Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén! Csaptál már rá 1...

Őszintén! Csaptál már rá 1 éven felüli babád kezére, mert rosszat csinált, jelzés értékkel?

Figyelt kérdés
Én igen, bár csak picit, szerintem meg sem érzi, de néha olyan hátborzongató dolgokat csinál. 1000* elmondom neki, hogy nem szabad, leülünk, elmagyarázom hogy miért, de 1001-edjére is csinálja. Na ilyenkor kap egy nagyon picit, és bünti van.
2012. szept. 2. 22:12
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Huje hejesiro: mondokazhatszra gondoltam :)
2012. szept. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
86%

Megpróbáltam, nem ment.

Se a figyelemelterelés, se a szép szó, se a határozott NEM parancs. És mivel egyedül voltam vele otthon, el kellett mennem néha pisilni és mosakodni, amit a kisnaccsád azon mód ki is használt.

Néhány gyereknél hiába a 1002. magyarázat, hiába az 1003. Egy pici kézrecsapás, és azonnal felfogja, hogy mihez nem szabad nyúlni.

Már iskolás, és nem lett lelki sérült egy-két figyelmeztető jellegű kézre csapástól.

2012. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
37%
Na, tegnap ezert vesztem ossze a ferjemmel. Mert megutott a gyereket. Hatalmas veszekedes lett belole. Egureszbol megertem de nagyon sajnalom is hogy fajdalmat okozott (bisztos nem nagyon) a gyereknek.
2012. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
85%
A családban egy 2 éves körüli kisgyerek kedvenc szórakozása az lett, hogy bement a konyhába, és elkezdett játszani a gáztűzhellyel. (Ráadásul öngyulladós tűzhely, gyufa nem kell hozzá.) Anyukája elmagyarázta neki 50-szer, hogy miért nem szabad, ment 51-edszer is, és kapcsolta be, nyomogatta a gombokat stb. Aztán kapott egy verést (nem "csak nagyon picit", hanem úgy, hogy érezze, ez nem játszásiból van), és utána soha nem játszott a gáztűzhellyel többet.
2012. szept. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy érti, ahogyan más dolognál is amit nem szabad. Csak az én gyerekemnek van 1-2 heppje, amit nem akar sokadik rászólásra sem abbahagyni, de ilyenkor valahogy visszaáll a rend. Nagyon is érti! Még hogy nem kell nevelni? 10 hónapos kora óta (most 15) ha "rosszat" csinál, rászóltunk, elmondtuk miért nem lehet, úgymond kordában tartottuk a gyereket. Most 15 hónaposan eléggé szófogadó, mert 10-ből 8* megcsinálja amit kérünk, tényleg csak 1-2 dolog van, amiben nem.
2012. szept. 2. 22:48
 16/32 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, 10 hónaposan soha nem csaptam a kezére, most is ha 5 alkalommal összesen előfordult 13 ós kora óta, de CSAK akkor amikor tényleg nem értett a sokadik rászólás után sem.
2012. szept. 2. 22:50
 17/32 anonim ***** válasza:
80%
Nyugodtan tedd meg. Nem ettöl vállsz rosszá. A nyekergös, mindent tolerálò szülök vállnak föszereplövè a dada müsorokban, v a pszichiátriákon :)
2012. szept. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
42%
2 éves, még nem csaptam rá, mégis megtanulta, hogy nem piszkálja konnektort, megáll az út szélén, nem eszik meg apró tárgyakat... Most meg már elég "nagy" ahhoz, hogy megértse az egyéb büntiket is.
2012. szept. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt tisztázzuk, hogy a kézre kicsit rácsapás nem verés. Fegyelmezni kell a gyereket a saját érdekében. Én rácsapok a kezére. Persze nem nagyon. Soha nem volt még emiatt sírás. Inkább meglepődött és nagyon nem tetszett neki. Ha rosszat csinál mondom neki, hogy rácsapok a kezedre és ha nem fogad szót rá is csapok. De most már általában nem teszi amit tiltok neki. Egyébként én a mi esetünkben nem is rácsapásnak, hanem ráütésnek mondanám. Én is rengeteget éneklek a kislányomnak, sok mondókát mondunk, mesélünk, de nekem ne mondja azt senki, hogy mondókázva egy gyermek megérti, hogy mit szabad és mit nem. És aki azt írta, hogy inkább sírjon a gyerek 5 percig, mint hogy baj történjen, annak teljesen igaza van. És bizony a dackorszakban nagyon oda kell ám figyelni és fegyelmezni, hogy később szófogadó legyen a gyerek és ne hisztizzen, ha valami nem úgy van ahogy ő akarja.
2012. szept. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Láttam én már olyan 3 évest, akinek az anyukája mondta, hogy ne menj az útra, fogta a kezét, a gyerek meg csak húzta, rángatta az anyját. Tojt a szép szóra. Arra is, ha hangosabban mondta.
2012. szept. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!