Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sógornő-sógor: Miért viselkedn...

Sógornő-sógor: Miért viselkednek így?

Figyelt kérdés

Próbálom tömören leírni: Férjemnek van egy idősebb testvére és nekik már van egy kisfiúk, aki nekünk a keresztfiunk. Amikor Olivér megszületett, akkor az első babalátogatótól kezdve minden alkalommal vittünk neki valamit (névnapkor, karácsonykor, szülinapkor nagyobb dolgot, máskor kisebbet). Nem mentünk minden héten, de min. havonta egyszer találkoztunk. Próbáltunk először hasznos dolgokat vinni, aztán olyat aminek a kisfiú is örül. Úgy tűnt, hogy a szülők is örülnek, bár köszönöm ritkán hangzott el (ez rosszul is esett).

Most nekünk is született egy kisfiúnk, de nem kapjuk vissza ugyanezt a "törődést". Amikor terhes lettem, akkor anyósom mondogatta, hogy sógornőm rakja félre a ruhákat+egyéb dolgokat, amiket majd ide fognak nekünk adni. Én örültem, hogy így kevesebbet kell költenünk (szerényen élünk, gyűjtögetünk a saját otthonra, sógoromék tőlünk jobb anyagi körülmények között élnek). Vártam, hogy hozzák majd pl. a kisruhákat, aztán a szülés előtt 2 hónappal elmentünk vásárolni, mert nem hoztak addig semmit.

Végül a szülés előtt 1 hónappal beállítottak egy kisebb szatyor ruhával, először örültem neki, bár meglepődtem -félre ne értsétek-, hogy csak annyit hoztak. Nagyon meg is köszöntem, aztán amikor elmentek akkor néztük meg a férjemmel és teljesen megdöbbentünk. A "selejtet" kaptuk meg (gondolom valakitől örökölték): foltos, tiritarka bodyk, rugdalózók, amit ő se adott egyszer sem Olivérre. Legszívesebben azonnal visszaadtam volna, de a férjem lebeszélt. Ja, és ezt is kölcsönbe.

Nagyon rosszul esnek ezek a dolgok. Babalátogatóba 2,5 hónap után jöttek (a kórházba bejöttek megnézni a babát)és kisebb dolgot hoztak (nyárra plüss rugdalózókat).

Most várják a 2. babát, ezek után legszívesebben én is így viselkednék (de nem fogok).

Anyósom meg isteníti őket és elvárja, hogy azokat a cuccokat, amiket a kisfiunk kinőtt, vagy addigra kinő, adjuk nekik oda.

Ti mit csinálnátok?


2012. júl. 12. 14:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám oda. Én tuti, úgy viselkednél ahogy ők veletek. Ezt meg is mondanám az anyósomnak is, ha tetszik neki, ha nem.
2012. júl. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy rosszul esik:-(

Nem vagyok irigy, de én ezek után a saját ruháinkat nem adnám oda, hanem visszaadnám azt amit ők hoztak. És ha valaki megjegyzést tenne, nagyon kedvesen közölném, hogy Ti is megoldottátok kölcsön ruha nélkül.

2012. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem adta oda, mert neki is kell, hiszen írtad, hogy most várják a 2. babát. Nyilván tervezték, anyósod meg félreértett valamit, és azt hitte, neked pakolgat.

A törődés meg...hát sajnos ők ezek szerint ilyenek. :( Én is megjártam már, azóta semmit nem várok el. A saját holminkért is hónapokat kellett könyörögni, mire visszaszereztük, nemhogy ajándék! Ne add oda és kész, mondd meg, hogy te is félreteszed a másodiknak. Anyós meg vegyen nekik, ha akar.

2012. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló a helyzet. Szerencsére náluk most fiú lesz, így a mi lányos ruháin nem kellenek.
2012. júl. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha nekik nem volt lelkifurdalásuk a viselkedésük miatt, akkor te is teljesen nyugodt lehetsz, és vissza adhatod a nyári plüss rugikat, meg a tiritarka bodykat.:)

Komolyan mondom! Adtál? Igen. Megőrizted, amiket ők adtak? Igen. Visszaadtad, amit visszakértek? Igen. Rászorulnak, hogy ti vigyetek babaruhát? Nem. Anyósodnak eleget tettél? Igen. Hiszen a kisfiad kinőtt ruháit bizony, odaadtad!:) Ja, hogy nem mindet? Hááát... jöhet még második baba nálatok is, el kell tenni!:) A védőnők is nagyon örülnek a kinőtt babaruháknak...:)

