Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogadott dokinál szültél vagy...

Fogadott dokinál szültél vagy rábíztad magad a véletlenre?

Figyelt kérdés
Nem értek itt sok mindenkit és csak azért kérdezem. Ha fogadtál miért? Ha nem miért?

2012. júl. 11. 20:09
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél és a másodiknál is fogadott dokim volt. Nekem nagyon fontos, hogy végigkísérje a terhességet és mindent tudjon, mert nem vagyok egyszerű eset (orvosilag). A másodiknál végül mégsem nála szültem, mert annyira nagy volt a baj, hogy azonnal operálni kellett, ahogy beértünk a kórházba, és neki esélye sem volt beérni. Az ügyeletes szuper volt,szerencsém volt vele, de ha mégegyszer szülnék a régihez mennék vissza.
2012. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Első gyereknél rábíztam magam a véletlenre, mert más választásom nem igazán volt. Végig magánban jártam ,de akkoriban nálunk nem lehetett orvost fogadni, csak az osztályvezető főorvost, Ő meg ellenszenves volt. Aztán a véletlen úgy hozta, hogy ez az ov főorvos császározott és mentette meg a fiamat. A 2. babánál már hozzá mentem, és meg is fogadtam. A 2. császáromat is Ő csinálta, és ha lesz 3., akkor azt is Ő fogja.
2012. júl. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Én fogadtam,mert biztonságérzetet adott és olyan volt velem akit ismerek.
2012. júl. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Fogadott dokinál. Eszembe sem jutott, hogy ne fogadjak. 1. gyerek, nem akartam semmit a véletlenre bízni, ez is adott egy kis biztonságot, lelki nyugalmat.
2012. júl. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

Én a terhesgondozást csináltam végig egy "magánintézményben", ami fizetős volt, de 100%-ig megbízható, nemkem ez nagyon fontos volt. A szülés viszont az ügyeletes dokinál volt, aki végül császározott. Tök rendes volt, viszont én a szülésznőtől voltam rosszul (akit felénk nem lehet "választani", aki akkor ügyeletes, az van, és kész). Összességében egyáltalán nem bántam meg.

Ja, és hogy miért nem fogadtam orvost: A munkahelyem Pesten volt, így oda jártam terhesgondozásra. Viszont ott nem akartam dokit fogadni, mivel februárra voltam kiírva, és nem szerettem volna belefutni abba, hogy az éppen havas-jeges úton vigyen be valaki a kórházba, hogy jaj, mindjárt szülünk :o)

A lakóhelyemen pedig 5 percre van a kórház (havas úton 10 perc). Ide viszont épp azért nem jártam terhesgondozásra, mert így bonyolultabb lett volna a terhesgondozás, hiányoznom kellett volna...stb...plusz azért az sztk-s rendelés itt helyben hogy is mondja, hagy némi kívánnivalót maga után. Nem vagyok egy egyszerű eset :o)

2012. júl. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

én fogadtam orvost mert nőnél szerettem volna szülni, olyannál aki már szült :) és hát kevés az a kórház ahol a "véltlenre" ráillik.

nagyon problémás volt a terhességem, sokszor voltam kórházban és szerintem majd az összes orvos vizsgált mire eljutottunk a szülésig és akkor már bántam, hogy felfogadtam mert mindenki nagyon kedves és rendes volt velem, igazából utólag úgy gondolom, hogy tök mindegy lett volna kinél szülök.

aztán persze ezt még megfejelte, hogy az orvosom volt az ügyeletes mikor szültem, de már mindegy.

a kistesónál nem fogunk orvost fogadni, mivel költöztünk így a kórház se az lesz, de már nem félek mint az előző terhességem elején, esetleg szülésznőt fogadnék mert úgy éreztem neki nagyobb szerepe volt

2012. júl. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a rengeteg kommentet! Én is fogadottnál voltam és soha nem csinálnám másképp! Nekem kellett ez a biztonság mint a terhesség mint a szülés ideje alatt! Szülésznőm is volt de teljesen véletlenűl! Ez mindegy is! Párom is mindenkinek azt tanácsolja kell a fogadott doki mert ő sem egy idegroncsként jött ki a nap végén! A kérdésem azért tettem fel mert ugye nem egyezik sok emberrel az elvem! Én úgy gondolom aki nem teheti meg anyagilag az persze nem teheti meg, én már csak azokat nem értem akik megtehetnék és mégis nagyszájúan mondják hogy ez az orvos dolga....... Igen ez a dolga csak ez Magyarország! Az én egészségemmel és a gyermekemével nem akarok játszani.....! Isteni szerencse ha van egy két olyan város ahol a körzeti ellátás frankó! Én pont nem abban a városban élek! Nem is szeretném elmondani! A lényeg az hogy én pl. úgy jártam fizetős dokihoz hogy lemondtam a heti egy szoliról ami 4000 volt havonta valamint lemondtam a műkörömről ami szintén 4000 volt havonta! És így meglett a 8000 a dokinak havonta! Köszi mindenki és szép estét!
2012. júl. 11. 21:56
 18/40 anonim ***** válasza:
1éve szültem első gyermekem!körzeti nőgyógyázhoz jártam terhes gondozásra!bíztam a dokiban+a védőnőben,de a 9 hónap alatt voltam 2x 3x magán dokináltöbb szem többetlát alapon!szülés ügyeletes orvosnál,szülésznőnél történt!egy kicsit megijedtem amikor megláttam a fiatal dokit hátizsákkal,tornacipőben(vajjúdás alatt),akkor átfutott az agyamon,h ráb@sztam,de szerencsére minden jól sült el!a végén sem adtam senkinek semmit!2.nál is így lesz!
2012. júl. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
92%

Nem foigadnék dokit,szülésznőt igen. A véletlenekben pedig nem hiszek :) Nagyon jó kis gárda vigyázott ránk.

Ügyeletes orvos felelős érted ,nem háríthat,szülésznő érdek képvisel és ismeri a benti szitukat.Nekem ez a legnagyobb biztonság.

2012. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
54%

Egyébként lehet nem tudod elképzelni de vannak nők akik ezekre sosem költöttek így nem mondanak le és nem lesz több a tárcájukban.Kifizetik a számlákat és több kevesebb sikerrel megélnek a pénzükből, segítik a szüleiket vagy fizetik a lakáshitelt ami az utóbbi években az egekbe szált.Nagyon sokan az otthonukat is elvesztették és nem plázában nyomulnak hanem a munkaügyi központokban.


Szégyelld magad hogy a saját pazarló életmódodból indulsz ki.


Mi jól élünk ,dekoratív sportos nő vagyok mindenféle kence és körmös nélkül is,megengedhetném magamnak de nem ez tesz emberré. És nem ilyenné.


Arról nem is beszélve hogy nem mindenki hiszi hogy pénzen minden megvehető ,ahogy más is jelezte már -lásd ez esetben a szociális intelligencia ... meg úgy az általános is ahogy látom.


Azt a pénzt fordíthattad volna személyiség fejlesztésre vagy önképzésre.Az ilyen emberek tehetnek róla hogy ilyen a magyar egészségügy.

2012. júl. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!