Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mennyit segít a férje a...

Kinek mennyit segít a férje a baba körül?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve.. a babám most 7,5 hónapos és már lassan egész nap teljesen egyedül vagyok vele. A párom egyszerűen eldöntötte, hogy a munka mellett minden dolgot ő intéz, amiről hosszú, véget nem érő listákat írogat, részleteit csak az utolsó pillanatban közli...

Hetente összesen két órát kértem tőle, amikor is elmegyek edzeni, mert nagyon felszaladtak rám a kilók és már fizikai problémákat okozott. Mostanában már erre a heti 2 órára is intézkedni valót talál ki... nem értem az egészet. Nem a gyerek a legelső most? Ő meg van győződve, hogy mindent megtesz a családért. Csak lassan én fásulok bele az egyedüllétbe, az egész napi bezártságba. Más segítségem nemigen van, mindenki dolgozik. Időnként a házbeli kismamikkal szerencsére tudunk beszélgetni, de attól még minden egyedül rám marad... bizonyára valakinek ez természetes, de én egy nagyon pörgős meló és tanulás után találtam magam ebben a helyzetben. Imádom a kisfiam, de az apjában egy picit csalódtam...azt hittem jobban jön ez neki belülről és nem nekem kell könyörögnöm mindenért...


2012. júl. 11. 12:50
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnek sem jön magától semmi. Én mondjuk heti 5-ször kapok 1 órát edzeni míg figyel rá. De nem járok el, szobabiciklizem a konyhában.

Másra nem nagyon kérem meg, mert nagyon sokat dolgozik, de ha visszamegyek én is akkor többet kell segítenie.

2012. júl. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az én fiam másfél éves.
2012. júl. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Enyém pesti...

Húh lányok, köszönöm, hogy írtok! Igazából már évek óta együtt vagyunk és eddig jól meg is voltunk. De most a baba azért egy nagyon nagy krízis. Nem arról van szó, hogy nem pelenkázza át, vagy fürdeti meg, ha úgy alakul.Csak egyszerűen sajnálja tőle az idejét. Egy séta alatt egy csomó mindent el tudna intézni, és amíg velünk sétafikál néha este, addig fontos dolgok maradnak intézetlenül... Higgyétek el, én segítek neki örömmel, de ezeknek a listáknak nincsen végük... Még soha ne érzetem magam beszorítva ennyire. Régebben elmentem én is dolgozni, majd hazamentünk. Nem volt gond, ha mindketten eset 8-kor. Most ez viszont nem működik. A babónak van ugye egy napirendje, amihez a drága párom egyáltalán nem akar alkalmazkodni...

Úgy látszik erre az apa szerepre is fel kell nőni. Nem akarom, hogy emiatt menjen tönkre a kapcsolatunk, de sarokba szorítva nem tudom meddig bírom még.

2012. júl. 11. 13:21
 14/34 anonim ***** válasza:
82%

Én egy hónapja járok tornászni heti 3x1 óra hajnalban. Ő van a gyerekkel, ő ad neki reggelit, felöltözteti és találkozunk félúton ahonnan ő megy dolgozni és pedig a babócával haza.


Ő a szabadidejét inkább a lányunkkal tölti, mint ügyintézéssel, ez az én feladatom most.

2012. júl. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Nem is rossz ötlet az a hajnali edzés...
2012. júl. 11. 13:24
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

én vagyok a bocskais anyuka.

szvl. üljetek le és egyeztessetek szép szóval meg minden de konkretizálj ne csak úgy mondd hogy ez nekem nem jó meg sose segítesz hanem az Ő "szintjén" írd le a gyerkőc napirendjét és csinálj egy napi tervezetet mit végzel stb.


ha így se jó akkor sztem menthetetlen örök vita . lehet hogy korán jött a baba v. nem úgy lett mint várta nem tudom de ha ennyire nem akarja a baba érdekeit és a te igényeidet teljesíteni ... á szeret még?? komolyan megkérdezném úgy nekiszögezve. aztán lehet kibújik a szög a zsákból.


Minden jót ! javulást mert ennél csak jobb lehet!!

2012. júl. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
44%
Én edzek hajnalban. Ez első pár alkalom nem volt zökkenőmentes. Készítsd elő a kaját és a ruhát :-)
2012. júl. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
A én férjem vállalkozó, szinte reggeltől estig dolgozik, de hát valamit valamiért! Ha nincs munka, nincs pénz! Ha haza ér, viszont csak a kislányunk van számára, és a kislányunknak is csak apa! Nem tudom, én azért nem úgy gondolkozom, mint Te! És ezt ne vedd bántásnak! Tisztában vagyok vele, hogy neki dolgoznia kell, ezért nincsenek is nagy elvárásaim! Szerencsére szüleim közel laknak, ha valami dolgom van, akkor mama papa vigyáz a kicsire, imádja őket, és ők is őt! Ha haza ér a párom, van hogy 4-kor, van hogy 5-kor, van hogy később, de akkor elvan a kislányunkkal, és még a ház körül is megcsinálja a dolgát! Nekem most az a dolgom, hogy a gyerekemmel legyek! Én minden időt kiélvezek vele, nemsokára, alig több mint egy év, úgyis megyek vissza dolgozni, legalább addig had élvezzem a vele töltött időt! Mondom, ha úgy van, szüleim vigyáznak rá, de én még soha nem vetettem a párom szemére, hogy miért nem foglalkozik többet a gyerekkel!
2012. júl. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvastam, hogy "miben segít" a férjed, egyre inkább díjazom amit a párom segít:-)


2 éves a kislányunk. Ő fürdeti a kezdetektől fogva, én csak állok és nézem törölközővel a kezembe. Átpelenkázza - a kakist is -, odaadja a tejet Neki és amíg én fürdök, ami kb. negyedóra, addig vigyáz rá és hetente 2x-3x du elvonulok szgépezni az emeletre, addig is figyel rá. Ennyi. Most próbálkozunk a szobatisztasággal, abba nem segít, nem etet és nem öltöztet. A házimunkát is én csinálom, néha felporszívoz. De mivel egész nap én vagyok a kislányommal itthon, néha még az is pihenés, ha úgy tudok mosogatni, hogy Ő figyel rá:-) A napi bevásárlást, csekk feladást Ő elintézi, hetente 1x megyünk együtt vásárolni 1 hétre ami kell.

A férjeddel meg ülj le és beszéld meg. Konkrétumokat mondjál, hogy mit kéne segítenie, mert a kicsit ketten vállaltátok, nem Te egyedül.

2012. júl. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Az én kislányom és 7,5 hónapos, de nálunk én még heti 2 órát se kapok.

Mi külföldön élünk, semmi segítségem nincsen.

Én még azt is megkapom, hogy elkapattam, csak azt nem tudom hogy, mikor egész nap nem is látja az apját, este 6-után jön haza. 10 percet foglalkozik vele amíg én fürdök, hogyha nem játszik vele csak én akkor hogyan is ismerné az apját? :(

2012. júl. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!