Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyire vettétek figyelemb...

Ti mennyire vettétek figyelembe a család, ismerősök véleményét a névválasztásnál?

Figyelt kérdés
Az én leendő kislányom neve nagyon nem tetszik például anyukámnak, meg többeknek, de én nagyon szeretném így elnevezni, már régóta, más nevet nem tudok neki elképzelni.
2012. aug. 17. 11:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

A Ti gyereketek,úgy hívjátok majd ahogy szeretnétek /a férjeddel/ ,senkinek semmi köze hozzá,tartsa magában a véleményét! Max. akkor mondja el ha megkérdezitek tőle hogy tetszik-e.

Az én lányom neve Eleonóra, mindenki /főleg anyám/ akart lebeszélni róla,mert "majd nehéz lesz kimondani" meg "hosszú leírni" "úgyis mindenki csak Nórinak hívja" csak.

A Noémit akarta támtukmálni,ami Nekem végül is tetszett,de a férjemmel már eldöntöttük előtte hogy ez lesz.

Így hoppon maradt,igaz mindenki Nórikázza a lányunkat,de ő akkor is Eleonóra!

2012. aug. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Akkor valahogy úgy vagy vele mint én voltam. Két lány után vártuk a kisfiunkat. Mindenki azt akarta hogy az apja nevét kapja csak én nem. Már a 2. lányomnak is ezt a nevet adtam volna ha fiú lett volna. Mikor megszületett és sokszor még most is a nagyi meg mások is, az apja nevén szólitják, mondván ennek a gyereknek ezt a nevet kellett volna adni. De engem aztán nem izgat. :) Apuci is kicsit csalódott volt, de túlélte. Lányaim sem kapták az én nevem.
2012. aug. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy belepofátlankodok, de nekem ez a nicknevem :) :D


Van egy kis vámpíros vérfarkasos szerepjáték online (ilyen netes flash) és ott volt a vámpírom neve először (aztán már mindenhol ezt használtam). Írtam is verset neki, amiben a sorok első betűje kiadja a nevet.


Mikor a Hold fényesen ragyog az égen,

Iszonyat van az emberek szívében.

Legyen halálfélelem és rettegés,

Egy lelket összeszorító érzés...

Nevetve nézek a Farkas szemébe,

Ajkamon lassan csorog áldozatom vére.


Bocs az offért :D

2012. aug. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

A kisfiunk nevét már a foganása előtt jóval kitaláltuk, azt csak bejelentettük a családnak. Az én szüleim jóformán nem is reagáltak rá, teljesen elfogadták, a férjem családja kicsit fanyalgott, de ez van.

A kislányunknál nagyon nehezen született meg a döntés, amíg csak totóztunk, mindenki jött a jobbnál jobb ötletekkel, mi a férjemmel átnyálaztuk az anyakönyveztethető neveket, leszűkítettük egy 10es listára, és vártuk,hogy mi lesz:) Hát anyukám meg volt lőve az egyik névre, hogy na az ne legyen, mert borzalmas, de valahogy úgy alakult, hogy a férjemnek meg ez a név tetszett a legjobban, és ez lett.

Mióta határozottan kijelentettük, hogy így fogjuk keresztelni, azóta senkinek nincs egy szava sem, a kislány megszületett, mindenki imádja, és igazából más név nem is illene rá.

2012. aug. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, nagyon sokat segítettetek, tényleg, megnyugodott a lelkem. :))) Egész biztos Miléna lesz, majd megbékélnek vele. Amúgy alig várják már főleg anyósék. :) Nagyon szép hétvégét Nektek! :)
2012. aug. 17. 19:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!