Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem egyedül maradtam....

Úgy érzem egyedül maradtam. Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most vagyok a 36.hétben, és rettegek hogy szülés után mindent nekem kell csinálnom egyedül.Nekem nincsenek szüleim,tőlük nem tudok segítséget kérni.A párom azt mondta hogy nem vesz ki szabadságot szülés után,és eddig is mindent én csináltam a háztartásban,semmit nem segített."DRÁGA KEDVES" anyósom vesz ki szabit,de előre kikötötte hogy nem azért hogy segítsen, hanem hogy babázzon.. o.O Valaki volt ilyen helyzetben már?Hogyan vészelte át??Előre is köszönöm
2012. aug. 29. 08:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok a babához!

Én is így voltam. Pedig én anyósomékkal egy fedél alatt lakom. Annyi volt, hogy Ő főzött magukra és nekem is jutott egy tál étel. A férjem dolgozott, de nem is vártam el tőle hogy jöjjön pelust cserélni, meg etesse. Annyi kikötésem volt, hogy fürdetéskor ott legyen. Elsőnek is egyedül fürdettem meg, ráadásul még anyósék után is én takarítottam mert nem törődtek a renddel.

Bocsi az off-ért!!

Szóval ne aggódj, mert csak az első pár nap lesz nehéz, utána belejössz. Amikor alszik a picurka tudsz 1-2 dolgot csinálni. De ne az alatt a pár óra alatt akarj nagytakarítást csinálni! Ja és ha nincs nagyon fontos főzni, takarítani valód akkor ha a baba alszik aludj te is. Én is így csináltam. Meg pihentem. Ha valaki éhes egyen amit lel. Anyósodnak meg nyugodt szívvel megmondhatod, hogy " köszönöm anyuka, de ha csak babázni jön akkor ne is jöjjön!"

Kitartás!!!:)

2012. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Gratulálok a babához és kitartás!!!!

Meg fogok tudni oldani! Anyósodnak legalább azt mondd meg hogy főzzön és mosogasson. Az is nagyon nagy segítség. Ezenkívül ha pelenkáz, fürdet és ringatja a babát ha sír te akkor is tudsz pihenni.

Férjednek pedig jár az 5 nap apaszabi, azt mindenképp vegye ki és jobb lesz ha hozzászokik a gondolathoz, hogy gyereke lesz!

Ne aggódj ahogy nő a baba egyre könnyebb lesz és nagyon sok örömet fog okozni neked az életben!

2012. aug. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem a párom vett ki szabit, de - szerintem - simán megoldottam volna nélküle is mindent, mert a kisfiam 3 óránként evett, majd aludt (kb. 2 - 3 hétig).

Mindenre volt időm, és nekem egyáltalán nem volt nehéz ez az időszak.

Ha nem lesz hasfájós a babád, akkor simán megoldasz majd te is mindent!


Anyós nem kell!!!! Elég lesz a babádra + a szoptatásra koncentrálni. Felesleges, hogy ott okoskodjon felettetek! El se tudom képzelni: te robotolsz, hogy rendben legyen a háztartás, főzöl, mosol, szoptatsz, pelenkázol - anyós meg heverészik a picivel? Mit babázik? Az újszülöttnek aludnia kell, nincs szüksége másra csak a cicire, alvásra és az anyukájára!!!

2012. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
ne aggódj,minden menni fog rendben.mi megbeszéltük,hogy 2 hétig senki ne jöjjön,majd hármasban leszünk.hazamentünk pénteken,a férjem szombat reggel elment,azt mondta,csak 1-2 órára,erre fél napra haza sem jött,mert neki fontos munka jött közbe.szépen ott maradtam a pici babával és eleinte megfogni is alig mertem.aztán szépen folyamatosan egyedül voltam,vagyok vele,mert az apuka alig van itthon.
2012. aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!