Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek szülés után mi a...

Szerintetek szülés után mi a jobb, ha velem van a baba vagy ha beadhatom időnként a csecsemős nővéreknek?

Figyelt kérdés

Ti hogy csináltátok?


A Péterffyben fogok szülni.


2012. júl. 26. 22:08
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
ha voltatok lent a csecsemősöknél, láthatjátok, milyen. Rutinosan pakolják ide-oda a lámpafényben őket, valamelyik mindig bömböl, mivel ők nem az anyjuk, nem kötődnek hozzájuk érzelmileg,eszerint is bánnak velük (nem bántják, de nem is babusgatják!)és igen, nincs ott a sötét meleg anyaméh, nincs ott anya hangja, szívdobbanása, gyomorkorgása, semmi ami ismert és megszokott. Én irtózatosan elszégyelltem magam még azért az egy éjszakáért is amit nem vele töltöttem és pont a legelső éjszakáért amit ebben a világban töltött. Ahogy előttem írták, abban a napi 1 órában amíg fürdetik, anya is le tud tusolni, rendbe szedni magát, napközben is sokat alszik a baba, egy pisi belefér ilyenkor, sőt az is h mi is aludjunk. Melósabb, de a baba lelke érdekében ma sem csinálnám másképp végig azt a pár napot, mint vele nonstop.
2012. júl. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon attól függ ki milyen beállítottságú, ki milyen személyiség.Ha esetleg nem bírod a babádat ellátni az nem azt jelent, hogy nem vagy jó anya.Ami engem nagyon zavart a bababarát kórházban, hogy semmiben nem segítenek az első gyermekes újdonsült anyukáknak.Mindent találj ki magd.Mikor hazajöttem legalább anyukám elmondta mit hogyan kell csinálni.Ja meg ez az itassuk pohárból a babát marhaság.Persze öntsük az egészet a nyakába...Legközelebb viszek cumisüveget, mert nem tudom, de szerintem egy tapasztalatlan anyukának művészet pohárból megitatni az újszülöttjét.
2012. júl. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
21esnek van igaza.
2012. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Én sajnos egy kis komplikáció (atonias verzws) miatt a szuloszoban töltöttem az éjszakát, de egy percet sem aludtam, rosz volt, hogy most szultem meg és nem lehet velem... Hajnalban, ahogy kitoltak, kértem és onnantól velem volt. Egy éjszakára sem adtam be, pedig hulla voltam,főleg mert idegesitett a bolcsohalal, nézegettem éjjel is, h vesz e levegőt. :-D amikor elgondolkoztam, h beadjam e, h aludjak végre, elmentem előtte fejni a csecsemő osztályra, ahová beadhatnam, és egyszercsak észrevettem, h EGYEDÜL vagyok a lányommal az egész három teremre!! Csomó kisbaba és senki nem figyelt rájuk. Igaz, csak pár perc volt, de köszönom szépen, én így be nemadom! Egyszer míg tusoltam, leadtam reggel, de még torolkozovel a fejemen, köntösben rohantam érte. :-D szóval én azt mondom, ne bizz másban, csak te tutot jól ellátni és sokat tedd magadra még cicire ha sír, úgy minden jó lesz. ;-) boldog babazast! :-) egy két hős kislány anyukája. :-)
2012. júl. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
2012. júl. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Sote 1-en szültem. De örültem volna, hogyha odaadhattam volna. Akár csak éjszakára is. De nem vették be! Állandóan üvöltött mert tejem 1 ml se volt! Ráadásul alig aludt! Borzalom volt az a 3 nap. Jobban kikészített hogy nem tudtam pihenni, mint a szülés!

Ha választani lehet, legalább éjszakára add oda, egy picikét tudjál pihenni!

2012. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
az enyém is sírt egész éjszaka,végigénekeltem minden dalt ami a fejemben,sokat tettem mellre,volt amikor megnyugodott és volt amikor nem,de én úgy érzem ez is csak összébb hozott minket és császár után 2 és fél nappal már volt tejem,onnantól nem éhezett.A nővérek valóban ránk se hederítettek maguktól,de ha kértem segítséget,kaptam.Én lementem a szoptatási tanácsadóba és addig nem hagytam békén őket amíg meg nem tanították hogyan kell szoptatni.De tartom h ez embertípus kérdése,van aki lelki,fizikai támogatásra szorul és van akit zavarnak a tanácsok,a csacsogó szobatársak.
2012. júl. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!