Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogadott dokinál szültél vagy...

Fogadott dokinál szültél vagy rábíztad magad a véletlenre?

Figyelt kérdés
Nem értek itt sok mindenkit és csak azért kérdezem. Ha fogadtál miért? Ha nem miért?

2012. júl. 11. 20:09
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
45%

Nem értem min vagy felháborodva, a kérdező :

"A lényeg az hogy én pl. úgy jártam fizetős dokihoz hogy lemondtam a heti egy szoliról ami 4000 volt havonta valamint lemondtam a műkörömről ami szintén 4000 volt havonta! És így meglett a 8000 a dokinak havonta!"


erre írtam más meg rezsit fizet meg gyógyszert,melyikről is kéne lemondania?


Ez nem turkálás hacsak nem az a kérdésben is ugye ...


"Az én egészségemmel és a gyermekemével nem akarok játszani.....!"


Aki nem fizet annak ezek szerint az játszik a saját és babája egészségével ? Engem és sokunkat pedig ez a kijelentés háborít fel.


Tán rokonok vagytok hogy így kibuktál értelmes válasz helyet? Vagy esetleg maga a kérdés kirója?

Átmész személyeskedésbe mert ész érveid nincsenek. Én is belemehetnék , bizony az ilyen ostoba és indulatos embereket sem szeretik ,de gondolom a stílusod alapján már rájöttél,van személyes tapasztalat :)


Nem kötekedtem , a tények makacs dolgok.

2012. júl. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
82%

"Én úgy gondolom aki nem teheti meg anyagilag az persze nem teheti meg, én már csak azokat nem értem akik megtehetnék és mégis nagyszájúan mondják hogy ez az orvos dolga......"


Kérlek, próbáld meg értelmezni ezt a mondatot. Biztos segít valaki szótagokra bontani.

Bár szerintem minden értőn olvasó ember számára nyilvánvaló, mire gondolt a kérdező. Aki nem teheti meg, mert nincs rá anyagi kerete, az egyértelműen nem fogad orvost, ellenben az, aki MEGTEHETNÉ (tehát van rá anyagi kerete), mégsem teszi meg, azt nem érti meg a kérdező.

És? Van jó néhány dolog, amiben mi, anyák nem értünk egyet, ez a téma miért lenne más?

Ha megtehetném, én is fogadtam volna orvost. Nem volt.

Azt pedig senki sem kérte, hogy mondjon le bárki is a rezsiről vagy a kajáról, ezt már csak te magyaráztad bele az egészbe. A kérdező szimplán leírta, hogy ő maga mit áldozott be, hogy olyan körülmények között szülhessen, amik számára optimálisak, senkitől nem követelte, hogy tegye meg ugyanezt. Akkor min is háborodtál fel?


"Aki nem fizet annak ezek szerint az játszik a saját és babája egészségével ? Engem és sokunkat pedig ez a kijelentés háborít fel."

Te ezen tényleg képes vagy felhúzni magad? Egy ilyen kijelentésen? Basszus, ma már azért is szar anya vagy, ha nem szoptatod a gyereked 18 éves koráig... És igen, a mai magyar egészségügyben sajnos tisztában kell lenni azzal, hogy ha nem fizetsz, az egészségeddel játszol. Ajánlom figyelmedbe a praxis blogot, olvasgass kicsit a szülés-terhesség témakörben. Rögtön rájössz, hogy nem mindenki olyan szerencsés, aki ügyeletesnél szül, ehhez tényleg mázli kell.


"Tán rokonok vagytok hogy így kibuktál értelmes válasz helyet? Vagy esetleg maga a kérdés kirója?"


Nem, én a kérdés 2-es válaszadója vagyok. Erről ennyit.


"Átmész személyeskedésbe mert ész érveid nincsenek. Én is belemehetnék , bizony az ilyen ostoba és indulatos embereket sem szeretik ,de gondolom a stílusod alapján már rájöttél,van személyes tapasztalat :)"


Nem köszönöm, nincs tapasztalatom, méghozzá azért, mert veled ellentétben én nem ítélkezem, nem skatuylázom senkit az alapján, mire költ, vagy mire nem, illetve, hogy milyen módon nevel gyereket, választ kórházat, vagy mikor kezdi el a hozzátáplálást.


"Nem kötekedtem , a tények makacs dolgok."


