Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket zavarna, ha bejelentés...

Titeket zavarna, ha bejelentés nélkül beállítanának anyósék sógorékkal az egy hetes babához?

Figyelt kérdés

Ma egy hetes a babánk, a kórházban már látogattak minket erre ma cseng a kaputelefon és beállítottak. Vidéken laknak és Pesten jártak a sógoromat köszönteni majd utána gondolták beugranak sógorostól összesen négyen. Férjem szerint vidéken ebből senki nem csinál ügyet, hozzájuk is bárki beállíthatott meg ők is átugranak az ismerősökhöz és a szülei ezt szokták meg, még ha neki furcsa is már és ő nem csinálná, de a szülőknél meg már ez így alakult ki. Szerintem ez nem ugyanaz, még ha a babánk esetében nagyszülőkről is van szó, mert hát mégis csak egy hetes, másrészt nálunk meg az a szokás, hogy egyrészt akkor megyek ha hívnak, de legalábbis előtte odaszólok, hogy alkalmas-e.

Férjem szerint túlreagálom, szerintem meg most az elején lehet még lefektetni a szabályokat, mert utána ebből rendszer fognak csinálni.

Mi a véleményetek?

Én nem küldtem el őket melegebb éghajlatra, meg igyekeztem normálisan reagálni azon túl, hogy mondtam nekik, hogy nem szóltatok, szólhattatok volna, kár hogy nem szóltatok stb. de ettől még normálisan és kedvesen elbeszélgettem velük.


2012. aug. 4. 19:58
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

már ne haragudj kedve utolsó,de eléggé rosszul látod és akkor még szépen fogalmaztam! igenis pofátlanság szónélkül betoppani valakihez,főleg egy egy hetes babához.

nem az a a baja a kérdezőnek,hogy elmentek,hanem még csak nem is szólt oda..!

2012. aug. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
39%
Azért nem szóltak mert nem engedte volna őket oda. Ne haragudjatok de egyszer a ti gyerekeiteknek is lesz gyereke, ti mit szólnátok ha ezt csinálná veletek. Emberek milliói felnőttek, úgy, hogy a nagyszülők meglátogatták őket 1 hetes korukba. A kérdező gyerekének sem lett semmi baja. Felesleges vita, aztán meg jön a kérdés, hogy miért utál az Anyós.
2012. aug. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

miből gondolod,hogy nem engedte volna oda..???

és csak jelzem,hogy nem az volt a gondja,hogy már 1hetesen megakarta látogatni,hanem az,hogy nem voltak képesek rájuk csörögni,hogy:drága menyem X órakór arrafele van dolgunk benézhetünk-e hozzátok. ez miért olyan nagy kérés?


lehet,hogy te egy szuper anyuka voltál amikor még csak 1hetes volt a gyereked,de én pl: kialvatlan,nyűgős,fájt mindenem,depis,stb-és ezért én sem díjjaztam volna ha valaki szó nélkül beállít hozzám. és nekem sem jutna eszem SENKIHEZsem,még akkor sem ha nincs újszülőtt.ha neked igen,akkor inkább ezt a tulajdonságod nem jellemezném

2012. aug. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"miből gondolod,hogy nem engedte volna oda..???"

Kérdező válasza:

szerintem attól tartottak, hogy nemet mondunk, mivel már a szülés előtt szóltunk mindenkinek, hogy szólunk, ha alkalmas...erre ez lett a reakció, hogy nem szóltak, csak jöttek


"lehet,hogy te egy szuper anyuka voltál amikor még csak 1hetes volt a gyereked,de én pl: kialvatlan,nyűgős,fájt mindenem,depis,stb-és ezért én sem díjjaztam volna ha valaki szó nélkül beállít hozzám. és nekem sem jutna eszem SENKIHEZsem,még akkor sem ha nincs újszülőtt.ha neked igen,akkor inkább ezt a tulajdonságod nem jellemezném


Nem valakikről hanem a nagyszülőkről van szó.

2012. aug. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

úgy látom nem érted a lényeget,teljesem mindegy,hogy anyós,testvér,stb. illik oda szólni,és kész!

Örülök,hogy nekem normális:anyósom,anyám van,-akikben fel sem merült,hogy beállítsanak szó nélkül. nem csak akkor amikor hazajöttem a picivel,hanem mindig rámcsörögnek,hogy:nem zavarnának-e! arról nem beszélve,hogy ha nem találnak itthon,akkor feleslegesen jöttek el..!


de,most te teljesen komolyan mondod,hogy: az volna a normális ahogy te gondolkodsz erről?

2012. aug. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Nem nem azt mondom, hogy normális, hogy bejelentés nélkül meggy valaki vendégségbe. De bele gondoltam abba, hogy egy friss nagymama akinek életében az első unokája született egy hete, és csak a kórházba láthat eddig. Szerintem ez a kis csel belefér abba, hogy 10 perce láthassa. Az én Anyukám bele is halt volna, ha kimarad az unoka első pár hetéből. Nem gondolom, hogy ez olyan nagy dolog lenne ennyit mindenki szülei megérdemelnek.
2012. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
én nem mondom,hogy nem értem meg,de ha úgy is tudta,hogy arra lesz dolga,akkor mondhatta volna,hogy egy kicsit elugrana megnézni az unokáját,-rádásul nem csak ő ment, hanem összesen 4en mentek,és azért az már sok váratlan vendég..
2012. aug. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Igen odaszólhatott volna, de nem tette. Most ez akkora dolog, hogy itt kell rinyálni miatta? Idősek, feledékenyek...Nem lehetne elnézni nekik? A fiatalabb alkalmazkodjon már!
2012. aug. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
48%
Bejelentés nélkül vendégségbe menni igenis bunkóság, főleg egy kisbabás családhoz. Mindegy, hogy milyen rokoni kapcsolatban vannak, mindegy, hogy mennyi idősek, hogy hol laknak, ez mindenkire érvényes.
2012. aug. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Fejezzétek már be!

Egyértelmű, hogy a kérdezőnak van igaza!

Nálunk még durvább a helyzet, bár anyósom néha szól ha jön, de már jóformán a bejáratból hív fel...pff, köszi!

De volt már, hogy bejött magától, kopogás nélkül (férjem adott neki még régesrég kulcsot), sőőőt, most jön a legdurvább, volt, hogy mire hazamentem, a nappaliban ült, úgy, hogy egy lélek sem volt otthon, de ő beengedte magát, mert hát majdcsak hazajövök!

Na, ennyi a sztorim! Igenis szólni kell, mielőtt vendégségbe megyünk másnál, mert mindenkinek megvan a saját élete, dolgai, és nem biztos, hogy épp akkor belefér egy vendég.

2012. aug. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!