Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a baja sok anyukának a...

Mi a baja sok anyukának a cukorral? Miért gondolják nem ehet a baba?

Figyelt kérdés
Miért kell elvenni a gyermektöl az energiát?
2009. júl. 22. 20:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
64%
Előző vagyok: tetszik a kérdező felfogása és a stílusa is. Öröm, hogy ilyen Anyukákkal is találkozom ezen az oldalon!
2009. júl. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
63%
Nincs baj a cukorral,csak eszik majd még eleget és csak nem kellene már a 4-5 hónapos babákat cukros teával itatni.attól én is rosszul vagyok....A többit meg döntse el mindenki.
2009. júl. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Nagyon jó amit leírtál és lokigus, hasznos, csak senki nem beszélt kemény szénhidrát megvonásról.

Én is adtam néha cukrozott bébiételt, én is megcukrozom a paradicsomos burgonyát, a teájába is tettem , de csak akkor ha nem itta meg másképp, evett már túróstáskát (1 éves). De törekedtem rá, hogy ne legyen fölöslegesen hozááadott cukor az ételében, nem szoktam porcukorral meghintett piskótát a kezébe adni, hogy naphosszat rágcsálja.


Kemény szénhidrát megvonást én még sosem láttam gyerekenél, talán egy anorexiás szülő nem ad a gyerekének krumplit, rizst, zöldséget, almát, gyümölcsöket, anyatejet/tápszert, majd kenyeret stb . Lehet, hogy van ilyen szülő, de én még nem hallottam róla, tehát a felvetés is elméleti.


Bár, most jut eszembe, hogy tavaly meghalt egy csecsemő Mo-on, mert nem kapott enni, csak cukros vizet itattak vele (se tej, se bébikaja), nem tudom ki emlékszik rá.

2009. júl. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

2 tapasztalat az anyukák legjobb szándékkal elkövetett egészséges gyermekneveléséről:

- au-pair voltam Londonban, ahol egy 3 éves kislányt láttam el. Egyetlen gyermek, anyuka 40 év fölött szülte. A lehető legjobbat akarta neki, minden ami cukor volt kivett az étrendjéből csecsemő kora óta. Nagyon rossz evő, vékonyka, pici lány volt amikor én megérkeztem 3 éves korában. egyetlen étlet fogadott remegve, a csokoládét. 3 éves korára odáig jutottak, hogy csak akkor evett meg más kaját, ha utána kapott csokit. sajnos ez volt a neveleési eszköz és a nap fénypontja is, hogy ebéd, és vacsora után kapott egy kis kocka csokit. szó szerint remegett a csokiért.

- barátnőm, szintén nagyon jót akart a kislányának, ugyancsak nagyon tudományosan akarta nevelni a kislányt egészséges táplálkozásra. Ő is egy pici, vékony, rossz evő kislány. A sógornője szerint fényen és csokin él. Nem hajlandó enni, rendes ételt, csak ha utána kap egy kocka csokit. Barátnőm a második babaájától nem fogja megvonni az édes dolgokat ilyen drasztikusan.


azzal értek egyet aki az arany középutat javasolja. Nekem hamarosan mgszületik a kisfiam,és nem fogok adni neki semmi plusz és fölösleges cukrot, de ha szembejön vele, nem fogok görcsösen tiltakozni. Előbb vagy utóbb, úgyis találkozni fog az édes ízzel.

persze mindenki csinál amit akar, ez csak két tapasztalat volt, amit az első sorból néztem végig.

L. 36+6

2009. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Észrevettétek,hogy aki kicsit is ellenezte a cukrot,at lepontozták?
2009. júl. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és tanultam én is. Fölösleges cukrot nem adtam még,de a baba kaját nem azért vedtem meg,hogy cukor van e benne vagy nincs. A lányom mindent megeszik és a 6 éves fiam is. A lányom 10,5 kg és 82 cm,a fiam 22,5 kg és 121 cm.A fiam sem eszik fölösleges cukrot sajna engem örökölt. Én terhesen ettem utolyára csokit amugy nem birom,émelyeg a gyomrom tölle.Nem tudom miért de akkor kivántam és a nögyogyászom is mondta kell az eredeti csoki mindenkinek. Az agy fejlödik és okosabb a gyermek,amugy boldogság hormont termel.Éretségin kellett vigyünk nutellát,kötelező volt és bevált.Sajna én nem vagyok kövér,ill.szinte sovány vagyok és az édesség elvonására gyanakodnak.Mondták,hogy egyek kenyeret a köretekkel,de az nem megy mert megfulladnék tölle,amugy ezért hiznak el sokan. Az unokabátyám fia 9 éves és 40 kg,meglepő de nem eszik édességet,de a napi 1 kg kenyér az övé.

A cukor kell,de modjával.Az eredeti csoki fontos egy kevés.A jóbol is megárt a sok!

Az egyik válaszolonak! A cukorszintem sajna nekem is gyakran leesik és meglepő de egy kiskanál kristálycukrot kell bevennem,csak sajna nem szeretem,émelyeg a gyomrom.

Mindenki úgy csinálja ahogy akarja,de inkább járjunk utánna,hogy mi helyes és mi nem.Mindenki jót szeretne a babájának és azt hiszi amit tesz az a helyes. De ez nem mindig biztos.Én is követtem el hibát és a második babánál megprobálom nem el követni.Meggyözödésem volt,hogy jól teszem amikor mindig mindent fertötlenitettem és kezet mostam a fiamnak nagyon gyakran.Tévedtem!!! A székletre is jó a cukor ezt kedden mondta a dokinönk.Hányáskor is édes teát kellet adnom neki és parányi sót,az ásványi anyagok potlására.9 hónapos volt.

Jó babázást.

2009. júl. 24. 09:56
 27/27 A kérdező kommentje:

Bocsi,de megosztom akit érdekel!

Tegnap a DM-ben a paradicsom babaital 109 ft. 5 darabot vettem.A tegnap egy huzásra megitta a babám szivószállal.

98 % paradicsom,van cukor és C-vitamin benne.

Aki gondolja vegyen,nagyon egészséges.

Talán még van a DM-ben és 2011-ben jár le.

Jó babázást.

2009. júl. 24. 10:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!