Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik nevet vállaszam lányomnak?

Melyik nevet vállaszam lányomnak?

Figyelt kérdés

Nem tudok vállasztani a 3 név közül.

Boglárka, Bíborka, Boróka

Sajnos én nem kaptam a legjobb nevet szüleimtől és nem szeretném ha majd az én gyermekemet is sokat bántanák a neve miatt.

Esetleg minden névre tudnátok mondani beceneveket?

Félek ,hogy majd ő is "bénának, cikinek, gáznak" tartja majd a nevét, mindenesetre a 3 közül szeretnék választani.



2012. aug. 6. 20:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Boglárka az eredeti alakváltozatában tetszik nagyon, ami úgy hangzik, hogy Boglár.

Van még egy ilyen "B" betűs név, ami nekem tetszik: Bibiána. Ehhez mit szólsz?

2012. aug. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Szép név mind a három. Viszont a -ka végű neveket én nem szeretem, túlságosan kislányos. Ebből a boróka lóg ki, mert ott nem becéző alak, hanem egy növény neve.

Az én kedvenc nevem, ahogy majd a lányomat is fogják hívni a Bíbor. Így -ka nélkül, szerintem sokkal szebb. Lehet becézni Bíborka alakban, de nekem úgy nem tetszik. Becézés pedig Biri, Bori, Borka, Birus

A Boglárka névnek is adható a Boglár alakja, de az meg már túl komoly, férfias, és foglalkozás név szerintem.

A Bodza név nekem is tetszik, de páromnak nem tetszik.

Szóval én a kislányosság elkerülése végett a Bíbor nevet javaslom, nekem az a legszebb név.

Boldog baba várást!

2012. aug. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
Engem Boglárkának hívnak,eleinte utáltam, de mostanra már megszerettem, szerintem nem olyan rossz az, hogy Bogi. Régebben az iskolámba nem számítottam azok közé akiket nagyon kedvetek volna, így lett egy jó pár gúnynevem, ezeket leszámítva, biztosan jobb ez a név mint a Boróka vagy a Bíborka, szerintem belehalnék ha így hívnának. Gondold el kamasz korába mekkora égés lesz.
2012. aug. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:

én boróka vagyok, nagyon szeretem a nevemet, szerintem különleges :)

igen engem is csúfoltak rókaárak, de ha minden névvel lehet cikizni ha nem névvel akkor találnak más okot.

mivel a boróka alapból becézett, nem szeretem, ha becéznek, nem szeretem a borót meg hasonlókat.

igazából engem B-nem hívak a barátamim :))

2012. nov. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik a Boróka név!
2015. okt. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!