Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek szülés után mi a...

Szerintetek szülés után mi a jobb, ha velem van a baba vagy ha beadhatom időnként a csecsemős nővéreknek?

Figyelt kérdés

Ti hogy csináltátok?


A Péterffyben fogok szülni.


2012. júl. 26. 22:08
1 2 3
 11/27 Anikó1985 ***** válasza:
Én este szültem császárral nem tudtam felkelni az érzéstelenítőtől így nem is volt kérdéses, hogy hol alszik a kicsim. Reggel megkaptam, de második este is elvitték mert elég fáradt voltam és kiborultam (elég sok minden összejött akkor a fejemben). Egy hétig voltunk a kórházban onnantól kezdve velem aludt, ami nagyon jó volt. De hárman voltunk a szobában mind a hármónknál a gyerek és nem lehetett aludni (ráadásul teljes díszvilágításban nem lehetett lámpát oltani), nappal ugyan az orvosok, nővérek, szülésznők, takarítónők ki és be mászkálása. Szóval én egy hét múlva már úgy néztem ki mint egy zombi, ha teheted mindenféle képen hagyd a babádat éjszakára a csecsemőkkel ha éhes kihozzák neked, ne aggódj.
2012. júl. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Anikó1985 ***** válasza:
Látom írtak a tejbelövelléssel kapcsoltban is. Mint írtam császáros voltam másnap reggel kaptam meg a picurim, de csak este tudtam szoptatni, mert nem voltam tisztában hogy hogyan kell, segítséget nem tudtam kérni mert nem tudtam hogyan működik (ma már tudom a csecsemősöket kell keresni ők segítenek és nem a nővér, de szaladgálni nem tudtam gyereket otthagyni nem akartam, így próbálkoztam egyedül). A lényeg, hogy szépen van azóta is tejem a kisfiam szépen eszik. Ez miatt ne aggódj ha minden rendben van akkor lesz tejed is. És ha teheted pihend ki magad! De azért fontos hogy a szoptatás nem fog menni elsőre, de nem szabad feladnod, meglehet tanulni!
2012. júl. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
10-es, en is Angliaban szültem es itt ejjelre be lehetett adni.
2012. júl. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
délben császároztak ,délután 5-kor lezuhanyoztam és onnantól egy percre sem vitték el...
2012. júl. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Ha újra csinálhatnám, csak olyan helyen szülnék, ahol le lehet adni, mert így mire hazaértünk, teljesen kiborultam.

Kell, hogy nyugodtan tudjak zuhanyozni, fogat mosni, aludni egyet.

Közben persze nagyon sokat kikérném, és amennyit lehet, csak vele lennék.

De a bababarátban tilos odaadni, mert akkor "Otthon mi lesz Anyuka?!"

2012. júl. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Bababarát kórházban szültem mindkét fiamat.

A nagyot éjjelre elvitték, csak nappal volt velem, ott ez volt a szabály.

Ez már 6 éve volt, nem túl frissek az élmények. Jó volt, hogy tudtam aludni, de nagyon hiányzott a fiam. Akkor nem is tudtam, hogy mennyire, csak most jöttem rá, hogy az öccse végig velem lehetett.


A kicsi velem volt éjjel-nappal, szülés után 1,5 órával már hozták is és el sem vitték utána, csak fürdeni.

Sokkal nehezebb volt így, de leginkább a szobatársam nehezítette meg, mert amíg a babám aludt, addig ő magyarázott folyamatosan, egy percre sem maradt csöndben. Ráadásul a szóhasználata is elég fárasztó volt.

Mégis 100x inkább választanám (és fogom is) újra ezt a rendszert, mert a kicsinek (is) jobb. A kezdetektől az anyukájával van minden percben, hallgatja a hangját, a szívét, de még az egyszerű bélmozgás ismerős bugyborékoló hangja is megnyugtatja. Megszületik, távol kerül az ismeretlenbe, ahol hideg van, zaj, vakító fények, ruhát erőszakolnak rá és megtapasztalja az éhség érzését is. Ez nagyon riasztó lehet neki, főleg akkor, ha az ismerős hangot, érintést, szívdobbanást sem érzi semerre.

Persze azzal semmi baj nincs, ha az ember beadja 1-2 órára, amíg alszik a pici, és jönnek a látogatók, vagy zuhanyozni kéne, de egész éjszakára semmiképp nem adnám oda többé, ha az orvosilag nem indokolt.

2012. júl. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Én este 10-kor szültem. Aznap éjjelre elvitték a lányomat. Hajnali 5-kor hozták be nekem. Onnantól velem volt. Minden délelőtt 1 órát elvitték vizsgálatokra, mérni...stb. Én akkor tusoltam meg szedtem rendbe magam körül a dolgokat. Ez egy bababarát kórház volt. Az, hogy első éjjel pihenhettem jó volt, de utána már nem adtam volna oda semmi pénzért. Sajnos utolsó este mégis elvitték mert besárgult és kék fényezni kellett. Majd megszakadt a szívem úgy sírtam hogy nem velem van. Pedig én úgy mentem be hogy micsoda baromság ez hogy nem viszik el és nem tudjuk kipihenni magunkat a szülés után...
2012. júl. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
38%

Születésétől velem van. Nem érdekelt hogy érzem magam, pedig majdnem elvéreztem, ő rám vágyott, az én ölelésemre, illatomra. Fontos vagyok neki.

Ezt vállaltam az anyasággal. Majd pihenek, ha nagyobb lesz, de amúgy sem vagyok fáradt.

2012. júl. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
Én is a Péterfyben szültem. Amikor megtörténik a baba gyermekorvosi vizsgálata, akkor onnantól veled van a szobában, de le lehet adni, ha nagyon fáradt vagy, vagy fürdeni mész stb. Én bevallom nem adtam le sose, csak, ha fürdetni vittem az esti fürdetésnél, ha zuhanyoztam, vagy wc-re mentem, akkor a szobatársammal figyeltünk egymás babájára. Bennem az volt, hogy a babámnak mellettem van a legjobb helye, én nyugodtabb voltam így. Ha bármi kérdésed van nyugodtan írj privit, válaszolok.
2012. júl. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Hát én egy percre sem adtam oda egyiket sem. Nem lennék nyugodt, ha nem tudom, sír-e vagy mit csinál. Én csak úgy tudtam mindkétszer pihenni, ha a mellkasomon vagy mellettem aludt. Ha sírt, hát próbáltam megtenni mindent azért, hogy abbahagyja, úgy vagyok vele, én vagyok az anyja, nekem kell gondoskodnom róla az első perctől. Mondjuk én nem is voltam annyira kimerülve, könnyen szültem mind a kettőt.
2012. júl. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!