Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van epres, áfonyás. Stb...

Miért van epres, áfonyás. Stb bébiétel, ha nem adható 1 év alatt a babának?

Figyelt kérdés
2009. júl. 17. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
mert azokból kivonják az allergizáló anyagokat
2009. júl. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

szerintem nyersen a friss gyümölcsöt nem szabad adni, mert allergizáló, és a pici magokat nem tudod belőle eltüntetni

de ami az üvegben van, azokat úgy állítják elő, hogy nincsenek benne az apró magvak és nem is allergizálnak, mert kivonják belőlük

2009. júl. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elég nehezen tudom elképzelni, hogy a gyümölcsöt molekuláira szedik, kivonják belőle az allergizáló molekulákat :))... olyan furcsán hangzik!

Csak azért is érdekes, mivel érdekelt vagyok allergia-ügyben, közelebbről ismerem: az ezekre allergiásoknak NINCS ILYEN KÉSZÍTMÉNY!!! Nem kapható és soha nem is gyártottak allergiamentes eperlekvárt vagy akármit! Sem bioboltokban, sem máshol.

(Ha bárki tudna ilyesmiről, kérem, írja meg.)

Akkor hogy lehet kivonni a bébiételből? Ha ki lehet, akkor a bogyós gyümölcsökre allergiásoknak miért nem ajánlják ezeket a bébiételeket alternatívának?

2009. júl. 17. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem sem lehet kivonni, az én fiam is úgy kipattogzott a 4 hós kortól adható erdei gyümire 6 hósan, hogy tele volt pöttyökkel és vakarózott. Szóval én sem értem ezt az egészet. Ezért én nem is azt szoktam nézni, hogy mikortól adható, hanem hogy mi van a bébiételben.
2009. júl. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Én még gimis koromban voltam egyszer gyárlátogatáson egy ilyen üzemben.

Az eperszemet pl belenyomták egy olyasmi szerkentyűbe, mint az almamagozó henger, csak itt pont a közepe/belseje, a gyümölcshús maradt meg és a külseje ment a kukába. Tehát a kis szőrök meg magok meg a külsejéről a kosz eleve nem került bele. De a gyümölcshúst ezután még azért átmosták és asszem hőkezeléssel tartósítják.

Én úgy tudom, hogy a szőr meg az apró magvak és a rákerült kosz allergizálhat, nem maga az eper "anyaga".


Én egyébként allergiás vagyok az eperre meg a málnára is, és ott a gyárban kóstolhattunk a gyümihúsból. Nem lettem pöttyös tőle, de lehet, hogy ez egyénfüggő is. Engem mindenesetre meggyőzött ez a tapasztalat.


A lányom 6-6,5 hós korában (nem emlékszem pontosan) evett áfonya-, meg epertartalmú bébidesszertet és szerencsére nem lett baja. Úgyhogy ha kapunk, én oda merem adni neki ezeket, most 10 hós.

2009. júl. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyártók arra hivatkoznak, hogy kivonják belőle a magvakat. Mindenesetre nem kell elsietni ezeknek az adását, főleg ha van allergiás a családban.
2009. júl. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!