Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket zavarna, ha bejelentés...

Titeket zavarna, ha bejelentés nélkül beállítanának anyósék sógorékkal az egy hetes babához?

Figyelt kérdés

Ma egy hetes a babánk, a kórházban már látogattak minket erre ma cseng a kaputelefon és beállítottak. Vidéken laknak és Pesten jártak a sógoromat köszönteni majd utána gondolták beugranak sógorostól összesen négyen. Férjem szerint vidéken ebből senki nem csinál ügyet, hozzájuk is bárki beállíthatott meg ők is átugranak az ismerősökhöz és a szülei ezt szokták meg, még ha neki furcsa is már és ő nem csinálná, de a szülőknél meg már ez így alakult ki. Szerintem ez nem ugyanaz, még ha a babánk esetében nagyszülőkről is van szó, mert hát mégis csak egy hetes, másrészt nálunk meg az a szokás, hogy egyrészt akkor megyek ha hívnak, de legalábbis előtte odaszólok, hogy alkalmas-e.

Férjem szerint túlreagálom, szerintem meg most az elején lehet még lefektetni a szabályokat, mert utána ebből rendszer fognak csinálni.

Mi a véleményetek?

Én nem küldtem el őket melegebb éghajlatra, meg igyekeztem normálisan reagálni azon túl, hogy mondtam nekik, hogy nem szóltatok, szólhattatok volna, kár hogy nem szóltatok stb. de ettől még normálisan és kedvesen elbeszélgettem velük.


2012. aug. 4. 19:58
1 2 3 4
 31/31 A kérdező kommentje:

No az szép lehetett, amikor ült a nappalitokban valaki és úgy mész haza, hogy egyedül leszel otthon...)

én szerintem szélütést kaptam volna az ijedtségtől.

A filmekben is mindig azon filózom, amikor a főhős kap meglepi szülinapot, hogy én összetojnám magam ijedtemben, mert nem számítok senkire erre van valaki a lakásban.


Amúgy én nem utálom anyósomat, jól kijövünk, teljesen jó a viszonyunk, a másik menyét és a vejét eléggé fújja, de velem rendben van neki minden, szóval nincs egy fikázós szavam se, meg amúgy sem vagyok az a bezzegezős, igyekszem kerülni a konfliktust mindenkivel, ezért is nem fújtam fel neki a dolgot és nem szóltam be stb,amúgy sem stílusom.

Csak azért tettem fel a kérdést, hogy túlreagálom-e vagy hogy kinél mi a mérce/szokás.

Mondjuk azon meglepődtem, hogy apámmal életében egyszer találkozott az esküvőn és az eset után felhívja panaszkodni, hogy rendre lett utasítva, meg hogy hogy kéne engem rávennie arra a fajta gyereknevelésre, ami szerinte jó...

Mindegy


Köszönöm a válaszokat mindenkinek

2012. aug. 16. 10:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!