Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket zavarna, ha bejelentés...

Titeket zavarna, ha bejelentés nélkül beállítanának anyósék sógorékkal az egy hetes babához?

Figyelt kérdés

Ma egy hetes a babánk, a kórházban már látogattak minket erre ma cseng a kaputelefon és beállítottak. Vidéken laknak és Pesten jártak a sógoromat köszönteni majd utána gondolták beugranak sógorostól összesen négyen. Férjem szerint vidéken ebből senki nem csinál ügyet, hozzájuk is bárki beállíthatott meg ők is átugranak az ismerősökhöz és a szülei ezt szokták meg, még ha neki furcsa is már és ő nem csinálná, de a szülőknél meg már ez így alakult ki. Szerintem ez nem ugyanaz, még ha a babánk esetében nagyszülőkről is van szó, mert hát mégis csak egy hetes, másrészt nálunk meg az a szokás, hogy egyrészt akkor megyek ha hívnak, de legalábbis előtte odaszólok, hogy alkalmas-e.

Férjem szerint túlreagálom, szerintem meg most az elején lehet még lefektetni a szabályokat, mert utána ebből rendszer fognak csinálni.

Mi a véleményetek?

Én nem küldtem el őket melegebb éghajlatra, meg igyekeztem normálisan reagálni azon túl, hogy mondtam nekik, hogy nem szóltatok, szólhattatok volna, kár hogy nem szóltatok stb. de ettől még normálisan és kedvesen elbeszélgettem velük.


2012. aug. 4. 19:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

csak egy kérdés a lepontozókhoz..!

melyik részével nem értettetek egyet..??

2012. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
nem tudom ki pontozott le, én mindenkinek zöld kezet nyomok, mert értékelem, hogy válaszoltok:)
2012. aug. 4. 21:44
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, zavarna. Az egyik legnagyobb bunkóságnak tartom, amikor valaki meglepetés szerűen beállít, pláne egy kisbabás családhoz. De sajnos aki ezt nem így gondolja, azzal ezt megértetni nem lehet, tapasztalatból mondom. A saját anyám se érti ezt meg. Egyszer elmagyaráztam neki, csak sértődés lett belőle.

Reggel 10-kor beállított, és még ő volt felháborodva, hogy miért pizsamában nyitok neki ajtót. A babám egész éjjel nyűgös volt, kb reggel 8-kor tudtunk elaludni. Én hülye azt hittem, hogy délelőtt majd kialusszuk magunkat, hát tévedtem. Na akkor kicsit kiosztottam, egy hétig duzzogott, aztán azóta se szól ide, amikor jön. Én már beletörődtem.

2012. aug. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Ja és mi is "vidékiek" vagyunk, vagy legalábbis nem pestiek. Szerintem ez egy hülye sztereotípia, hogy vidéken nem ismerik a telefont stb.

A párom szülei pestiek, na ők is állítottak már be váratlanul, annak ellenére, hogy nem vidékiek. (lehet azt hitték, hogy ez így rendben van, mert vidékre jönnek?)

2012. aug. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Engem marhára zavart volna. Én az egy hetes baba mellett még azt sem tudtam, fiú vagyok-e vagy lány, takarítás, főzés nem volt. Persze utólag a sógornőim meg is mondták, hogy mi milyen putriban élünk. (mert nem volt csillivilli a lakás, amikor hasonló módon beugrottak)


Én a meghívott vendégek előtt is halálra idegeskedem magam, de azt pláne nem szeretem, ha hívatlanul állítanak be.Ja és általában a férjek mindenre azt mondják, hogy "szivem, túlreagáltad"

Nyilván, mert nem ő szoptat meg süt süteményt, meg főz kávét egyszerre:)

2012. aug. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Szerintem sem lehet ezzel takarózni, hogy vidéken ez így megy, és csak a pestieknél van ez a meghívásosdi túllihegve. Én mindig csak úgy megyek vendégségbe, ha hívnak. De el is várom, hogy a vendéget is én hívjam vagy ha anyósékról van szó, akkor legalább előtte hívjanak fel, hogy egyrészt alkalmas-e nekünk, másrészt mikorra várjam őket.

Meg tudjátok, filóztam ezen sokat éjjel, nem csak sima beugrás volt, hiszen a sógoromat jöttek köszönteni, de nekem is hoztak babás ajándékot egy hozzájuk közeli hperből, meg paprikát a kertjükből, és 5-re értek hozzánk, tehát 7 óra alatt nem hiszem, hogy "elfelejtettek" hívni minket...szerintem attól tartottak, hogy nem fogadjuk őket (hiszen a kórházban látták a babát és ott szóltam, hogy pár hét nyugit kérünk, már akkor is többször rákérdeztek, hogy de nem jöhetnek-e korábban) ezért direkt nem szóltak, mert ugye ha már itt vannak, úgyis beengedjük őket, a férjem meg úgysem fog velük ellenkezni.

:(

2012. aug. 5. 12:02
 17/31 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt. Ráadásul rendszeresen jöttek. Csak úgy minden előzmény nélkül. Engem nagyon idegesített. Megkértem a férjemet hogy mondja meg nekik hogy legalább csörögjenek ide ha jönnek. Elég hosszú idő kellett de most már ideszólnak. Bár nem mindig. Amúgy ez szokás kérdése. A férjem családja ilyen és nekem ez nehezen esett le. Az én Anyukám minden reggel jön de szól előtte hogy akkor most jön. Ezek szokások, ne húzd nagyon fel magad mert a babádnak nincs rá szüksége hogy ideges legyél. Mondom ezt én persze aki egyfolytában idegbeteg voltam emiatt...
2012. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

nah férjem elvileg beszél velük, de nem fűzök nagy reményeket a dologhoz :(

nem hiszem el, hogy ilyen anyuci pici fia, hogy nem mer kényelmetlen helyzetbe kerülni az anyjával szemben. :((

Pedig csak szólni kéne, hogy náluk lehet, hogy nem kell előre szólni, nálunk meg igen, itt ez a szabály, ennyi. Mi ezen olyan bonyolult?

2012. aug. 6. 09:07
 19/31 A kérdező kommentje:

Fejlemények

férjem megdorgálta az anyját-apját, hogy legközelebb telefonáljon bárki, aki jönni akar, mert ha nem vagyunk itthon, utazott három órát a semmiért.

Anyósoékm ezen kicsit megsértődtek és anyósom és felhívta az én apámat (!) panaszkodni, meg hogy hogy kéne nekem tanácsokat adnia, ha nem akarom elfogadni. Az én apukám meg mondta, hogy ő se jön át soha előzetes egyeztetés nélkül és szokjon hozzá, hogy itt ez a szabály meg hogy majd ha mi kérünk tanácsot, akkor adjon, addig ne.

Kicsit duzzog még, de megenyhül lassan,meg hát nálunk az unoka, muszáj lesz neki alkalmazkodni.

Egyelőre itt tartunk, meglátjuk ...

2012. aug. 15. 15:19
 20/31 anonim ***** válasza:
38%

Amúgy lett valami bajotok, hogy ilyen galád módon vendégeitek voltak?

Én nem értem mire jó ez? Ha nem menne hozzátok az anyós, akkor meg itt szidnátok ezerrel, hogy milyen köcsögláda anyós jutott nektek!

Ha van rajtad kalap azért, ha nincs rajtad akkor azért...

2012. aug. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!