Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angelinanak szeretném elnevezn...

Angelinanak szeretném elnevezni a kislányomat, de az egész család és az összes barátunk tiltakozik ellene, mondván hogy rengeteg hátránya lenne a névből a kisebbségi hangzás miatt. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
11 éves voltam, amikor először hallottam ezt a nevet egy külföldi film kapcsán, és már akkor teljesen a szívembe íródott. Elhatároztam, hogyha nekem egyszer kislányom lesz, így szeretném elnevezni. Egyébként én is inkább a magyarosabb hangzású, bár nem annyira elcsépelt nevek híve vagyok (nekem is olyan nevet adtak, ami akkoriban egyáltalán nem volt gyakori, és nagyon szeretem is), ehhez az egyhez viszont szerettem volna ragaszkodni. Most viszont áll a bál itthon, sem a férjem, sem a barátaink, de még a család sem támogat, mindenki ellenem van, mondván, hogy nem hitték, hogy egy ilyen intelligens nő mint én ilyen névvel fogja elrontani a leendő gyermeke életét. Eddig biztos voltam benne, hogy nem lesz belőle hátránya a kislányomnak, de most meginogtam. Mit tegyek? Adjak fel egy élet álmát? Igazuk van a családnak, a barátoknak? Vagy kössem az ebet a karóhoz, hiszen ha azt nézzük minden nevet lehet csúfolni (volt Anna nevű osztálytársam (azért ezt a nevet említettem, mert a környékünkön mostanában nagyon favorizálják), és az összes fiú Kannának csúfolta)? Annyira elkeseredtem.
2012. júl. 27. 21:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
72%

csatlakozom: hívd ahogy szeretnéd, és ahogy a férjeddel meg tudtok egyezni!

olyan nincs, h kisebbségi hangzású név. ez marhaság.

2012. júl. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
én biztos, hogy nem adnék ilyen nevet a gyerekemnek. egyszerűen magyar vezetéknévhez nem illik, nem tenném nevetség tárgyává. arról nem beszélve, hogy tleg cigányosak ezek a dzsesszika és társai. és apukának is ugyanannyi joga van a névválasztáshoz mint neked, ebben egyetértek az előttem szólóval.
2012. júl. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
72%
Nem teljesen értem, Angelina vagy Ándzselíná?
2012. júl. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Sókristály ***** válasza:
Megnéztem, és adható ebben a formában is, hogy Angelina, nem kell dzs-vel írni.
2012. júl. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
A gyermek édesapjával juss közös nevezőre, a többi nem számít! Ha őt meg tudod győzni, és esetleg a kedvedért mégis úgy érzi, hogy meg tudja szeretni ezt a nevet, akkor minden rendben. Nekem egyébként tetszik. :)
2012. júl. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Rémes ,egyszerűen nem értem az embereket. És igen is a cigányok adnak ilyen neveket, Eszmeralda, Szamanta és társaik...

Egy életre megbélyegzed.

2012. júl. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Sókristály ***** válasza:
80%

A kántorunk lányát Szamantának hívják:-)

Én amúgy nem hiszek abban, hogy egy névvel meg lehet bélyegezni egy gyereket. Persze vannak kivételek: Orália és társaik. De alapvetően a név idomul a viselőjéhez, ketten együtt alkotnak egészet. Gondoljatok bele, nem azért gyűlölsz valakit, mert egy adott neve van, hanem inkább azért utálsz meg egy nevet, mert egy számodra kellemetlen személy viseli azt. Aztán megismersz ugyanazzal a névvel egy klassz figurát, és minden helyrebillen.

Rengeteg neves kérdés van az oldalon, és nagyon ritka, hogy a többség ne szólná le a választott nevet. Gyakori a megbélyegzed vele, csúfolni fogják, gyűlölni fog érte, nem illik kisgyerekhez megjegyzés. Aztán az élet mást mutat.

Valaki rákérdezett a Pál névre, lemarták rögtön. Ismerek 3 éves Palkót, nagyon jól áll neki a neve. Ugyanez van a Gézával is. A srácaim együtt jártak egy kis Gézával oviba, tüneményes kissrác volt, szőke fürtös kis focista. Nekem a Gézáról mindig Ő jut eszembe, nem Mézga Géza.

Engem először a Timon név miatt martak, mert hogy az Oroszlánkirály, meg a Pumba. 14 éve viseli a fiam, senki nem Pumbázott. A Sábánál azért martak, mert hogy kutyanév. Nos, élőben ez sem került soha terítékre. Sokan felkapják a fejüket, hogy milyen szép név. És nem hiszem, hogy csak úgy mondanák, mert ha gáz lenne nekik, inkább hallgatnának. Legutóbb a Kartal miatt kaptam letoltást, már itt, ezen az oldalon. Hogy lehetetlen egy kisbabát így szólítani. Hát lehet, és megint tetszést váltott ki a gyerekkel társítva.

Azért engedtem ilyen bő lére a véleményemet, mert próbáltam megértetni, hogy minden névben van valami szép, és ezzel együtt minden névbe bele lehetne kötni. És bár a kérdező kíváncsi a véleményünkre, helytelennek tartom ócsárolni a választását. Elég lenne, a Bocsi, de nekem nem tetszik, felesleges nagy szavakkal, cigányozással dobálózni. Így is megismeri a köz véleményét, de nem bántódik meg legalább. Ha valakinek az Angelina a gyerekkori álma, hát adja azt. Illeni fog a kislányához, hiszen maga a kicsi lány tölti meg tartalommal a nevet.

2012. júl. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy miért kell lepontozni, amikor csak annyit kérdeztem, hogy kell-e magyarosítani a nevet vagy elfogadják a külföldi formát is... Szerintem semmi bántót nem írtam.
2012. júl. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
ki a fene pontozgatott le mindenkit?? ez nem olyan, h van jó és rossz válasz, majd a kérdező eldönti, hogy neki megfelelt-e vagy sem!
2012. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
más kérdéseknél is van ilyen: valaki végigrohan a válaszokon, és lepontozza az összeset, válogatás nélkül, merthogy el se olvassa! szánalmas.
2012. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!