Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sógornő-sógor: Miért viselkedn...

Sógornő-sógor: Miért viselkednek így?

Figyelt kérdés

Próbálom tömören leírni: Férjemnek van egy idősebb testvére és nekik már van egy kisfiúk, aki nekünk a keresztfiunk. Amikor Olivér megszületett, akkor az első babalátogatótól kezdve minden alkalommal vittünk neki valamit (névnapkor, karácsonykor, szülinapkor nagyobb dolgot, máskor kisebbet). Nem mentünk minden héten, de min. havonta egyszer találkoztunk. Próbáltunk először hasznos dolgokat vinni, aztán olyat aminek a kisfiú is örül. Úgy tűnt, hogy a szülők is örülnek, bár köszönöm ritkán hangzott el (ez rosszul is esett).

Most nekünk is született egy kisfiúnk, de nem kapjuk vissza ugyanezt a "törődést". Amikor terhes lettem, akkor anyósom mondogatta, hogy sógornőm rakja félre a ruhákat+egyéb dolgokat, amiket majd ide fognak nekünk adni. Én örültem, hogy így kevesebbet kell költenünk (szerényen élünk, gyűjtögetünk a saját otthonra, sógoromék tőlünk jobb anyagi körülmények között élnek). Vártam, hogy hozzák majd pl. a kisruhákat, aztán a szülés előtt 2 hónappal elmentünk vásárolni, mert nem hoztak addig semmit.

Végül a szülés előtt 1 hónappal beállítottak egy kisebb szatyor ruhával, először örültem neki, bár meglepődtem -félre ne értsétek-, hogy csak annyit hoztak. Nagyon meg is köszöntem, aztán amikor elmentek akkor néztük meg a férjemmel és teljesen megdöbbentünk. A "selejtet" kaptuk meg (gondolom valakitől örökölték): foltos, tiritarka bodyk, rugdalózók, amit ő se adott egyszer sem Olivérre. Legszívesebben azonnal visszaadtam volna, de a férjem lebeszélt. Ja, és ezt is kölcsönbe.

Nagyon rosszul esnek ezek a dolgok. Babalátogatóba 2,5 hónap után jöttek (a kórházba bejöttek megnézni a babát)és kisebb dolgot hoztak (nyárra plüss rugdalózókat).

Most várják a 2. babát, ezek után legszívesebben én is így viselkednék (de nem fogok).

Anyósom meg isteníti őket és elvárja, hogy azokat a cuccokat, amiket a kisfiunk kinőtt, vagy addigra kinő, adjuk nekik oda.

Ti mit csinálnátok?


2012. júl. 12. 14:23
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszi, akik eddig írtak, ment a zöld kéz. Igazából én is így gondolom, nem szeretnék nekik semmit adni, ha megyünk babalátogatóba, majd viszünk mi is valami "hasznosat".

Anyósom a legnagyobb gond (mert amúgy én lesz... őket). A másik gyereke a kedvence, szépen megvezetik őt. A gyerekek előtt is az ment, hogy nekünk kellett nekik segíteni, ugrálni, ahogy fütyülnek (többször kimutattam a nem tetszésem). Olyan ember vagyok, aki sokáig hallgat, nyel, aztán egyszer kijön belőlem, és ők már nagyon a begyemben vannak. Sok-sok "pofont" kaptam tőlük és ezek után is próbáltam kedves lenni.

2012. júl. 12. 14:53
 12/16 anonim ***** válasza:
87%
Hihetetlen, hogy ennyire sokan jártunk így. Ez szomorú, bár biztos vannak jobban működő családok is...
2012. júl. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es!

Mi 5 km-re lakunk egymástól, inkább laknánk mi is olyan messze, mint ti.

Egyetlen egy dolgot kértem tőlük kismamaként szülés előtt, hogy nem adnák-e kölcsön 1-2 hétre (ők már nem használták)a mellszívót, mert ha jó lenne az a típus, akkor vennék magamnak egyet. A válasz: a sógornőm se tudta használni, vegyünk inkább drágábbat. No komment.

Na, én vettem egy nagyon jót, várhatják tőlem, ha már nem kell, hogy kölcsönadjam. Szerencsére még kell használnom.

2012. júl. 12. 15:01
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok. Igen nálatok is az a helyzet mint nálunk.

A baj az, hogy ha a másik fél szerint ez így normális, akkor te sem tudsz semmit tenni, max várni, hogy majd ráébrednek hogy nem helyesen viselkednek.

2012. júl. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt a használt ruhát amit kaptatok , vigyétek vissza amikor mentek látogatóba ,bele lehet tenni egy nagy dobozba hogy ne is sejtsék ,majd mielőtt eljöttök oda kell adni. Nem kell itt szólni meg semmit. És még rosszak sem lesztek.
2012. júl. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Na, úgy néz ki kislány lesz a 2. baba, így a ruháink szerintem nem fognak kelleni. Ma jönnek hozzánk természetesen anyóssal (egyedül sose jönnek, kell az erősítés...).
2012. júl. 13. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!