Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukák válaszát várom,...

Olyan anyukák válaszát várom, akinek kis korkülönbséggel születtek a gyermekei. Hogyan telnek a napok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
7,5 hónapos a kislányom.Ma csináltam egy pozitív terhestesztet..totál ki vagyok akadva,hiszen védekeztünk...éreztem,hogy valami történik velem,de reméltem csak beképzelem...persze csak hétfőn fogad a nőgyógyász...de ez már részletkérdés.Szeretném ha olyan kismamák írnának akiknél a babák között 12-15 hónap különbség van.Hogyan telnek a napok,mi volt nehéz,mi az ami könnyen megy (ha van ilyen).Nyugtassatok meg,hogy van élet 2 picivel is...(ja és van egy 8 évesem is)
2012. aug. 1. 15:28
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ.. kérdésem kiírása óta eltelt egy csomó idő,már 18 hetes a pocaklakóm..szívesen olvasom amit írtok,erőt merítek belőle...annyira nem parázok már,nagyon szeretem a gyerekeket alapból is,pláne a sajátokat. amikor a nagy megszületett nem gondoltam,hogy 3 gyerekem lesz bár mindig azt mondtam,ha tehetném 5 lenne..:) Az előre főzős dolgot én is kitaláltam,már egy kis fagyasztót is beszereztünk,mert nem akarok minden nap azon görcsölni,hogy mi lesz az ebéd...meg a takarítónős dolgot is megrágom,nálunk kb.500ft-os órabérért vannak..nem vagyunk eleresztve anyagilag,de azt gondolom hogy ha többször nem is havi 2x 2-3 órát segít akkor már időt nyertem (bár sosem gondoltam,hogy valaha ilyenre vetemedem) annyit megér,hogy a gyerekekkel nyugodtan legyek.Szóval mindig is olyan voltam,hogy mindent megoldok egyedül,de most azt hiszem jól fog jönni a segítség :) mind2 gyerekem jó alvó,jó evő volt..remélem most sem lesz ilyen gondunk...köszönöm mégegyszer mindenkinek a segítséget ..testvérbabakocsim biztosan lesz,kisvárosban élünk,buszoznom nem kell...persze egy olcsóbb,használt,azt nem fogom sajnálni ha nem használjuk ki..nyugodtan írjatok,szívesen olvasom..:)
2012. szept. 20. 08:04
 32/36 A kérdező kommentje:
Sziasztok kedves kommentelők ;) Hogy alakult nálatok a babázás? Nekem már 2 éves elmúlt a meglepibaba.....nagy szemekkel olvastam vissza a sorokat amiket írtunk....hát az első 5 hónap nekem szuperkönnyű volt,semmi gond nem adódott de tényleg....aztán a nagy 2,5 éves koráig egy jó 1,5 év kemény volt .....de most nagyon jó....édesek együtt ...2 lány amúgy .....a nagy pedig fiú....ha lehetne én is szívesen nőttem volna fel egy majdnel egyidős tesóval...a magasságukon kívül meg hogy a picin még van pelus (de már bilizik) szinte semmi különbség nincsen közöttük....
2015. márc. 28. 14:12
 33/36 anonim ***** válasza:

Én csak most akadtam a topicra. Grtaulálok, hogy végül ilyen ügyesen menedzseltétek a három gyerek nevelését.

Némileg hasonló a helyzetem, mert nekem is most úgy néz ki lesz egy meglepetés babám. A "nagy" most múlt két éves, én meg nemrég elmentem az orvoshoz mert totál össze-vissza volt a ciklusom. Megnézett, és adzt mondta ad gyógyszert, hogy legyen PÉ-m. Ha legközelebb megjött, kezdjem el szedni. Hát nem jött meg hetekig az orvoslátogatás után. Csináltam egy tesztet, de godnoltoam hómezőt fogok látni, mert úgysincs PÉm. Hát brutál erős pozitív lett! Nem bánom igazán, bár védekeztünk, és a férjem nemigen szeretett volna második gyereket (neki még nem mondtam meg). Csak sejtem, hogy úgy 6-7 hetes lehet, kedden megyek orvoshoz...29 hónap lesz a gyerekek között. A szívem mélyén soha nem akartam egyke gyereket, mert én az vagyok, és nagyon rossz így, testvér nélkül hogy már nem élnek a szüleim. Csak félek, hogy a férjem nem akarja majd megtartani (persze én nem fogom hagyni megölni), és akkor nagyon nehéz lesz egyedül küzdeni a két kicsivel. Igaz, a lányom egy nagyon jó természetű, szófogadó, aranyszívű kisgyerek,szereti a gyerekeket, hatalmas társasági lény. Azaz tökéletes tesó "anyag". De akkor is. Ráadásul éppen negyven éves vagyok, tehát ez az utolsó lehetőségem, hogy még szüljek.

2015. márc. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Bocs az elütésekért. És nem 29 hónap, hanem 2 év és kilenc hónap lesz a tesók között. (utolsó voltam).
2015. márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Gratulálok minden Anyukának! Nekem két gyerekem van eddig, a nagy épp ma 4 éves :-), a kicsi 18 hónapos. Amikor megtudtam, hpgy a kicsi útban van, bele voltam betegedve, hetekig sírtam, pedig terveztük ...

Most pedig már nagyon vágyom egy 3. kisbabára :-)

Viszont félek is, nem tudom, bírnám-e idegileg, fizikailag ...

(Kicsit off: Akik védekezés mellett lettetek terhesek, mi volt a védekezés módja??)

2015. márc. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Szia...gratulálok a 2.babádhoz...számomra mindig érthetetlen ha valaki aggódik hogy mit szól a férje mert baba lesz...főleg így hogy "csak" a 2.baba...nálunk ez fejben úgy főlt el: oké nem így terveztük de így alakult tehát delete és újratervezé. 😉 lehet ha közlöd vele...meglepődsz a reakcióján és ő is örömmel várja majd. Az meg hogy mivel jár 1-2-3 ....gyermeket nevelni ...és hogyan oldjátok meg...nos az idő úgyis megoldja ...úgysem tudjuk mit hoz a jövő....én szorítok nektek 😉
2015. ápr. 1. 13:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!