Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a baja sok anyukának a...

Mi a baja sok anyukának a cukorral? Miért gondolják nem ehet a baba?

Figyelt kérdés
Miért kell elvenni a gyermektöl az energiát?
2009. júl. 22. 20:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

21:04-es választ írtam.

Kedves utánnam válaszoló! légy szives, olvasd el az utolsó mondatot is, amit írtam. Az a véleményem.

2009. júl. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
51%

A "Babatáplálás kézikönyve" című könyvben olvastam ezeket:


- a cukrok táplálékul szolghálnak a szájban, fogakon lévő baktériumoknak, amik azt savvá alakítják, ennek a savnak az állandó jelenléte beindítja a fogszuvasodást (ezért fontossabb a gyakoriság mint a mennyiség a fogak szempontjából)


- az egyszerű cukrok gyorsan bomlanak le, nem tartalmaznak rostanyagokat, gyorsan szívódnak fel, hirtelen emelik meg a vércukor- és inzulinszintet, a vért savasítja , ennek semlegesítésére pedig kálciumot használ a szervezet, amit a csontokból von ki


- az egyszerű cukrok miatt a rendes ételből kevesebbet eszik, az energiaszolgáltatáson kívül nincs tápértéke


- a tartósan magas inzulin sok betegségre hajlamosít és gyorsítja az öröklött betegségek megjelenését (vesekő, allergia, mozgásszervi betegségek, cukorbeteség stb)


- a bolti kész édességek tele vannak adalékanyagokkal (tartósítószer színezék aroma állagjavítók stb)

2009. júl. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Nagyon kevered a dolgokat.

Más az hogy nem eszel az ételekhez hozzáadott cukorkat és más az hogy nulla szénhidrátot eszel.

A kenyérben, a gabonafélékben, a gyümölcsben, a zöldségekben mind mind van szénhidrát, a tejben is, ezeregy dologban, ez szintén a vérbe megy bele és normális vércukorszintet csinál. Megint más a cukorszirup a gyerekeknek készült ételekben.


Nem vágod még mindig, hogy tök másról írtál. Nézz utána a táplálkozási alapismereteknek.

2009. júl. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Akkor vegyük mégegyszer.

Nem lehet cukormentes diétát tartani, mert a vizen kívül kb. mindenben van cukor vagy emésztéskor cukorrá alakul pl. egyéb szénhidrátok.

A gyerekekkel kapcsolatban a véleményem pedig továbbra is az, hogy oda kell figyelni a cukorbevitelre, épp a fent leírtak miatt. Sajnálom, ha nem értesz egyett.

És, ha nem eszel és leesik a vércukorszinted, akkor egy nyalóka is megteszi, de a cukorbetegek általában kekszet, szőlőcukrot vagy kockacukrot tartanak maguknál e célból.

Kérdezőtől elnézést kérek a vitánkért!

2009. júl. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

És onnantól kezdve nyalókát, cukorkát fognak enni? Más az, hogy ha lezuhan a vércukrod és rosszul leszel, ilyenkor enned kell gyors felszívódású szénhidrátot, ami a nyalóka például, de ettől még nem az ilyenek ételekkel kell fedezned a szénhidrát szükségleted.


Egyébként feladom... :) , majd utánaolvasol, ha akarsz.


A diabetesem miatt rendszeres ellenőrzések és a dietetikussal eltöltött néhány órácska alatt azért ragadt rám valami, ezért is sikerült megúsznom az inzulint, mert jó lett a diétám. Na mindegy, ez már megint más téma.

Bocs a kérdezőtől.

2009. júl. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kicsik voltunk (nagyon-de nagyon szegények), édességnek tojássárgáját kr cukorral összekeverve ettünk, és vizes cukros kenyeret. És lám...

Mértékkel, sok mozgással, rendszeres fogmosással sztem mehet. Nekem 11 hós a fiam, és engedem beleharapni pl.sport szeletbe, cukrto nem rakok a tejpépbe, de citromos vízbe egy picit igen. Viszont imádja a paradicsomot, a karfiolt, a répát csak úgy pl. levesemből kiszedegeti és úgy elrágcsálja. Mindne ízt megkóstóltatok, semmit nem tiltok, szerintem kell egy aranyközép út.

Ha egy gyerek elhízik vagy beteg lesz nem a cukortól lesz. Genetika, mozgásmentes élet, vitaminok nélkül.

Egyébként meg cukorbeteg az is lehet aki vasággyal együtt 20kg.

2009. júl. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
50%
szerintem 2-3-4 évig szigoruan megvonni a cukrot (se teába,se főzelékbe,se semmibe) azért nem célravezető,mert egyrészt nem biztos hogy jot tesz az ovodáskoru ygereknek,ha az oviban egyik napról a másikra tlaálkozik cukros étellel,vagy rossz lesz tőle az emésztése,vagy két pofára tömi majd a sütit,mert otthon nem kap. Én a mértékletességre szavazok
2009. júl. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Nem ugy gondolom,gogy cukor-cukorral.

A vizben és még a kajában sem tedtem neki,de amiben van és babának való azt én nem higittom.

A doki szerint sem kell tulzásba vinni,de a cukor kell a szervezetnek.16 honapos és tiszta vizet iszik a 6 éves fiam is.A baba italt nem higittom,mert idönként kell neki a cukor miatt is.A fogak öröklők. A fiamnak is gyönyörű fogai vannak.

Az édeset nem szabad cumisüvegböl adni és nem lessz a fogának semmi baja,ha csak nem örökölte.

2009. júl. 23. 06:57
 19/27 A kérdező kommentje:

Nem pontozok,ma reggel néztem meg a válaszokat és este fogom legközelebb.Mindenki véleménye fontos és ne vesszetek össze,probáljunk meg egymástol tanulni,talán az én véleményem is változhat,én sem tudhatok mindent.

Jó babázást és vigyázatok a kánikula miatt.

Az év legmelegebb napja lesz.

2009. júl. 23. 07:04
 20/27 anonim ***** válasza:
44%

Csecsemőkori kemény szénhidrátmegvonás esetén a szervezet a későbbi szénhidrátbevitelt azonnal elraktározza, tehát létezik ún. "szénhidrát éhezés" --> ebből következik az elhízás, mert a szervezet később egyszerűen nem tudja, mit kezdjen a szénhidráttal. -->elraktározza-->zsír

Tehát pici cukorral nem ártasz, hanem inkább felkészíted a szervezetét az egészséges egyensúlyra. A túlzott cukormentesség durva hasonlattal olyan lehet, mint a túlzott sterilizálás. Pont az ellenkezőjét érjük el vele. (szerintem)

Megjegyezném, bár ez nem igazán ide tartozik, hogy pl. majdnem minden amerikai indián (őslakosok) kövér. Ez azért van, mert ők genetikailag úgy vannak "összerakva", hogy a természetben éltek elég sokáig. Voltak ugye ínséges időszakok is az életükben. Most, hogy civilizált nép lettek, mindig van rendelkezésre álló étel-ital a cukrot egyszerűen nem tudja feldolgozni a szervezetük, ezért híznak el. (Ezt genetika órán hallottam az egyetemen)

2009. júl. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!