Egyetlen tényt tudtál, az is csak kötekedés volt. Akkor miről is beszélünk?

2012. júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Pedig kiszálltam de nem bírom szó nélkül :O Köszönöm az utolsónak hogy így kiáll értem! :( Itt már olyan szinten elmentek a dolgok hogy csak kikerekedett szemekkel ülök a gép előtt! Igen aki akarja hasonlítgathat mert elolvastam a hegnyílós témát..... ISMÉTLEM NEM ÉN VAGYOK! És kedves 61%-os ne vitatkozz kérlek ennyit itt mindenkivel! Én nem azt mondtam hogy ne egyél de legyen orvosod...... Hogyan is írhatnám! Az utolsó érti szóról szóra amit írtam, ezt szívből köszönöm még egyszer! Kérlek tényleg ne vitázzatok!
2012. júl. 12. 14:48
 34/40 anonim ***** válasza:
Hú, tényleg jó nagy vita alakult ki! A kérdésre válaszolva: én nem fogadtam orvost, valahogy ki tudtuk volna szorítani, ha nagyon akarom, de inkább a gyerekre költöttem azt a pénzt. Az okok: évekig fizettem a TB-t rendesen, normálisan be vagyok szerencsére jelentve, úgyhogy elég sokat vonnak, szinte soha nem voltam beteg, táppénzen talán 2-3X voltam (33éves vagyok 19 éves korom óta dolgozom). Az a pénz azért van, hogy utána megkapjam az ellátást. Miért kéne még egyszer fizetnem? Másrészt igenis ez az orvosok dolga, ezért kap fizetést. Én egy bankban dolgozom minden ügyféllel ugyanúgy bánok, és én sem kapok plusz pénzt, ha kedves vagyok. Nekem nem kell, hogy egy doki "kinyalja a fenekem", csak lásson el, ha várni kell én kivárom a sorom, nem kell előre venni. Amit pedig végképp nem értek, hogy szerintem a legtöbb orvosnak van magánrendelése is, ott jobb orvos, mint a kórházban vagy az sztk-ban? Max. kedvesebb! Egyébként császárral szültem (belekakilt a kicsikém a vízbe, én meg nem tágultam), nem sokáig "szarakodtak", hamar eldöntötték, hogy a baba érdekében gyorsan császározni kell. Megcsinálták, majd 6 nap múlva kiszedte a doki a varratokat és ennyi. A dolgát elvégezte, se többet, se kevesebbet, nekem megfelelt.
2012. júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én a 2. pici babámat várom.

Nem volt fogadott orvosom, és most sem lesz.

Én Pesten lakom, mondjuk az 1. szülésem óta már más kerületbe, úgy hogy most máshol fogok szülni.

Hát ahol voltam terhes gondozáson előzőleg az a tipikus ha nem fizetsz nem nyalom ki a s.egged!Hát ez nem is történt meg, de minden vizsgálatot megcsináltak, és ha baj volt (AFP értékem nem volt jó) akkor küldtek további vizsgálatokra is.Igen...várni is kellett, volt, hogy 2 órát ültem ott, de aztán felvilágosítottak, hogy ha délelőtt megyek személyesen időpontot kérni akkor gyorsabban végzek, és így is volt, és mivel 10 perc sétára volt a kórház, így megterhelő sem volt.(Egyébként 3 hónapos terhességem után párom kivett a munkából :) )

A szülésemet is megakartam úszni 0. Forinttal, de sajnos nem sikerült, mert az Epiért kicsikartak belőlünk egy 10est.. :/

Most máshova járok.Ezt a dokit felfogadni sem lehet, nem fogad el pénzt sem, lelkiismeretes a végtelenségig, és telefonon kell időpontot kérni hozzá, és általában 15 percnél többet nem ülök a váróban! :) Hogy most milyen lesz a szülésem azt még nem tudom...de az tuti, hogy pénz nélkül nem indulok neki, pedig nem nagyon fér bele a keretbe.De sikerült hétvégente elhelyezkednem GYES mellett, így havonta félre tudunk tenni egy kicsit.Nem áll szándékomba odaadni senkinek, de sosem lehet tudni, mert ez itt Magyarország!!!Én párom rendesen be van jelentve, havonta 40.000 amit vonnak TB-re!!!Ja és utál orvoshoz járni, úgy hogy tulajdonképpen megy a levesbe..illetve nem, mert most én veszem igénybe! :)

Szerintem aki megteheti az adjon, nekem inkább azzal van bajom, hogy emiatt nagyon sok orvos elvárja, ami nonszensz... :( Ez van..ebben a világban élünk.

