Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angelinanak szeretném elnevezn...

Angelinanak szeretném elnevezni a kislányomat, de az egész család és az összes barátunk tiltakozik ellene, mondván hogy rengeteg hátránya lenne a névből a kisebbségi hangzás miatt. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
11 éves voltam, amikor először hallottam ezt a nevet egy külföldi film kapcsán, és már akkor teljesen a szívembe íródott. Elhatároztam, hogyha nekem egyszer kislányom lesz, így szeretném elnevezni. Egyébként én is inkább a magyarosabb hangzású, bár nem annyira elcsépelt nevek híve vagyok (nekem is olyan nevet adtak, ami akkoriban egyáltalán nem volt gyakori, és nagyon szeretem is), ehhez az egyhez viszont szerettem volna ragaszkodni. Most viszont áll a bál itthon, sem a férjem, sem a barátaink, de még a család sem támogat, mindenki ellenem van, mondván, hogy nem hitték, hogy egy ilyen intelligens nő mint én ilyen névvel fogja elrontani a leendő gyermeke életét. Eddig biztos voltam benne, hogy nem lesz belőle hátránya a kislányomnak, de most meginogtam. Mit tegyek? Adjak fel egy élet álmát? Igazuk van a családnak, a barátoknak? Vagy kössem az ebet a karóhoz, hiszen ha azt nézzük minden nevet lehet csúfolni (volt Anna nevű osztálytársam (azért ezt a nevet említettem, mert a környékünkön mostanában nagyon favorizálják), és az összes fiú Kannának csúfolta)? Annyira elkeseredtem.
2012. júl. 27. 21:14
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Én elolvastam mindet, és mindet értékeltem is a zöld kezecske megnyomásával. Hiszen én tanácsot kértem, ötleteket, nem azt vártam, hogy mindenki egybehangzóan igenezzen. Ha nem így szerettem volna, akkor ki sem írom a kérdést, hanem eldöntöm magamban hogy igen és kész (vagy nem és kész). Viszont mivel tanácstalan voltam, ezért gondoltam, hátha Ti tudtok segíteni. És igen, tudtatok! De még mennyit! :) Valószínű, hogy az Angelina helyett Angyalka nevet fog kapni, de csak második névnek.

Most viszont - bár tudom, hogy ez ellenkezik a szabályzattal - meg szeretném kérdezni, hogy milyen szép lánynevet javasolnátok ha az én helyemben lennétek? Mi az, ami szép, aranyos, minden korosztályban megállja a helyét, és illik az Angyalkához is? :)

2012. júl. 28. 20:02
 22/28 anonim ***** válasza:
Réka, Luca, Kinga, Zille, Milla, Lelle, Léna, Dalma. De nekem az Angelika is nagyon tetszik, én ezt adnám akár első névnek is!
2012. júl. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Sókristály ***** válasza:

Én is maradnék az Angelinánál első névnek, és esetleg ahhoz választanék valamit apa kedvéért.

Az Angyalkánál gondolj bele abba is, hogy 40-50 éves korában jól fog-e hangzani. Ráadásul az angelina tényleg szép!

2012. júl. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
én másodiknak adnám az Angelinát, elsőnek egy 2 szótagút választanék, kicsit "külföldieset" szintén, mert az menne jobban. pl. Milla vagy Franka, Lara..
2012. júl. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Igen az Angelika hasonlóbb hangzású ,jobb mint az angyalka. És szólíthatjátok Angelinának :) szerintem ez a legdiplomatikusabb és nem is kell 2 névnek ,ez lehet bátran 1. !
2012. júl. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Az egyik osztálytársamat Angelikának hívták, de mindenki Angyalkának szólította, mert illett rá! :) Szóval az Angelikát tényleg lehet Angyalkának becézni, be van bizonyítva! :)
2012. júl. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp maradj az Angelikánál szerintem! :) az volt az álmod, váltsd valóra, és nem bánod meg! :) Az Angyalka... az nekem nem tetszik, de ez az én véleményem.
2012. júl. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
A csaladineten van egy szakértő Angelika, szerintem nagyon szép név.
2012. júl. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!