Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén! Csaptál már rá 1...

Őszintén! Csaptál már rá 1 éven felüli babád kezére, mert rosszat csinált, jelzés értékkel?

Figyelt kérdés
Én igen, bár csak picit, szerintem meg sem érzi, de néha olyan hátborzongató dolgokat csinál. 1000* elmondom neki, hogy nem szabad, leülünk, elmagyarázom hogy miért, de 1001-edjére is csinálja. Na ilyenkor kap egy nagyon picit, és bünti van.
2012. szept. 2. 22:12
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
72%
Inkább a popsijára húzz, ne a kezére csapj (az idegvégződések miatt..., állítólag kézremegést is okozhat).
2012. szept. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
86%

18: "2 éves, még nem csaptam rá, mégis megtanulta, hogy nem piszkálja konnektort, megáll az út szélén, nem eszik meg apró tárgyakat..."


Persze, mert minden gyerek más. A barátnőm nagyobb lányának ennyi idősen annyit kellett mondani kedvesen, hogy a jó kislányok az anyukájuk mellett maradnak, és a gyerek nem mozdult mellőle. Kézre és popsira csapás nélkül is megértett mindent.

A második gyereke meg tett magasról arra, hogy mit csinálnak a jó kislányok, és addig feszítette a húrt, amíg csattant a kezecskéjén vagy a popsiján.


Nekem a nagyobb gyerekem nem volt piskóta, de egyben maximálisan megbízható volt, az a közlekedés. Pici korától kezdve ahogy járni tudott példamutatóan viselkedett amikor közlekedtünk (és azért Budapest nem túl babakocsi és "mamabarát"), nálunk nem volt kérdés, hogy zebrán átmenetelnél fogja-e a kezem vagy leszáll-e a kismotorról.


Azt hittem én aztán tudok gyereket nevelni, és fel sem merült bennem, hogy az akkor babakocsiban ülő kicsi majd átírja a gyereknevelésről vallott nézeteimet. Hiszen ugyanazok a szabályok voltak rá is érvényesek, sőt látta maga előtt a jó példát, mégis szerencse, hogy nem történt semmi tragédia.


A kicsi olyan brutál zebra közepére időzített földön fetrengős megahisztiket produkált, hogy csak lestem és reménykedtem, hogy nem vált addig a lámpa és nem ragadunk a száguldó autók között. Egy sétától már idegbajt kaptam, mert minden úttest előtt ment a vita, hogy leszáll-e a motorról, ha igen akkor ő nem hozhatja és megfogja a kezemet. A naggyal ilyen sosem volt, első motoros sétánk alkalmával mondtam, hogy mociról le, anyu hozza te pedig fogod a kezem, és úgy is történt.

2012. szept. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
22: Igen, csak a saját gyerekemről tudok nyilatkozni. Egyébként nem csak magyarázni szoktam neki kedvesen, van következménye (helyzettől függ, micsoda), ha rosszalkodik.
2012. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
1 éves, még nem volt rá szükség, de elképzelhető egy olyan szituáció, amikor majd elkövetkezik, ha azt látom megoldásnak és döntenem kell, megtenném.
2012. szept. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

igen, minden gyerek más.

a kisfiamra elég hangosabban rászólni és azonnal teszi amit kérek tőle. ő 6éves lesz és nem kellett csak igazán néha fegyelmezni.

a kicsi, egy istencsapás :) ő csak a nem szót ismeri (2,5éves), bármit teszek tojik rá. sokszor mondtam már, 3rossz fiúra simán elcserélném a hercegnőt (néha) :) a hiszti ellen az arcul loccsantás az egyetlen fegyver, ha rákezdi már elég megkérdezni, hogy megyünk a fürdőszobába?

2012. szept. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
14 hónapos a lányom. Egyszer leírtam valahová hogy én a nem csapok rá elvet vallom. És ez így is volt/van. Viszont vannak dolgok amiket hisztiből dacból csinál. Pl. ő ha nem tetszik neki valami akkor tiszta erőből csapkodja a saját kis fejecskéjét. Elmagyaráztam neki szépen hogy nem szabad, megfogtam a kezét és a kezét megszemélyesítve magyaráztam hogy "te kéz ne csapkodj" (nem ér nevetni :D ) volt hogy megszorítottam picit a kezét és mondtam hogy NEM. De sajnos rá kellett jönnöm hogy az én lányomnál ennél a résznél így nem megy :( Így mikor látom hogy idegesíti egy dolog (pl. mama puszija) és elkezdi csapkodni a fejét rácsapok illetve legyintek hogy EZT NE!!! Láss csodát mióta ezt bevezettük ha engem lát előtte rám néz én meg felemelt újjal mutatom és mondom hogy Na na....! Szóval hiába pontozzuk itt le egymást, el kell döntenünk hogy melyik gyereknél milyen nevelési elv jön be. Én nem hiszem hogy ettől egy szívtelen gyerek verő leszek. Csak azt tudom hogy muszáj csírájában elfojtani az én lányom esetében ezt a hisztiből csapkodást :/
2012. szept. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
60%
Na engem is jól lepontoztak, hogy én nem bántom... DE! mi 8 évet vártunk, hogy megszülessen a kisfiúnk... Kicsit másképp gondolkodom, és viszonyulok a gyerekhez esetleg, mint más...
2012. szept. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
82%
Igy van utolsó! Mindenkinek van egy fajta nevelési elve. Nektek speciel ez. Sokat vártatok rá így eszed ágában sincs rácsapni. De lehet pár hónap múlva olyan fel vett szokása lesz hogy el kell gondolkoznotok rajta hogyan tovább. Mivel ártasz esetleg többet. A mi esetünkben én úgy gondolom azzal ártok ha hagyom csapkodni :(
2012. szept. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
82%

27:"mi 8 évet vártunk, hogy megszülessen a kisfiúnk.."


Jó, de nevelni ettől függetlenül kell.

Apámnak szoktam mondani aki kiakad, ha rászólok a rendetlenkedő gyerekeimre, hogy nekünk persze a kis csillagocskáink, az életünk értelmei, de más csak két irritálóan neveletlen kölyköt lát. Meg kell tanulniuk a társas viselkedés szabályait, mert más nem lesz velük elnéző, és ha nem tudnak viselkedni, akkor kiközösíthetik őket, nem fognak velük játszani.

2012. szept. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Látom, aki nem csap a kezére le lett pontozva. Én a 2 éves fiamnak rácsaptam, mert mások szerint néha kell. Igazából én nem tudtam kezelni a helyzetet, a gyerek agresszÍv lett tőle, ezért többet nem csapok rá. Inkább nyugodtan elmagyarázom, de azt is látom, ha mérgesen szólok, tudja, hogy rossz dolog, nem kell rácsapni. Lehet lepontozni, de nem hiszem, hogy azért valaki rosszul nevel, mert nem csapkodja a gyereket.
2012. szept. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!