2012. júl. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Nem tudom mért baj az, hogy ha valaki szolira és mükörömre költ? Mért baj az hogy valaki nem minimálbérböl él, és nincs lakáshitele! Mért baj az hogy valaki fogad orvost?? Ha én nem fogadtam volna meghaltam volna mert a szülés alatt 3 komplikáció lépett fel, amit egy sima orvos aki hulla fáradt, lehet nem vett volna észre!


És képzeljétek el vannak olyanok is akik jól élnek, és mindenük meg van. Ezt szégyelni kell?? Jó akkor szégyellem magam! :)

2012. júl. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Azért gondolom azt Te is tudod,hogy nem csak azok adnak pénzt akik megtehetik,illetve sokszor azok nem adnak akik megtehetnék.Az első azért ad,mert az orvos elvárja,a második azért nem ad,mert úgy gondolja nem jár az orvosnak,hiszen Ő fizeti a tb-t....

Elgondolkoztam rajta /én az elsőnél nem adtam/ de ha lehetőségem lenne adnék-e a másodiknál/ha egyszer lesz/ és azt hiszem nem,mert igen ez a dolga és jó lenne már tenni valamit a pénzcentrikus világ ellen.Lehetne ezen a hálapénz dolgon is változtatni,de amíg adjuk addig Ők el is fogják várni.Mi szoktattuk őket rá.Hál Istennek az orvosok sem egyformák.....

2012. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 krisztina24 ***** válasza:

Sziasztok!

Mi nem fogadtunk orvost-mert a párommal feleslegesnek tartjuk és tartottuk. A terhesgondozáson maximálisan elláttak, a szülésnél a legjobb kezekbe kerültem, a szülésznő és az orvos szempontjából is!

Azt a pénzt,amit az orvosra költöttünk volna, a babára költöttük inkább.

És nálam is voltak komplikációk,de az orvosok feladata az,hogy ellássanak és mindent megoldjanak, így is lett!

2012. júl. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
36osnak írom nem nem baj ha valaki jól él.De ne gondolja már hogy mindenki más is .Szerinte csak ezekről kell lemondani és nem sajnálni a pénzt a biztonságra,ja de aki nem ezekre költ az tényleg a villanyszámlát ne fizesse ,vagy hogy gondolta?
2012. júl. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, nekem azért szabad egy picit sértve éreznem magam ezek után? "én már csak azokat nem értem akik megtehetnék és mégis nagyszájúan mondják hogy ez az orvos dolga" Mert nekem ez nem esett jól. Pedig csak egyszerűen más véleményen vagyok, mint a kérdező. Azt gondolom, én ezt az ellátást már kifizettem, akkor miért ne venném igénybe? De mint az első oldalon is írtam, amúgy sem tudtam volna megfizetni a fogadott orvost (más kérdés, hogy nem is akartam), és bocsánat, ha nekem sem tetszett az a példa, hogy mondjunk le heti egy szoliról meg körmösről, akkor jut dokira. Sose jártam szoliba, se körmöshöz, ezeket egyrészt nem tartottam fontosnak, másrészt felesleges pénzpocsékolásnak éreztem volna ezt is, az akkori anyagi helyzetemben pláne. Én esetleg az evésről mondhattam volna le, vagy a terhesvitaminról, mert leginkább ezek voltak a kiadásaim akkoriban. De tudom, most mindjárt én leszek a felelőtlen, hogy akkor miért vállaltam gyereket. És rögtön el is jutunk arra a pontra, ahova már sokszor, hogy aki nem tud dokit fizetni, mert nincs rá pénze, az tulajdonképpen miért is akar gyereket.


És azt mindenképp szeretném leszögezni, hogy nem azzal van a bajom, ha valaki fogadott orvosnál szül, csak ez a stílus nem tetszett, hogy amiért én máshogy gondolom (mert valóban, most sem fogadnék orvost, pedig már bőven megtehetném anyagilag), én ezért nagyszájú meg a gyerekem egészségével játszó lennék.

2012. júl. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!