,akkor is zavarba jövök (nem megbotránkoztam vagy ilyesmi!), de anyuka nem igazán foglalkozott semmivel maga körül.

Tény,és ezzel egyetértek,hogy a kismamáknak nincs biztosítva a megfelelő körülmény a szoptatáshoz.Ezzel nagyon is egyet kell értsek,és ez egy szomorú dolog.

Mindent összevetve viszont tényleg nem tartom normálisnak,hogy valaki a három éves gyerekét a mellére veszi. Nekem ez nyilván idegen,hiszen még nem vagyok édesanya,talán változni fog a véleményem,ha az leszek,de ezt igenis egy intim dolognak tartom,olyasminek,amit,ha muszáj nyilvánosan megtennem,minimum eltakarom a mellemet. Nem tartozik senkire,csak a kisbabára és az édesanyára.

Tényleg elnézést mindenkitől,minden édesanyától,aki félreértett. Senkit sem bántani akartam,eszemben sincs. Ennek ellenére nem tartom normálisnak azt,ha valaki egy 3 évest szoptat. Pláne nem nyilvánosan.

2012. júl. 11. 09:24
 9/21 A kérdező kommentje:

"A 2-3 éves gyerek szoptatásáról nem nyilatkoznék, mert nem értek vele egyet és elképzelni se tudom, főleg hogy egy 2-3 éves értelmes kisgyereknek (nem csecsemő!!) ne lehessen elmagyarázni hogy ez nem a vonatra való meg az utcára való téma hanem max. otthon családi körben.

Mert az a cicizés már nem az étkezését-ivását szolgálja, szóval egyáltalán nem létszükséglete hogy az 1-2 órás vonatúton cicizzen egy kicsit."


Maximálisan egyetértek, szívemből szóltál,köszönöm!

2012. júl. 11. 09:25
 10/21 anonim ***** válasza:
50%

4 gyerekem van (nem vagyok kisebbség, 2 diplomám van). A 2-3 éves korig való szoptatást én se tartom jó ötletnek. Én a legtovább 1,5 évig szoptattam. Akkor választottam el a fiamat, mert Ő még szopizott volna.

Viszont mi nem otthon ülősek voltunk, így mikor pl. kirándulgattunk én is szoptattam sokszor strandon, padon, akár egy Fő téren is. Megpróbáltam nem feltűnően, de különösebben el sem bújtam.

Amikor valakinek még van 3 gyereke, akkor nem csak a picihez kell alkalmazkodnia, így adódhatnak ilyen helyzetek.

A lefejt tejet nem lehet megoldani. A legkisebbem (4 éves most) SOHA nem is evett cumisüvegből, el se fogadta!

A másik, hogy ebben a melegben meg is romlik!

2012. júl. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!