Itt nincs szükség jótékonykodásra, és nem arról van szó, hogy nem segítesz egy rászorulón, pedig megtehetnéd. Itt egyszerűen csak győz az igazság. Néha nem árt!:)

2012. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Úgy voltam vele, hogy inkább ne adtak volna semmit az övéikből, mint ilyeneket. Simán megértettem volna. Legszívesebben én se adnék semmit, csak anyósom olyan erőszakos, addig fogja rágni a férjem fülét, míg el nem éri, hogy odaadjuk a miénket.
2012. júl. 12. 14:40
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Nálunk is ez volt! Bár mi nem vettünk annyi mindent a párom tesójáék lányának! Csak karácsony, szülinap, ami fontos dolog! Pont 1 év van a lányom és az ő lányuk között, még csak eszük be se jutott, h bármit odaadjanak, mi persze nem kértünk! Szerintem ez természetes lenne, h családon belül felajánl az ember dolgokat! Mind2-en jó anyagi helyzetben vagyunk, nem tudom, h ezért nem adott pár dolgot, mert azt hihette, h majd úgy is megveszem, de attól még elfogadtam volna és jól esett volna! MI nem, de ők szeretnének kistesót! Gondolhatod, h semmit nem fogok nekik adni soha!

Remélem te se fogsz! Persze az ésszerű az lenne, h megmutasd, h te nem vagy olyan mint ő, de az ilyenek, nem veszik észre magukat! Szóval egyértelműen azt tanácsolom, h ne adj semmit! Ha adni akarsz, akkor a selejt szatyrot nyugodtan vidd, amit akkor ők is adtak! :) Az anyós meg ne szóljon bele szerintem! Az én anyósom dettő ilyen! Mindig leteremtem, persze csak finoman, ha valami nem tetszik! :)

2012. júl. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

7.vagyok!

Az nem kifogás, h a tesónak kell! Szerintem akinek gyereke van az tudja a legjobban, hogy 1 gyerek szinte alig használja el a ruhákat! Pláne az első 4-5hónapban! Nekem az összes kisruhám olyan, mintha új lenne! Szóval csak ismételni tudom magam! EZ NEM KIFOGÁS!

2012. júl. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
És a játszószőnyeg, pihenőszék, forgó zenélő, stb... sem lehet elhasználni, ha valami baja lesz, egyértelmű vesz az ember újat!!!!!
2012. júl. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk teljesen hasonló a helyzet. Ugyanígy sógornőméknek van egy kisfia (már 3 éves), nekünk fél éve született a kislányunk.

Ugyanígy, ahogy ti, mi is havonta (ők 240 km-re laknak) mentünk látogatni, vittünk ajándékot a kisfiúnak (aminek nem láttam hogy örültek volna, max. esetleg férjem bátyja), stb. Mikor megszültetett a mi babánk férjem bátyja eljött, de sógornőm azóta sem jött el és nem is tervezik hogy együtt meglátogatnak (mondván a 3 éves fia nem bírná az utat végigülni, sírna stb.).

Mi sem kaptunk sok mindent tőlük, néhány ruhát csak kölcsönbe, amiket 1 hónaposan kinőtt a kislányom, azóta semmit.

Én azóta nem is megyek hozzájuk már, és nem is fogok amíg ők ide nem jönnek. Úgy érzem mi igazán mindent megtettünk, mindig mentünk hozzájuk a kisfiút megnézni, ha ők egyáltalán nem kíváncsiak a mi kislányunkra és nem akarják meglátogatni, kapcsolatot tartani velünk az az ő bajuk. Így majd nem találkozunk. Mi már több mindent nem tehetünk. Most már beletörődtem és én sem ezt vártam tőlük.

Nálatok is ugyanez a helyzet. Te sem várhatsz tőlük többet ennél, ha ők ilyenek. Hagyd rájuk, nem kell nekik ruhákat adnod, mivel ráadásul még rá sincsenek szorulva. Majd csak észreveszik magukat egy idő után.

Az ember egy darabig próbálkozik kapcsolatot tartani, normális lenni, de aztán egy idő után feladja, ha nem kapja vissza azt, amit ad.

2012. júl. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!