Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik nevet vállaszam lányomnak?

Melyik nevet vállaszam lányomnak?

Figyelt kérdés

Nem tudok vállasztani a 3 név közül.

Boglárka, Bíborka, Boróka

Sajnos én nem kaptam a legjobb nevet szüleimtől és nem szeretném ha majd az én gyermekemet is sokat bántanák a neve miatt.

Esetleg minden névre tudnátok mondani beceneveket?

Félek ,hogy majd ő is "bénának, cikinek, gáznak" tartja majd a nevét, mindenesetre a 3 közül szeretnék választani.



2012. aug. 6. 20:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
50%

Hát szerintem egyik név sem valami szép.

A Boglárka olyan vénlányos, a Bíborka nagyon kislányos, felnőtt nőt ilyen névvel aligha tudnék első látásra komolyan venni, a Boróka...hát az egy fenyőfajta, nem? Bocs, de az borzalom.

+ami nem tetszik, mindegyiknek "ka" a vége, ezért egyben "pulyás" egyben "öreg nénis".

2012. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
73%

Bíborka, Boglárka szépek, felnőttként is vállalható, nem tudom, mi benne a förtelmes (a Dzsesszika, meg a Vanessza inkább az...)

A Boróka viszont mint név, tényleg nem túl jó választás.

A másik kettő viszont még egymás mellett is jól hangzik, ha nem tudsz dönteni:-)

2012. aug. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Boróka nagyon szép név,ismerek felnőttet is.
2012. aug. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
nekem a Bíborka és Borinak, Borkának becézném:)
2012. aug. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 fotucsok ***** válasza:
100%

Nekem a Boglárka és a Boróka tetszik. A Boglárkát, Bogi, Bogci, a Borókát Bori, Borci, de ha Borókának hívod, úgyis nagyon jó, nem mindent kell becézni. Azokra ne hallgass, akik azzal fenyegetnek, hogy így meg úgy fogják csúfolni! Akit akarnak, csúfolni fognak. A gyerekek leleményesek, és ha nem a neve miatt, majd a hajszíne stb miatt.... Egyébként meg a te lányod lesz az osztály menő csaja, ugyan miért csúfolnák! :)))

Amúgy a Bodza nem tetszik??? nekem nagyon!

Szép babavárós heteket!

2012. aug. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 fotucsok ***** válasza:
100%
előző vagyok, téged hogy hívnak, ha nem vagyok indiszkrét?
2012. aug. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!

A Bodza név is tetszik

Nem vagy indiszkrét, Arankának hivnak.

2012. aug. 6. 23:36
 18/25 fotucsok ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm, Arinak szólítjuk,és szerintem egyáltalán nem csúnya! Szeresd meg te is! :)
2012. aug. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Gyerekekkel foglalkozom, találkoztam már mindhárom névvel.

Nekem a Boróka nagyon tetszik, Borónak, Borcinak szokták becézni, vagy csak simán Borókának mondják. Különleges, komoly névnek tartom.

A Boglárka is szép, tetszik a Bogi és a Boglár becézése is.

Bíborkát felnőttnek nehezen tudom elképzelni.

2012. aug. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
nekem van Bíborka ismerősöm, Borcsinak becézik.
2012. aug. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!